POLITYKA

Ależ Parszywa Zmiana!

PiS namiętnie lubi się chwalić różnymi pierdołami i usilnie kolportuje informacje, które albo nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, albo naginają i interpretują tę rzeczywistość pod potrzeby własnej, nachalnej propagandy. Parszywa Zmiana musi bowiem być Dobrą Zmianą, nawet gdyby skały srały.

Czytam przeto oficjalnego twitta z pisowską propagandową.

„Za rządów Prawa i Sprawiedliwości coraz mniej Polaków emigruje na stałe za granicę. Dotrzymujemy słowa danego w kampanii!”

No, tak napisali.

Nie wdając się w szczegóły i niepotrzebną dyskusję, mówię: tak to prawda, liczba wyjeżdzających za granicę Polaków maleje. Ale do kurwy nędzy nie ma to żadnego związku z wyborczymi obietnicami PiS, ani tym bardziej z jakąkolwiek polityką jakiejkolwiek dobrej zmiany. To prostacka interpretacja faktów na potrzeby prostackiej propagandy.

No bo drodzy Państwo powiedzmy sobie szczerze, kto ma teraz wyjeżdżać skoro wszyscy, którzy wyjechać mieli, dawno już wyjechali!? Zostały tylko jakieś niedobitki, plus trochę nieudaczników, którzy mają kłopot z wyjazdem na jarmark do sąsiedniej wsi a co dopiero gdzieś do Europy.

Po drugie, prawda bolesna jest też taka, że w zasadzie to nigdzie w Europie nie jesteśmy już mile widziani, a wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej.

Za chwilę sytuacja ekstremalnie się skomplikuje choćby w Anglii i zacznie się masowy eksodus do ojczyzny. Nie dlatego, że tu jest tak wspaniale jak jeszcze nigdy nie było, tylko dlatego, że w Anglii jest źle i coraz bardziej nieprzyjaźnie, że Angolo wreszcie połapali się jakie z nas ziółka  i bezceremonialnie zaczynają wystawiać nas za drzwi. Za gwałty, oszustwa, kradzieże, morderstwa, za to, że jesteśmy obcy, za to, że się bezceremonialnie rozpychamy, że mają nas jednym słowem po dziurki w nosie… Za całokształt jednym słowem. No więc chcąc nie chcąc zaczną wracać, a PiS pięknie to znów przekuje w kolejny sukces. „Patrzcie, wracają, dzięki realizacji obietnic wyborczych, Polacy masowo wracają do ojczyzny”.

A tu Parszywa Zmiana pełną gęba i w pełnej krasie: mordercy w mundurach i kryminaliści mają się dobrze i są pod ochroną, tortury w kiblu, bezceremonialne dojenie państwa z kasy, misiewicze, pisiewicze i kempowicze (niczym ci we Wrocławiu), plus ksenofobia i rasizm… Polacy wracajcie czym prędzej, bo jest do czego.

3 komentarze dotyczące “Ależ Parszywa Zmiana!

 1. Stanisław

  ” To prostacka interpretacja faktów na potrzeby prostackiej propagandy.”
  Piszesz Gospodarzu i słusznie! Rozszerzyłbym to zdanie do takiej formy:
  To prostacka interpretacja faktów na potrzeby prostackiej propagandy, adresowanej do prostackiego, pisowskiego elektoratu !!!!
  Stanisław

  Polubione przez 1 osoba

 2. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, jaki parametr ci potomkowie Goebbelsa wprowadzili: „liczba wymeldowań z pobytu stałego”!!! Jestem rezydentem w Irlandii, ale znikąd się nie wymeldowywałem! Nie ja jeden. Spójrzcie na liczby podane w rzekomej analizie porównawczej:
  31 tysięcy
  28 tysięcy
  11 tysięcy
  W samej Europie jest ponad 2 miliony emigrantów z Polski. Gdyby ich ciułać po 30 tysięcy na rok, potrzeba by było ponad 60 lat, by zebrać taką ilość.
  Co ma liczba wymeldowań do liczby emigrantów?! Wymeldowują się jedynie ci, którzy stwierdzili, że do swojego „majątku” w Polsce, jedynie dopłacają i postanowili go sprzedać, nim się obróci w ruinę. Młodzi emigranci, którzy nie posiadali w Polsce nieruchomości, nie mają powodu, by się wymeldowywać.

  Polubione przez 1 osoba

  • pablobodek

   Celna, moim zdaniem, argumentacja. Ale żeby trafiła do elektoratu PiS-u – musiałaby być ogłoszona z ambony podczas mszy. A tego żelazny koalicjant Kaczyńskiemu nie zrobi

   Polubione przez 1 osoba

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: