EXTRASY SZUM&POCHODNE

Jest problem z tą Walentynowicz

Jest też problem z gdańskim lotniskiem, bo niby z jakiego powodu je unieszczęśliwiać? Dla mnie, a sądzę że nie tylko dla mnie, jest zupełnie obojętnym jakie imię będzie nosiło lotnisko w Gdańsku. Liczy się bowiem tylko to, jaki jest standard i poziom obsługi, nie zaś to jak lotnisko się nazywa. Może być Wałęsy, może być Jaruzelskiego, albo nawet Koziołka Matołka, bo obrazowo rzecz ujmując, mam to centralnie w dupie.

Jednak skoro to lotnisko nosi już imię Wałęsy, to niechaj nosi dalej, bo – odrzucając animozje – kim jest ten Wałęsa to jednak sporo ludzi na świecie wie, podobnie zresztą jak wiedzą kim był Jaruzelski. Nawet ten Koziołek Matołek, to w świecie sztuki, zwłaszcza tej animowanej jest postacią raczej rozpoznawalną, po wielokroć swego czasu eksportowaną. A powiedzcie mi – z całym szacunkiem dla kandydatki – kto na świecie wie (poza kilkoma zainteresowanymi) kim była Walentynowicz?

Nie przeczę, że w środowisku ówczesnej opozycji była postacią rozpoznawalną i raczej nie anonimową, że angażowała się i poświęcała realnie a nie teoretycznie jak Kaczyński, ale takich jak ona było całkiem spore grono. Różni, mniej lub bardziej poważni apologeci, dopisali jej przymiotnik „wybitna”, ale szczerze mówiąc to w niczym nie przewyższa ona Wałęsy, który na dodatek miał to szczęście znaleźć się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Dlatego przeszedł do historii i stał się symbolem. Chodzi więc o to, że Walentynowicz to nie ten kaliber. Koniec kropka.

Poza tym jeśli by przyjąć tezę, że Wałęsie w pewnym momencie „odbiła palma” i sfiksował (niestety), to Walentynowicz od tej wady też nie była wolna, a odwaliło jej dużo wcześniej.

Jak zeznają ci którzy ją znali i z nią pracowali, była to osoba wyjątkowo ponoć zawistna i zakompleksiona, owładnięta przeróżnymi fobiami i w praktyce skonfliktowana ze wszystkimi, w tym z całą ówczesną komisją krajową Solidarności. Wychodziły z niej ukraiński charakter i protestanckie nawyki. No i przede wszystkim, nie miała niestety tej charyzmy co Wałęsa. Zresztą tak na marginesie zauważyć warto, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo jej wnuk, zadziwiająco szybko pnący się dziś po szczeblach kariery (od podrzędnego taksówkarza do ważnego dyrektora w państwowej spółce) to również zakompleksiony bubek i zawistnik, przynajmniej takie odnoszę wrażenie obserwując jego publiczne występy.

I wracając do sprawy lotniska… Okazuje się teraz, że niezbyt jednak liczna grupka oszołomów, próbuje na siłę zrobić z niej pierwszą opozycjonistkę PRL, tak jak z Lecha Kaczyńskiego usiłuje się zrobić (na razie średnio skutecznie) przywódcę całej polskiej opozycji.

Jeszcze raz podkreślam: szacun dla pani Walentynowicz za to co robiła (dla Frasyniuka też szacun i dla Bujaka, Krzywonos i dla paru innych też), ale jednak gdzie jej tam do Wałęsy. A że Wałęsa niby donosił, jak to chętnie dziś się rozpowiada? No właśnie – niby. A czy Walentynowicz nie donosiła? No, niby nie. Ale czy w dzisiejszych czasach wojny na teczki produkowane nie wiadomo przez kogo, gdzie i kiedy, jest jeszcze coś pewnego? Jeśli zaś pod uwagę dodatkowo się weźmie, iż na czele tego happeningu z Walentynowicz stoi nijaka pani pis-radna Kołakowska, pierwszej wody piździaw i kretynka, to wszystko przestaje mieć jakikolwiek sens i zakrawa o nonsens. I nawet tej Walentynowicz to mi trochę szkoda, bo idioci i debile ją kompromitują i niepotrzebnie szargają nazwisko.

4 komentarze dotyczące “Jest problem z tą Walentynowicz

 1. Andrzej

  Jesli „cóś” firmuje radna Kołakowska, to jest jak pocałunek śmierci. Mniej więcej, jakby firmował to Kaczyński, albo Macierewicz, czyli ryk rozhisteryzowanego bachora. 81 proc. Polaków ma z tego bekę.

  Polubienie

 2. neutron

  Una je pyszna, una je jedyna, una.

  Polubienie

 3. Teoretycznie. .. to Ty masz zdolność pojmowania rzeczywistości. ☺

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: