EXTRASY SZUM&POCHODNE

Cena za skurwienie się

Usunięcie Gowina z zespołu redakcyjnego miesięcznika Znak to dobry sygnał i przykład jak należy dziś załatwiać pewne sprawy. Powodem takiego kroku było poparcie jakiego wicepremier a kiedyś naczelny tego pisma, udzielił dla skandalicznych reform wprowadzanych przez rząd. Innymi słowy zespół uznał całkiem słusznie że ich były kolega się na tyle się skurwił że dalej nie można tolerować go w porządnym towarzystwie. Za bardzo śmierdzi.

Pamietać należy, że „Znak” wydawany jest od ponad 70 lat i zawsze starał się zachować pewien pion, zaś wartości którym niezmiennie jest wierny wyrażają się „w budowaniu demokracji i państwa prawa wraz z nieodłączną od nich zasadą trójpodziału władzy, w obronie praw człowieka i w zakotwiczaniu Polski we wspólnocie cywilizacji zachodniej”.

Zaś „ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera i ministra Jarosława Gowina (…) stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko „Znaku” było i pozostaje wierne.” Mniej więcej tyle i aż tyle.

Wbrew pozorom to wcale nie jest pusty gest bez znaczenia.

Według mnie tak właśnie teraz trzeba postępować. Wszystkich umoczonych w proces kaczyzacji kraju członków rządu, pisparlamentarzystów tudzież pisfukcjonariuszy i komisarzy ludowych z mediów, należy traktować z buta. Bezwzględnie usuwać ich z komitetów naukowych, zarządów, rad nadzorczych, z rad fundacji i ciał doradczych. Należy obłożyć ich społeczną anatemą, wykluczać z towarzystwa, dawać im do zrozumienia, że są niemile widziani, są personami non grata, że po prostu śmierdzą a w związku z tym nikt już nie chce tolerować ich w swoim towarzystwie. Są nikim, szlamem, śmieciami i społecznymi odpadami.

Tak też odczytuje ów gest Znaku w stosunku do Gowina. Panie Gowin czas się przyzwyczajać do tego, że jest pan śmierdzącym jajem i każdy kto przypadkiem nawet znajdzie się w pobliżu pana, będzie się z odrazą od pana odwracał. Musi pan zacząć płacić rachunki za skurwienie się. Dotyczy to także pana kolegów, na których mam nadzieję rychło przyjdzie pora.

6 komentarzy dotyczących “Cena za skurwienie się

 1. Andrzej

  Od Gwoina zawsze smierdziało. Ma kręosłup z gówna i tyle w temacie. Podobnie Morawiecki. Reszta to zwykła pisowska hołota, intelektualna rzecz jasna i duchowa. Takie gmyzy spod budki z piwem.

  Polubienie

 2. Prezes

  Gowin to „koń trojański” kościoła. Kiedyś napisałem do niego maila aby mi pomógł usunąć pewnego wikarego który na lekcjach religii w szkole podstawowej wkładał dziewczynkom rękę pod staniczek. Jak osoba publiczna miał obowiązek donieść o tym do prokuratora ale tego nie zrobił. Zamiast tego odpisał mi mniej więcej w ten sposób:
  „…. jeżeli gdzieś w Polsce dzieje się źle na lekcjach religii , to nie oznacza to wcale ,że należy religie likwidować , bo to tak jakby żądać likwidacji lekcji matematyki w Polsce , bo gdzieś na tych lekcjach dzieje się źle…” . Pan Gowin nie raczył zauważyć ,że ja nie żądałem w swoim mailu likwidacji religii a jedynie usunięcia zwyrodniałego wikarego. Pan Gowin naruszył tym samym prawo , bo nie oddał sprawy do prokuratury.

  Polubienie

 3. pablobodek

  W domenie publicznej krąży opinia, że Gowin Jarosław jest członkiem organizacji watykańskiej „Opus Dei”, choć nie sposób tego sprawdzić. Ja przykładowo nie natrafiłem na stronach tej organizacji lobbystycznej Krk na listę członków. Moim zdaniem, jej działalność powinna być w związku z tym w RP zakazana.
  Konstytucja mówi – Art. 13. Zakazane jest istnienie … organizacji…, których program lub działalność
  przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.”

  Obecnie na wiecach Naród zgłasza postulat zajęcia stanowiska przez epidiaskop, a ten żelazny sojusznik Kaczyńskiego stoi przy kasie i patrzy która strona wygra, aby ewentualnie stanąć przy zwycięzcy.

  Polubienie

 4. Los partyjek wodzowskich…
  1. Z Ligi Poronionych Pomysłów odszedł [po solidnym laniu politycznym] Giertych [zwany Mówiącym Manekinem] – LPR przeszła do niepamięci.
  2. A. Lepper [zwany Białym Mulatem”] zmienił stan zawieszenia – kto dziś coś wie o Samoobronie?
  3. Paranoja i Schizofrenia czyli PiS gromadzi elementy ideowo pokrewne nazistom z LPR i oszołomom z Samoobory…plus beton po PZPR…
  Wierzę, że niedługi czas, gdy PiS uzna się za to, za co uznano swego czasu NSDAP.
  Do trzech razy sztuka… Czas na nadwiślańskiego fuehrerka…

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: