POLITYKA

Ta Konstytucja nie jest dla wszystkich

Z tą konstytucją a zwłaszcza ze świętowaniem jej rocznicy, to mam jednak poważny zgryz. Nie mogę też pojąć dlaczego gość, który będzie głównym koncelebrantem świętowania, ten niby doktor prawa, niby pochodzący z dobrej, profesorskiej i inteligenckiej rodziny, okazuje się być prawniczym dyletantem, a na dodatek jeszcze karierowiczem, niezdolnym do lektury ze zrozumieniem niezbyt skomplikowanej Konstytucji RP.  Istotna informacja dla rudych i gejów: tak, piszę i mówią o Dudzie gdybyście mieli przypadkiem problem ze zidentyfikowaniem gościa.

Proszę Szanownych Bywalców i gości tu przypadkowych, te świętowanie śmierdzi mi z daleka propagandową hucpą i zwyczajną hipokryzją. No bo nie można piać peanów nad Konstytucją 3 Maja, jednocześnie notorycznie łamiąc i mając w dupie tę która obowiązuje!

Jak można więc poważnie traktować takich ludzi, którzy ostentacyjnie i bez odrobiny nawet wstydu, co innego mówią a kompletnie co innego robią. Kiedy jak kiedy, ale właśnie dziś pan prezydent Duda (używam słowa „prezydent” wiedząc, że być może obrażam jego poprzedników) w ogóle nie powinien pokazywać się publicznie, bo to on sprostytuował Konstytucję (tak wiem, na rozkaz, ale to go wcale nie usprawiedliwia) i dziś zwłaszcza swym widokiem może obrażać godność całej masy normalnych jeszcze Polaków. A jest nas większość na szczęście.

Nawet mi już nie jest przykro, że prezydentem tego kraju jest ktoś, kogo znakiem firmowym jest kręcenie zadkiem przed Prezesem i absolutny brak kręgosłupa. To są czyny, słowa i gesty, obnażające prawdziwe oblicze administratora prezydenckiego fotela.

Wiem też, że wszystkie te wyzwiska nic tu nie zmienią. To sprawa genów. Mam jednak ciągle cichą nadzieję – i pewnie nie tylko ja taką nadzieję mam – że doczekam jednak czasu rozliczeń. Za głupie i nienawistne słowa i jeszcze gorsze czyny, niegodne prezydenta, także mojej Ojczyzny, chociaż coraz rzadziej się do tego przyznaję.

A teraz won od Konstytucji. Nie szargajcie swą obecnością tej ważnej, symbolicznej daty. Poza tym, to nie „Wasza” konstytucja, bo przecież majstrowali przy niej masoni, a masonów to Wy towarzysze nie lubicie jeszcze bardziej niż esbeków, bo tych przynamniej od czasu do czasu przygarniacie do własnych szeregów. Więc jak na rasowych hipokrytów przystało, równie dobrze i bez większych oporów, moglibyście fetować Święto Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa (7 października). Żaden problem, prawda?

A wczoraj obchodzono niby dzień flagi… Faszystowskiej?

5 komentarzy dotyczących “Ta Konstytucja nie jest dla wszystkich

 1. Obywatel

  1000% racji! Tez nie życzę sobie aby ten pan profanował moje święto.

  Polubienie

 2. racja! pisomani rece precz od „KONSTYTUCJI 3 MAjA”

  Polubienie

 3. Andrzej

  Nie zgadzam się z tezą, że Andrzej Duda nie ma kręgosłupa. Owszem, ma… Tyle że z gówna.

  Polubienie

 4. Chyba nie całkiem odporny na wyzwiska. Jego twarz wiele mówiła, gdy kibole Legii i Lechii podczas ostatniego meczu zgodnie go wygwizdali i wybuczali. Jego uśmieszek pokrył się patyną strachu i kociego smuteczku.

  Polubienie

 5. Stanisław

  Facet, który kandydując na urząd prezydenta, składa przysięgę na AKTUALNĄ Konstytucję, której MA BYĆ strażnikiem. Na drugi dzień po wyborze – łamie ją, traktując jak odchody i robi to do dnia dzisiejszego.
  W tym zakresie działa w warunkach RECYDYWY !
  Jest ostatnią osobą, która ma prawo: historyczną konstytucję 3 – Maja – świętować!
  Jednocześnie OBOWIĄZUJĄCĄ łamać, bez skrupułów! Poza tym ustanowienie Konstytucji 3 Maja na pewno nie było po myśli ówczesnego kleru, który bojąc się utraty przywilejów, stał – w stosunku do jej uchwalenia – w głębokiej opozycji. Był też motorem zdrady, znanej powszechnie jako Targowica.
  Dzisiejsze obchody są przed premierą kłamstwa historycznego, które będzie wpajane przyszłym pokoleniom. Temu ma służyć – między innymi – nowa ustawa oświatowa.
  Kościół, który dziś kłamliwie/ jak to kościół/ i wbrew faktom historycznym – jest głównym organizatorem tego święta, powinien zamilknąć!
  P.S.
  Czy ktoś mądry mógłby wyszukać, uzasadnienia prawne, pozwalające postawić obecnego kaczego prezydenta Dudę, przed sądem? Urząd prezydenta R.P jest chroniony prawem. Czy osoba, która ten urząd piastuje i jednocześnie go ośmiesza łamiąc podstawę swojej przysięgi, nie podlega karze? Prawo wszak mówi o ochronie urzędu, nie osoby, która go sprawuje i deprecjonuje…
  Stanisław

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: