Kuracja mecenasa Hambury

Wbrew pojawiającym się tu i ówdzie plotkom mającym znamiona celowej dezinformacji oświadczamy iż mecenas Stefan Hambura vel Hamburger postanowił jednak kontynuować kurację odchudzającą.

Pan mecenas postanowił odchudzać się w imieniu Polaków zamieszkujących w Niemczech, jakoby walcząc o ich prawa. Cele są dwa: ze 130 kilogramów zejść do pułapu 115, oraz wywalczyć przy okazji dla wspomnianych Polaków status mniejszości narodowej której ponoć nie mają.

Związek Polaków w Niemczech pro forma złożył panu Stefkowi wyrazy uznania za „determinację”, ale jednocześnie zaapelował do niego, by by dał sobie jednak spokój z tym protestem, bo im wchodzi w szkodę i robi Polakom koło pióra. Związkowcy wyrazili to oczywiście zdecydowanie bardziej dyplomatycznym językiem, ale w moim tłumaczeniu taki jest sens owego apelu. „Hambura nie rób tu nam chlewu i obory, my sobie spoko sami damy radę”.

Hambura na to, że okey, że on się cieszy i kontent jest z tego, iż zauważyli jego determinację, ale głodzenia nie może zaprzestać, bo wszystko opłacone, z dietetyczką uzgodnione, ułożone, jest cel, jest metoda i faktycznie jest owa determinacja właśnie, i albo teraz albo nigdy. Bo jak na wagę wchodzi i widzi to co teraz widzi, to nie może potem na siebie przez dwa dni patrzeć. Czas z tym skończyć.

No i tak to Mili Państwo z grubsza sprawa z mecenasem Stefanem wygląda.

Co do faktycznej sytuacji Polaków w Niemczech, istotnych wiadomości, ani tym bardziej wiedzy nie mam, więc nie będę tu rozpowszechniał jakiś nieprawdziwych informacji. Znani mi osobiście Polacy, Polakami już nie są, a przynajmniej za takich się nie uważają, od lat obnoszą się obywatelstwem niemieckim i nie bardzo przyznają się do korzeni. Więc z żalem rozkładają ręce twierdząc, że niewiele mogą mi pomóc „Nie wiemy, nie utrzymujemy kontaktów, jest wolna sobota, zarobieni jesteśmy”.

Doszło nawet do tego, że – przykładowo – syn siostry żony mojego brata, którego ojcem jest pierwszy mąż siostry żony mojego przyrodniego brata, zmienił nawet nazwisko ze swojskiego dość Szubert, na bardziej okazale brzmiące Schuberth i udaje, że po polsku to raczej nie kuma.  No więc taka mniej więcej jest sytuacja.

A dbałość mecenasa Hambury o zdrowie, wygląd i lepsze w związku z tym samopoczucie, jak najbardziej popieramy i pochwalamy i życzymy mu sukcesów w walce z nadwagą. 

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “Kuracja mecenasa Hambury

  1. Ci się przynajmniej nie wpieprzają do polskiej rzeczywistości, w przeciwieństwie do „rodaków” zza oceanu.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.