KULTURA&MEDIA

Jak agent wyimaginowaną agenturę chce zwalczać

Co minister obrony sądzi o niektórych mediach? Przecieki z jego odprawy z dowódcami nie pozostawiają żadnych złudzeń.

„Czytanie Gazety Wyborczej przez żołnierzy uważam za wysoce niewłaściwe i naganne. (…) Żołnierz polski cały czas powinien zachowywać czujność, cały czas powinien być skoncentrowany na obronie w każdej chwili bytu i niepodległości ojczyzny i jego koncentracja nie powinna być osłabiana przez wrogie Polsce media i ośrodki wrogiej Polsce propagandy.”

Minister zobowiązał więc dowódców obecnych na spotkaniu do poinformowania podległych sobie jednostek o jego decyzji i spowodowaniu by wszyscy żołnierze podporządkowali się rozkazowi. Miał powiedzieć też Macierewicz:

„Jeśli zobaczę oficera, podoficera, obojętnie jakiego żołnierza niepodległego wojska polskiego z tą gazetą w ręku, będę się domagał wyciagnięcia daleko idących konsekwencji, do wykluczenia z armii włącznie, jeśli nagany i upomnienia nie będą odnosiły skutku.(…) Gazeta Wybiórcza jak niektórzy słusznie to coś określają, to nie jest lektura dobra dla polskiego żołnierza. To narzędzie obcej narodowo propagandy. To gazeta antynarodowa, nastawiona na destrukcje polskiej państwowości.”

Zwróćcie uwagę na jedno tylko padające tu określenie: „to gazeta obca narodowo”. Czyż historia nie zaczyna się powtarzać? Czyż w ten sam sposób nie zaczynano kiedyś nagonki, która skończyła się tak jak się skończyła, czyli Marcem 68? Witajcie przeto w przedsionku nowych, ciężkich czasów. [za udostępnienie szczegółów dziękuję ulokowanej w MON wiewiórce. Dzięki ci STS!]

7 komentarzy dotyczących “Jak agent wyimaginowaną agenturę chce zwalczać

 1. Tosiek jest mocno trzepnięty – nic na to nie można poradzić.

  Polubienie

 2. Stanisław

  Ohydna, obrzydliwa ” wadza ” – ohydne metody jej sprawowania!
  Ważne jest TO, ilu żołnierzy położy ogon po sobie, zrezygnuje z samodzielnego myślenia i… zastosuje się do tego bandyckiego, nacjonalistycznego bełkotu! Obawiam się, że duża część… Może większość? TACY jesteśmy!
  Stanisław

  Polubienie

 3. Satanisław

  Antek, nie udawaj wariata, lepiej powiedz w końcu, kiedy i w jakich okolicznościach cię zwerbowali. Nie bój się, Maliniak i tak cię ułaskawi, gdyby doszło do procesu. No, śmiało! Zmieścisz się!

  Polubienie

 4. Anonim

  Musi odejść do Pana Boga cały styropian i solidarność i dopiero się poprawi

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: