duperele

Zamach na wolność pijaństwa

Czytam i dowiaduję się z niezależnych mediów:

„Prawo i Sprawiedliwość planuje wprowadzić zmiany w Kodeksie wykroczeń polegające na zaostrzeniu kary za spożywanie alkoholu w plenerze. Ministerstwo sprawiedliwości, na którego czele stoi Zbigniew Ziobro, przygotowało już projekt nowej, zaostrzonej ustawy”.

W skrócie mówiąc chodzi o to, że za spożywanie piwka, bełta, wódy, lub czegoś podobnego po tzw. chmurką, czyli w miejscach publicznych, zamiast rutynowej do tej pory kary grzywny, grozić teraz będzie odsiadka i to nie krótsza niż miesiąc.

Oczywiście dla wielu wyborców PiS (z grupy tzw. żelaznego elektoratu), to może być bardzo interesująca oferta, bo miesiąc wczasów na koszt państwa, w tym zapewniony wikt i opierunek, jest ofertą na tyle atrakcyjną, że trzeba ją potraktować poważnie i dwa razy się zastanowić nim się ją odrzuci. Po skalkulowaniu wszystkich za i przeciw, wniosek jest taki, że warto się w krzakach lub na ławce upić, by potem w ciszy i spokoju przez miesiąc odpocząć, przy zerowych praktycznie kosztach.

No i niech ktoś teraz powie że PiS nie dba o dobrobyt i dobre samopoczucie swoich najwierniejszych wyborców.

Ale jest też w tym wszystkim pewna pułapka. Bo jak znaczący procent pis-suwerena trafi za publiczne opilstwo do kicia, to niechcący może przejrzeć na oczy. Do tej pory pijani w trzy dupy głosowali jak kazał ksiądz, albo inny polityczny kaznodzieja, za butelkę wina, za paczkę szlugów, za obietnicę, że oni będą teraz awangardą narodu a nie jakieś wykształciuchy i inteligenty. Niestety, w więzieniu gdzie teoretycznie przynajmniej, nie ma możliwości nawalenia się do nieprzytomności, kiedy umysł otrzeźwieje a emocje się zracjonalizują, mogą już nie chcieć głosować na PiS. Bo co to za moja władza, która mnie do więzienia wsadza za byle co, za piwko w parku, albo winko przy fontannie. Ja taką władzę mam w dupie, bo co innego chuje obiecywali a co innego robią.

Nic więc dziwnego, że PiS zaczął zaprzeczać, iż takie zmiany w prawie szykuje, bo połapał się, iż podciąć może niechcący gałąź na której sobie siedzi. Ale niestety, wieść o szykowanym zamachu na wolność pijaństwa w lud już poszła i  może wywoływać przykry w skutkach niesmak.

10 odpowiedzi »

  1. Obraza pan wielu przyzwoitych Polaków wyborców PiS, którzy są porządnymi ludźmi, żadnymi tam pijakami, a chcą tylko by w Ojczyżnie było lepiej żeby jej nie rozkradali tacy jak pan. Wstyd.

  2. proponuje lodzi-niech zrobi loda kaczorowi malemu- a od Red.Rewela sie odpiepszy.Wolnos tomku w swoim domku

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.