EXTRASY POLITYKA SZUM&POCHODNE

Kamińskiego za kratki, a prezydenta…?

To że pan prezydent Duda zwykł dawać dupy, to już wiemy. Wiemy przeto, że ułaskawiając nieprawomocnie skazanego za przestępstwa kryminalne Kamińskiego, dał dupy w sposób szczególny, rzec można koncertowy. Teraz te oczywistą ocenę podzielił Sąd Najwyższy.

Wbrew pozorom cała historia jest tyleż prosta co i oczywista. Oczywista prawnie i oczywista na tzw. zdrowy rozum.

Otóż prawo łaski może dotyczyć tylko osób prawomocnie skazanych. A w wypadku pana Kamińskiego taka sytuacja nie zachodziła.

Tak widzi to Sąd Najwyższy i nie ma od tego odwolania. Bo nawet jeśli pan Ziobru -jak się odgraża – zaskarży wyrok do tzw. Trybunału Konstytucyjny, to nie będzie to miała najmniejszego znaczenia, gdyż w Polsce dzisiaj de facto nie ma Trybunału Konstytucyjnego, jest jedynie jakaś pisia przybudówka bez jakiejkolwiek mocy decyzyjnej. I nikt poważny nie powinien do wyroków tej instytucji przykładać jakiejkolwiek wagi.

Więc żeby teraz wszystko było w porządku i zgodnie z porządkiem, sąd powinien wznowić rozprawę przeciwko Kamińskiemu i doprowadzić go prawomocnego już skazania ewidentnego przestępcy. Bo to, że jest winien, to sąd już wcześniej ustalił i rzekł. A potem do ciupy, na żer zwierzętom.

Natomiast co do pana prezydenta jeszcze…
Dziś w telewizji widziałem/słyszałem jak kukizowy pajac Jakubik wybełkotał coś takiego:

„Z prezydentem się nie dyskutuje, prezydent podejmuje decyzje i tyle”

Patrzcie do czego to doszło? Piwowar decyzuje i o tym, czy z panem prezydentem można czy nie można dyskutować. No więc panie Jakubik, prezydent nie jest bogiem i nigdy nie stoi ponad prawem. Podlega ocenie sądów jak każdy obywatel, i jeśli jest [ — ocenzurowano —] i głupie podejmuje decyzje, to musi się liczyć z niekorzystnymi dla siebie wyrokami.

I jestem wręcz pewien, że to co się stało wczoraj to jedynie drobna i niewinna przygrywka do tego, co się kiedyś stanie. To zapowiedź bardzo poważnych problemów pana prezydenta z wymiarem sprawiedliwości, które ostatecznie skończyć się mogą w jeden tylko sposób. A w jaki, to już wy najlepiej wiecie.

6 komentarzy dotyczących “Kamińskiego za kratki, a prezydenta…?

 1. Stanisław

  Pan S.S.N. Jarosław Matras zachował się przyzwoicie. Bo orzekł zgodnie z prawem. Duda nie miał prawa ” ułaskawić ” – niewinnego, w pojęciu prawa Kamińskiego! Duda popełnił przestępstwo, by przypodobać się swojemu politycznemu ” panu „, niejakiemu kaczyńskiemu! To jest tak oczywiste, że jakakolwiek dyskusja nad tym tematem – obraża podstawy inteligencji….
  Czy duda kiedyś odpowie za konstytucyjne ” delikty ” popełniane wielokrotnie, w warunkach recydywy? Nie odpowie! Bo Polska NIE JEST państwem prawa!
  Kamiński z kolesiami całą sprawę ” odrolnienia ” wymyślił, tajne biuro CBA – wyprodukowało fałszywe dokumenty, sprawa się rypła – bo pewien sołtys zauważył, że pod wyprodukowanym dokumentem ktoś podrobił jego podpis…
  Każdy z nas, za taki przekręt siedziałby dawno w kryminale, ale nie politycy. Nie ziobro, nie kamiński nie długopis – duda! Nie posłeł kaczyński – główny sprawca bezprawia!
  Dlatego też twierdzę, że Polska dawno już NIE JEST państwem prawa! Jest krajem ” prawa i sprawiedliwości ” – a to wielka różnica i nic nie mająca wspólnego z prawem!
  Kamiński cofnął swoją apelację/ po ” ułaskawieniu ” przez dudę/, więc wyrok o karze 3 lat odsiadki dla niego i dwóch bandytów-kolesi, stał się prawomocny, kilka lat temu. Wznowienie sprawy zaskutkuje zapewne podobnym wyrokowaniem, a duda już czeka na możliwość spełnienia kolejnego ” aktu łaski ” !
  Bezprawny burdel made in pis trwa i się rozwija, a małe zainteresowanie ” suwerena ” łamaniem prawa, skutkować będzie pis-lamistyczną ekspansją… Czarno to widzę!
  Stanisław

  Polubienie

 2. .Panie pisujący jako Revelstein… Niech Pan już to skończy wreszcie! Jak długo można pisać / czytać o tych gogusiach, piętach, pieluchach, duach i rozumowych odbytach [pardon! – miało być „niebytach”]…??? Przecież ten półświatek to zwykli hochsztaplerzy, zasańcy,, gn*je i szmonadkl, Scheiss, shit, merde, ewentualnie דרעק i חרא . Świętej pamięci doktor ekonomii z kurlandzkich baronów Nikodem Dyzma to przy nich noblista, arystokrata ducha i wzór klasyczny uczciwości. Amen.

  Polubienie

  • neutron

   Daj spokój Revelstein’owi. Wie co pisze, o czym pisze, dla kogo pisze, po co pisze, jak pisze i wie jak PiSze gnidy gomółkują naszą codzienność.

   Polubienie

 3. Zaskarżanie wyroku SN do TK jest kompletnie bez sensu. Zadaniem TK jest ocena zgodnosci z konstytucją aktów prawnych uchwalanych przez sejm, a nie stwierdzanie, cz SN mógł orzec to czy owo. Ale co pan Ziobru może o tym wiedzieć.

  Polubienie

 4. Line Rider

  Jakubiak po części ma rację:z Panem Wiceprezydentem:)coraz mniejsza ilość LUDZI ma ochotę dyskutować a niektórzy odmawiają przyjęcia odznaczeń państwowych-bądź je zwracają.
  Ale z tym”podejmowaniem decyzji”rozbawił mnie do łez.
  Bo niby jakie decyzje podejmuje długoPiS?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: