EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Andrzej Stasiuk

„Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpierdolu, do krwiodawstwa, jak kania dżdżu wygląda masakry, czuwania, opłakiwania i funeberiów. A niech nas, kurwa, zabijają, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy, to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze krwawe ścierwo wydostaną i dopiero ruszą. A niech nas spalą w piwnicach miasta, żeby smród wsiąkł w mury na wieki. I niech nas zapomną w kanałach, żebyśmy gnili i gnili, i żeby potem musieli pić, pić i pić tę trupią wodę. Niech zapomną, ale tak, żeby pamiętali”

5 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Andrzej Stasiuk

 1. Rysiek subda

  Gosciu…, teraz chodzi o cos zupelnie innego. PiS chce nas odciac od Swiata i zawlaszczyc Polske, przejmujac SN.Chce z nas zrobic Panstwo Koscielne, a ze swoich Wiernych zaglebie glosow wyborczych. A z Twoja wypowiedzia w kontekscie historycznym sie oczywiscie zgadzam. My tacy bylismy i chuba nadal jestesmy. Dlatego m.im. byly nasze beznadziejne Powstania i to najbardziej beznadziejne w Watszawie ’44.
  Pozdrawiam Rysiek Subda

  Polubienie

 2. Tak niestety jest,młode pokolenie nie ma wzorców,nie zna czasów 50-60 lat wstecz,a opierać się na wzorze intelektu jakim jest Marek Suski to tragedia.

  Polubienie

 3. Line Rider

  Historia ma to do siebie,że bardzo lubi się powtarzać a ludzie są na tyle głupi,ze absolutnie nie wyciągają z tego żadnych wniosków.
  Coraz bardziej realna staje się groźba”wyborów na mokro”albowiem Pisbollah,brnąc coraz bardziej w obłęd,zabrnie tak daleko,że ryje rozmaitych Pisiewiczów przyjdzie siekierą od koryt odrąbywać.
  A zgodnie z ich prawem(oraz-co istotnie-z ich chorą ideologią)przyjdzie odrąbywać do n-tego pokolenia…wszak to są chwasty społeczne.
  Niby żaden problem,choć technicznie dość trudne.
  Tylko…co dalej?Jakimi jeszcze sq.ysynami(podobno!)dobry Pan B.nas uraczy?

  Polubienie

 4. brokoz

  Pisałem tam i siam,napiszę i tutaj.Otóż uważam,że jesteśmy narodem idiotów.Różnimy się tylko stopniem zidiocenia.A wyjątki potwierdzają regułę.

  Polubienie

 5. Ziemkiewicza za bardzo nie cenię, ale jego książkę: „Takie piękne samobójstwo” polecam że wszech miar… Przy okazji tego cytatu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: