OBYCZAJE

Prezerwatywy w służbie Rzeczpospolitej

Uczynne jak zwykle wiewiórki, które uwiły sobie ciepłe i wygodne gniazdka w strukturach MON, donoszą nam uprzejmie, iż na obóz szkoleniowy żołnierzy tzw.obrony terytorialnej ów MON zamówił między innymi tysiąc sztuk… prezerwatyw. Generalnie przeznaczenie prezerwatyw jest mi znane, tyle że w tym przypadku próbuję zrozumieć nie tyle po co są te prezerwatywy, tylko dlaczego finansuje je ministerstwo obrony.

◊ ◊

Mailowa prośba o wyjaśnienie celu tego zakupu, zwyczajowo nie doczekała się odpowiedzi ze strony biura rasowego ministerstwa. Tak więc oficjalnie to my nie wiemy czy te kondomy zostały zakupione, oraz nie wiemy jakie ma być ich przeznaczenie, poza rzecz jasne tym o którym wiemy i czego się domyślamy.

Obóz rozlokował się na tak zwanej ścianie wschodniej, ale nazwy miejscowości na wszelki wypadek nie podaję, żeby nie budzić paniki wśród miejscowych panien konsekrowanych, oraz nie rodzić nadziei wśród rozlicznych tu niewydymek.

Jedna z wiewiórek podała newsa, że gumki są przeznaczone tylko dla kadry kierowniczej obozu, co skłania do zadania rzecznikowi MON kolejnego pytania, a mianowicie ile na tym obozie jest żołnierzy płci męskie a ile płci przeciwnej. Acz z drugiej strony może to nie mieć znaczenia, bo na pustkowiu, w lesie i w puszczy, każda dziura jest dobra, zwłaszcza na głodzie. Poszła też plotka, że dzielnych obrońców ojczyzny ma odwiedzić pani poseł Pawłowicz, ale… ale chyba za daleko się jednak posuwam w swoich przypuszczeniach a nawet podejrzeniach. Jakieś inne pomysły?

32 odpowiedzi »

  1. O żesz…a ja, głupia, myślałam, że prezerwatywa jest artykułem przeznaczonym do prywatnego użytku, a tu okazuje się, że to broń biologiczna / strategiczna / masowego rażenia (???), której koszty, jako podatnik, muszę ponosić ?

  2. A moze sa to prezerwatywy fosforyzujace przeznaczone na nocny desant? Przed desantem kolektywne wywolywanie wzwodu. Jezusiczku, ale bym chciala taki numer zobaczyc! :O

    • A może to są prezerwatywy z dziurką (nakłute igłą) i mają przyczynić się do wzrostu populacji. Nieświadomi niczego jednak nie będą marnować plemników. Na miejscu tych żołnierzy raczej bym z nich nie korzystała. Podejrzana sprawa.

  3. Może się mylę,ale słyszałam,że marnowanie nasienia i jajeczek jest grzechem…tak głosi KK

  4. Prezerwatywy były/są wykorzystywane przez żołnierzy jako środek zapobiegający przedostaniu się wody do karabinów. Czasami na ćwiczeniach są wykorzystywane w takim właśnie celu. Jednak czy to zamówienie zrobione jest właśnie po to, tego nie wiem 🙂

  5. na obozie będzie: co drugi wystąp, ci co wystąpili pasy zdjąć, ci bez pasów to dziewczyny, panie proszą panów

    • Żony jak prawdziwe katoliczki będą siedziały cicho – mężczyzna pan i władca ma swoje potrzeby.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.