Dobra wiadomość. Głódź nabłasikowany

Cieszę się – i jest to wyjątkowo autentyczne wyznanie – że pan biskup Głódź znów pije. Trzymam za niego kciuki, acz przyznaję też ze tradycyjny okrzyk „na zdrowie” nie ma w tym przypadku najmniejszego sensu. I więcej wypije tym szybciej się zapije.

Z głębokim żalem przeto stwierdzimy wówczas, że bardzo brakuje nam wisielczego poczucia humoru biskupa Głódzia, że tęsknimy za jego kazaniami pełnymi nienawiści, nietolerancji i zwyczajnej acz zabawnej głupoty, i że brakować nam też będzie jego oblicza pełnego zdolnej zabić miłości bliźniego. I tak dalej i tak dalej…

Z żalem przyjmiemy więc tę stratę, bo każdy idiota biskup mniej, to jednak strata wielka, bo nikt tak nie ośmiesza i nie kompromituje kościoła i religii jak właśnie biskupi idioci.

No dobrze, a po czym poznaję ponowny, alkoholowy cug biskupa? Po słowach poznaję, bo tak ględzić może tylko pijany.

„Słyszymy zapowiedzi, że Gdańsk ma zostać przekształcony w miasto nowoczesne i postępowe. Trzeba pytać o imię tej nowoczesności i postępowości, o jej treść i kształt.(…) Demon postępu i nowoczesności czyni spustoszenie w zachodniej Europie (…), znikają tam krzyże z budynków publicznych, a w cenie jest chrystofobia, swoista alergia na chrześcijan, ich wiarę, etos, kulturę i obyczaj”.

Tak mówił Głódź publicznie, nie dalej jak wczoraj i słyszały to setki ludzi i nie ma tu mowy o jakimkolwiek pomówieniu, czy przypisaniu mu wypowiedzi których nie było (to ważne, bo ONI są mistrzami w wypieraniu się tego co powiedzieli), bo tak było. On musi chlać na powrót i na umór, bo człowiek trzeźwy, wykształcony, mający świadomość, że żyje w wieku XXI a nie XIV, takich bredni i dyrdymałów by po prostu nie opowiadał. A pijaństwo jak widać luzuje wyobraźnie i kasuje hamulce.

Więc podsumowując raz jeszcze podkreślam iż cieszę się autentycznie że Głódź znów pije (a przynajmniej wskazują na to liczne symptomy)

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

12 myśli w temacie “Dobra wiadomość. Głódź nabłasikowany

    1. JĘdraszewski.
      Co do chuja – warunkowa zgoda, z tym że chujek, a nie chuj.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.