POLITYKA

Nowak donosi!

Mam wrażenie że nazwisko Jan Nowak, to ostatnimi przynamniej czasy, bardzo popularne się stało. Jednocześnie chciałbym Wam uświadomić, że Nowaków, zwłaszcza Janów, powinniście unikać, bo to – jak się okazuje – notoryczni donosiciele. Jeśli jakiś porządny Jan Nowak czuje się urażony, to go oczywiście przepraszam za uogólnienie, bo może faktycznie tak się okazać, że wszystkie wspomniane tu Nowaki, to jeden i ten sam Nowak.

Otóż tak… Jan Nowak, taki przynajmniej podpis widnieje na papierze, mniej więcej dwa tygodnie temu (28.04) złożył donos na ręce pana ministra Ziobru, iż „trzeba zrobić porządek z antyrozwojowymi grupami interesów i nadzwyczajną kastą sędziów”. Po tym radującym serce ministra Ziobru wstępie, Jan Nowak przechodzi do sedna sprawy i pisze:

„Informuję, że sędzia i alimenciarz Waldemar Żurek nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a orzeczenia piszą za niego asystentki (…) Po Krakowie krążą takie słuchy”.

Normalny Jan Nowak, gdyby napisał tego typu donosik, czekałby pewnie parę tygodni na jakąkolwiek reakcję, ale TEN Jan Nowak może czuć się usatysfakcjonowany. Już tego samego dnia, a konkretnie to jakieś dwie godziny po tym jak donos trafił w ręce rzeczony minister, z departamentu nadzoru administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości do wiceprezesa krakowskiego sądu apelacyjnego wysłano pismo. To rozkaz o pilnym sprawdzeniu „powziętej informacji o nieprawidłowościach orzeczniczych”.

Wczoraj upłynął właśnie termin w którym sąd powinien przedstawić „pełną informację na temat spraw prowadzonych przez Waldemara Żurka w latach 2015-17”.  Sami widzicie, że ten Nowak to nie tylko wiarygodne i poważne źródło, ale też niezwykle uprzywilejowane.

Co ciekawe, donos do policji (pisałem o tym wczoraj) dotyczący „złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego Kościoła Rzymskokatolickiego”, na Krakowskim Przedmieściu w dniu 12 kwietnia, złożył nie kto inny jak… Jan Nowak! Świadkiem (jedynem) domniemanego sklepania po buzi podczas środowej miesiączki smoleńskiej pewnego prominentnego działacza Gazety Polskiej, jest również.. Jan Nowak i już złożył w tej sprawie pisemne zeznanie!

No sami przyznacie, że strasznie spsieli i zeszmacili się ci Nowakowie. Dla porządku tylko pytam, kim jest ten Jan Nowak i gdzie ma swoje biuro, bo być może warto skorzystać z jego usług skoro w pisaniu donosów jest tak skuteczny.

A tak w ogóle radziłbym z Nowogrodzkiej pilnie przesłać przekaz dnia, że czas już najwyższy zmienić imię i nazwisko donosiciela, bo to najwyraźniej się zgrało.

4 komentarze dotyczące “Nowak donosi!

 1. Bo oni stosują w praktyce powiedzonko „tak czy owak, zawsze Nowak”. A przysłowia są mądrością narodu, tfu, lepszego sortu

  Polubienie

 2. Wiosna panie sierżancie. Chociaż ów odtwórca głównej roli miał na imię Józef.
  Z całym szacunkiem Panie ś.p. Józefie dla Pańskiego warsztatu aktorskiego.

  Polubienie

 3. Zwinka

  Nie wierzę. Prawdziwy Polak – Katolik nigdy niczego i nikomu nie doniesie. Zawsze kieruje się panaboskimi przykazaniami, a już ósme to mu ciężkim kamieniem leży na sercu. Co prawda z omijaniem wszystkich, jak leci, radzi sobie z wdziękiem pancernych limuzyn szarżujących po drogach Najjaśniejszej, ale cóż … nobody is perfect. W ostateczności zawsze ma koło ratunkowe w postaci spowiedzi, pokuty i komunii świętej, a naprawianiem wyrządzonych krzywd od lat zajmuje się budżet państwa. Z kieszeni podatnika, ma się rozumieć.

  Polubienie

 4. Polak2 wkrótce Jan Nowak

  To ja już wiem, jak pisać donosy na alimenciarzy i innych przestępców z pis, aby prokuratura szybko zareagowała.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: