MEDIA

Jak agent wyimaginowaną agenturę chce zwalczać

Co minister obrony sądzi o niektórych mediach? Przecieki z jego odprawy z dowódcami nie pozostawiają żadnych złudzeń.

„Czytanie Gazety Wyborczej przez żołnierzy uważam za wysoce niewłaściwe i naganne. (…) Żołnierz polski cały czas powinien zachowywać czujność, cały czas powinien być skoncentrowany na obronie w każdej chwili bytu i niepodległości ojczyzny i jego koncentracja nie powinna być osłabiana przez wrogie Polsce media i ośrodki wrogiej Polsce propagandy.”

Minister zobowiązał więc dowódców obecnych na spotkaniu do poinformowania podległych sobie jednostek o jego decyzji i spowodowaniu by wszyscy żołnierze podporządkowali się rozkazowi. Miał powiedzieć też Macierewicz:

„Jeśli zobaczę oficera, podoficera, obojętnie jakiego żołnierza niepodległego wojska polskiego z tą gazetą w ręku, będę się domagał wyciagnięcia daleko idących konsekwencji, do wykluczenia z armii włącznie, jeśli nagany i upomnienia nie będą odnosiły skutku.(…) Gazeta Wybiórcza jak niektórzy słusznie to coś określają, to nie jest lektura dobra dla polskiego żołnierza. To narzędzie obcej narodowo propagandy. To gazeta antynarodowa, nastawiona na destrukcje polskiej państwowości.”

Zwróćcie uwagę na jedno tylko padające tu określenie: „to gazeta obca narodowo”. Czyż historia nie zaczyna się powtarzać? Czyż w ten sam sposób nie zaczynano kiedyś nagonki, która skończyła się tak jak się skończyła, czyli Marcem 68? Witajcie przeto w przedsionku nowych, ciężkich czasów. [za udostępnienie szczegółów dziękuję ulokowanej w MON wiewiórce. Dzięki ci STS!]

7 odpowiedzi »

  1. Ohydna, obrzydliwa ” wadza ” – ohydne metody jej sprawowania!
    Ważne jest TO, ilu żołnierzy położy ogon po sobie, zrezygnuje z samodzielnego myślenia i… zastosuje się do tego bandyckiego, nacjonalistycznego bełkotu! Obawiam się, że duża część… Może większość? TACY jesteśmy!
    Stanisław

  2. Antek, nie udawaj wariata, lepiej powiedz w końcu, kiedy i w jakich okolicznościach cię zwerbowali. Nie bój się, Maliniak i tak cię ułaskawi, gdyby doszło do procesu. No, śmiało! Zmieścisz się!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.