Ordynacja może być ordynarna

Ruch Kontroli Wyborów to nawet nie organizacja tylko towarzystwo wzajemnej adoracji, sitwa i zbiorowisko ludzi których łączy chorobliwa podejrzliwość do wszystkich i do wszystkiego co ich otacza. Ów klub psychiatryczny zbiera się od roku 2014, a więc od momentu kiedy to Kaczyński publicznie ogłosił tezę o sfałszowaniu wyborów samorządowych.

Ruch tezę podchwycił i twórczo ja rozwinął. Twierdzi, że wszystkie wybory w III PR były sfałszowane, a koronnym dowodem na to jest fakt, iż PiS je przegrał a powinien przecież wygrać. I to w cuglach! Trudno więc o bardziej koronny dowód na to, iż były one nieuczciwe.

Owa teza nie dotyczy oczywiście tych ostatnich wyborów, które tym razem były uczciwe, zaś miernikiem ich uczciwości była – jak łatwo się domyśleć – wygrana PiS.

Ruch Kontroli Wyborów ma też własne, oryginalne propozycje uzdrowienia sytuacji, tak aby nigdy więcej wybory nie były już fałszowane a PiS zawsze je wygrywał. Wśród postulatów jest m.in likwidacja Państwowej Komisji Wyborczej („to przestępcza organizacja utrzymywana za rosyjskie pieniądze, trzymająca dane na rosyjskich serwerach”), czy zakaz pracy w komisjach wyborczych dla ludzi niepewnych i niegodnych, tzn nie gwarantujących uczciwości i wyborczego sukcesu PiS („…pozbawionych zaufania społecznego, nie dających rękojmi uczciwości, czynnie zaangażowanych w instytucjach ustroju komunistycznego, oraz stojących po nie właściwej stronie politycznej barykady, działających tym samym na szkodę Polski”).

Chłopcy i dziewczęta z upodobaniem też opowiadają o podwójnych dnach urn, czy też drukowaniu nadprogramowych kart wyborczych na kserografie. To od nich właśnie Kaczyński całymi garściami czerpie natchnienie do opowiadania wszystkich tych swoich wyborczych bredni.

Cały ten bełkot i chorobliwa nadwrażliwość, stają się bardziej zrozumiałe, kiedy spojrzymy kto i co stoi za owym Ruchem Kontroli Wyborów. Organizację tworzą bowiem, tzw. Krucjata Różańcowa, Solidarni 2010 z jej nieuleczalnie zdaje się upośledzoną Ewą Stankiewicz, a także znany z niekonwencjonalnych odpałów i jeszcze bardziej niekonwencjonalnych członków Klub Ronina. Jego szefem jest nijaki Ziutek Orzeł, były poseł Porozumienia Centrum i bliski znajomy Kaczyńskiego, który niby z polityką się rozstał, ale jak widać wraca do niej tylnymi drzwiami. Niestety, zdecydowana większość z nich powinna w tej chwili przebywać w specjalistycznych szpitalach bez prawa do przepustki. Ale jak widać również na tym polu NFZ nie za bardzo panuje nad sytuacją.

A piszę o tym wszystkim nie tylko żeby dowalić tym i owym, ale także dlatego, żebyście sobie uświadomili kto i na jakich zasadach będzie wam wkrótce organizował wybory. Bądźcie gotowi, że zagłosujecie jak chcecie, ale wybiorą już kogo trzeba.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

Jedna myśl w temacie “Ordynacja może być ordynarna

  1. Wybory parlamentarne są w 2019 roku, czyli za trochę ponad rok, po zagrywce konstytucyjnej PADa zacznie się grzebanie w ordynacji wyborczej. Po chłodnej kalkulacji zrobią część okręgów jednomandatowych (żeby omamić tym Kukiza, a jednocześnie zagwarantować sobie wygraną), możliwe że trochę pokombinują przy granicach okręgów (przykład metropolii Warszawskiej). W ten sposób PiS zapewni sobie zwycięstwo mając znowu około 18% rzeczywistego poparcia. Tylko że tym razem zdobędą większość konstytucyjną. Potem już prosta droga do „demokracji” Putinowskiej.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.