POLITYKA

Przełom smoleński

Niewykluczone, że w sprawie ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej nastąpił istotny przełom. Wczoraj na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie miała się odbyć konferencja prezentująca wyników badań prowadzonych przez WAT, ale z nieznanych przyczyn została w ostatniej chwili odwołana. Oficjalnego powodu odwołania nie znamy, ale nieoficjalnie mówi się, że obecny przewodniczący komisji smoleńskiej doktor Nowaczyk forsuje zupełnie nową, nieznaną dotąd wersję przebiegu katastrofy.

 

Wedle jego teorii w samolocie nie było żadnej bomby, a więc nie było też żadnego wybuchu. Tragedia zaś była wynikiem niefrasobliwości załogi, totalnego rozprężenia i głupich dowcipów jakie zaczęli robić krążąc bez sensu we mgle. Innymi słowy wszystko to z nudów.

Niektórzy członkowie komisji nie chcą jednak przyjąć tej wersji wydarzeń do wiadomości, dowodząc między innymi, że jest ona – tu fragment oświadczenia – „zaprzeczeniem dotychczasowego, wybitnego dorobku intelektualnego przewodniczącego Berczyńskiego” i z szacunku do niego, czyli Berczyńskiego – tu kolejny fragment oświadczenia – „nie można tego dorobku w ten sposób dezawuować, wprowadzając bez konsultacji do obiegu, nową, do tej pory nawet nie dyskutowaną teorię, na dodatek bardzo wątpliwą”.

Innymi słowy odwołanie konferencji w Wojskowej Akademii Technicznej, może być skutkiem poważnego konfliktu jaki tli się wewnątrz komisji smoleńskiej pana Macierewicza. Od dawna już bowiem wiadomo, że ucierają się tam miedzy sobą i konfrontują, wielkiej klasy intelekty i nieprzeciętne osobowości, a w takim środowisku o iskrzenie nadzwyczaj łatwo.

Dotarliśmy do filmu, który miał być pokazany podczas konferencji i który ponoć wszystko tym razem wyjaśnia, a przynajmniej wyjaśnia sposób w jaki zginęli pasażerowie. To rekonstrukcją prawdopodobnych wydarzeń jakie zaszły na pokładzie samolotu w ostatnich kilku minutach lotu. Udało się zdobyć jego kopię i teraz z dumą Państwu go prezentujemy. Bo naszym skromnym zdaniem jest on o wiele bardziej wiarygodny i wciągający, niźli pokazywany miesiąc temu z okładem gniot dokumentujący jakoby wybuch na pokładzie Tupolewa bomby termobarycznej. Zachęcamy do zapoznania się z filmem, przepraszając jednocześnie za jego nie najlepszą jakość techniczną, ale sami rozumiecie, że czasami trzeba brać to co dają a nie to co się chce. W ostatecznym rachunku chodzi przecież o prawdę!

3 komentarze dotyczące “Przełom smoleński

  1. Zwinka

    Ja tak trochę obok tematu…Dawno temu, kiedy liczyłam na pojawienie się księcia z bajki, moja Mama mawiała: ” dziecko, mężczyzna to może być tylko trochę ładniejszy od diabła. byle miał dobre serce…” Hmmm…przez lata byłam przekonana, że miała rację, ale teraz, kiedy patrzę na tę fotkę, to czy ja wiem ???

    Polubienie

  2. Zwinka

    Rzeczywiście. Sama nie wiem, jak osobnicy zajmujący się PRAWDĄ, a będący pod nieustającą opieką Przenajświętszej Panienki mogli mi się tak brzydko skojarzyć. Serdecznie przepraszam.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: