POLITYKA

Zmarnowana szansa

Zjazd tak zwanych klubów tak zwanej Gazety Polskiej okazał się być zlotem co niektórych przynajmniej przestępców konstytucyjnych i morderców demokracji, mających od dawna poważne problemy psychiatryczne. Niestety, mało kto przypuszczał, iż do tej Spały aż tylu ich zjedzie. A szkoda, bo była to unikalna okazja wyłapania ich i osadzenia w specjalistycznym szpitalu. Nie mówię, że leczenie coś by dało, ale spróbować byłoby warto, chociażby po to, by mieć za czas jakiś alibi: próbowaliśmy, ale niestety nic to nie dało, to przypadki nieuleczalne, które przez dłuuugi czas muszą pozostać w izolacji.

A do do dyspozycji w tej Spale było naprawdę kilku zaawansowanych pacjentów.

Bo i pan Mateusz Morawiecki był i oczywiście pan Mariusz Błaszczak, pan Waszczykowski przytargał do Spały swoje 150 kilo, no i nie mogło zabraknąć pana Szyszki, autora szeroko w świecie cenionej i dyskutowanej „polskiej myśli leśnej”. Widziany był ponoć nawet Jurgiel, ale szybko gdzieś z nałożnicą Izabelą się oddalił. Widocznie towarzystwo mu nie odpowiadało.

Wisienką na tym torcie był zaś sam pan Antoni Macierewicz, bo umówmy się, że nie ma Gazety Polskiej bez Macierewicza, tak jak nie ma dupy bez przedziałka.

Całkiem więc reprezentacyjna grupa chorych to była. Można dla porządku zauważyć też, że w Spale pojawił się nawet pan prezydent, ale gdybyśmy o nim zapomnieli, to pewnie nic wielkiego by się nie stało. W każdym razie widać jak na dłoni, że z powodu zakończenia się sezonu zimowego, pan prezydent wyjątkowo się nudzi, więc jeździ gdzie się da byle tylko zabić czas i jakoś przetrwać w zdrowiu psychicznym do listopada a może i grudnia. Ale łatwo nie jest, przyznajemy, że ma chłop pod górę i pod wiatr.

[tak na marginesie… zorientowanych w temacie proszę o info gdzie teraz można jechać na narty, bo boję się iż pan Adrian nam się rozreguluje i zepsi do reszty]

Niestety, z dużym smutkiem należy odnotować, że na imprezie nie pojawił się pan Naczelnik Kaczyński (Jaśniepan wybrał Wawel), oraz pani premier Szydło, którą prawdopodobnie na weekend pan Kaczyński postanowił nie spuszczać ze smyczy i trzymać krótko przy nodze. To poważna jednak ujma dla tego typu eventu, ale i tak gości, oraz powodów było nadto, by w trybie alarmowym do Spały zjechały uderzeniowe zespoły wyspecjalizowanych w wyłapywaniu freaków sanitariuszu zbrojnych w kaftany.

I tu mam uzasadnione pretensje do dyrekcji szpitala psychiatrycznego w łódzkiej Kochanówce, bo oni byli najbliżej miejsca akcji. Drodzy Państwo, nic nie usprawiedliwia waszego lenistwa, olewactwa, bagatelizowania problemu i generalnie braku rozeznania w tym, co się jakby nie było na waszym terenie dzieje. Kilka sanitarki, parunastu kumatych i sprawnych sanitariuszy i najbardzej niebezpieczną cześć tego towarzystwa mielibyśmy dziś pod kontrolą. A tak dupa blada. Oni nadal chodzą na wolności, nadal straszą ludzi, z dnia na dzień coraz bardziej niebezpieczni, tylko dlatego, że wy postanowiliście umyć ręce i zrzucić problem na kogo innego. Co, niby oddział interwencyjny z Drewnicy miał przyjechać? Oj zapamiętamy wam te niefrasobliwość.

PS. Tak wiem, tam w Spale to najpewniej wszystkich się powinno izolować, ale umówmy się, że najistotniejsi byli jednak ci nosiciele niebezpiecznego wirusa. Niestety, polska służba zdrowia pod dowództwem księcia Radziwiłła po raz kolejny się nie sprawdziła. To przykre, bo wydawało się, że oni również wstają z kolan.

6 komentarzy dotyczących “Zmarnowana szansa

 1. Stanisław

  Duda ani pięć minut nie był prezydentem Polski. To bratanie się z sakiewiczem dopełnia dzieła profanacji ” najwyższego urzędu „.
  Przypomnieć należy, że urząd prezydenta jest chroniony polskim prawem. Człowiek, który go profanuje powinien odpowiadać karnie! Czy znajdą się tacy niezależni prawnicy, którzy uczynią wstęp, napiszą pozew i skierują go do sądu? Czy jest ktoś w tym przedziwnym kraiku, kto przygotuje dokumenty dla nierobotnego zbytnio – Trybunału Stanu? Marzenia ściętej głowy? Czy na pewno? Czy podwyższający się stopień narodowego skretynienia, może zastąpić działania merytorzczne i jakże potrzebne?
  Stanisław

  Polubienie

  • Stanisław – weź od czasu do czasu „etopirynę” od pani Goździkowej !

   Polubienie

 2. Kompletny deficyt pragmatyzmu polityczno-terapeutycznego. Zamiast wysyłać zespoły uderzeniowe i przewozić pacjentów należało w trybie natychmiastowym acz zakonspirowanym otoczyć miejsce zgromadzenia prowizorycznym płotem, zastawić otwory okienne oraz zdemontować klamki we wszystkich drzwiach. Interwencję należało sfinalizować poprzez umieszczenie tablicy informacyjnej przy wjeździe. „Szpital psychiatryczny w łódzkiej Kochanówce, Filia w Spale.”

  Polubienie

 3. Du*a na Antarktydę…

  Polubienie

 4. Tak tylko Antarktyda jestem za !!!!

  Polubienie

 5. Szpila

  A już mi takie myśli chodziły po głowie ,że pan Duda na lodowcu szusuje bo skarżył się pan Waszczykowski ,że mu nominacji na dyplomatów nie podpisuje.A to zwyczajnie kac po spotkaniu klubów GP.Dostali przykazania, żeby nie czytać „Wyborczej”, wycofywać z kiosków, u siebie na osiedlu widzę ,że klubik działa.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: