POLITYKA

Panowie purpuraci, zacznijcie od siebie!

Nie mam żadnych wątpliwości, że ostatni dokument upubliczniony przez biskupów a noszący wdzięczny tytuł „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, to propagandowa ściema. Trzeba przyznać jednak że początek mają niezły, taki chwytający za serce.

 

„Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm (…) a za niebezpieczne uznać należy nadużywanie pamięci historycznej w bieżącej rywalizacji politycznej”.

Każdy normalny i zdrowo myślący człowiek podpisze się pewnie pod taką ogólną tezą.

Tyle, że według mnie, cały ten dokument i próba wreszcie zabrania głosu w sprawach, które coraz bardziej bolą i bulwersują, są jedynie wyrazem instynktu samozachowawczego.

Biskupi dłużej już nie mogli przeciągać struny, nie mogli udawać, że nic się nie dzieje, że wszystko jest w porządku, bo zaczynają gwałtownie tracić poparcie, a wierni zaczynają uciekać z upolitycznionego, ksenofobicznego i niestety robiącego przyjazne gesty w stosunku do faszyto-nacjonalistów kościoła. Teraz te ładnie brzmiące, propagandowo zasadne, ale na razie puste słowa, należałoby przekuć w jakiś czyn.

Jestem daleki od namawiania biskupów, by wywierali presję na polityków, ale zdecydowanie oczekuję działań eliminujących z kościoła wszystkich tych duchownych, których działalność jest zaprzeczeniem pięknych słów o którym czytamy w dokumencie episkopatu. A takich jest na pęczki.

Zacznijcie więc od podstaw. Panowie biskupi, jeśli chcecie być wiarygodni oczyście własny chlew z chorych świń! Utnijcie łeb hydrze, którą sami stworzyliście i która łapczywie karmiliście.

Postawicie do piony takich chujów jak pan biskup Jędraszewski, obecny metropolita krakowski, bo wy tu piękne słowa w dokumencie wypisujecie, a on w tym samym czasie swoje ksenofobiczne i nacjonalistyczne farmazony bez żadnych hamulców i wstydu publicznie z ambony głosi. I nie on jeden, żebym jasnym było.

Więc jak to wreszcie jest? Jesteście przeciwko choremu nacjonalizmowi i faszyzmowi, czy może jesteście tylko tak na niby, tak na przeczekanie?

6 komentarzy dotyczących “Panowie purpuraci, zacznijcie od siebie!

 1. Nitager

  A może po prostu też obserwują sondaże i już zawczasu odcinają się od przegranych?

  Polubienie

 2. Stanisław

  U nas w Redzie jest modne purpurowo- słodkie pierdzenie przy obiedzie.

  Polubienie

  • Stanisław

   Ktoś tu jest tak ograniczony, że nie stać go na własny podpis i własną myśl… Wstyd!
   Stanisław

   Polubienie

 3. Stanisław

  ” Zacznijcie więc od podstaw. Panowie biskupi, jeśli chcecie być wiarygodni oczyśćcie własny chlew z chorych świń! Utnijcie łeb hydrze, którą sami stworzyliście i która łapczywie karmiliście.”
  No ! A potem możemy pogadać o patriotyżmie, bez przymiotników!!!
  Stanisław

  Polubienie

 4. Stanisław

  „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, co to za czort?
  Czy to jest wtedy, gdy popiera się zdradę narodową – patrz Targowica, z udziałem waszych ” zacnych ” kolegów?
  Czy „to” występuje wtedy, gdy zacieśnia się współpracę z międzynarodowymi mordercami, faszystami, takimi jak: Mussolini, gen. Franko, Hitler, póżniej dyktator Pinochet?
  Czy też wtedy, gdy efektywnie pomaga się – w ucieczce – niemieckim faszystom? Pomogliście tysiącom faszystowskich bandytów i ludobójców w ucieczce do Ameryki Południowej. Wyrabialiście im papiery watykańskie… A wszystko to za marności, którymi wam płacili…
  „Marności” utopione we krwi pomordowanych…nie paliły waszych tłustych łap!
  A może wtedy, gdy w Rwandzie podjudzaliście do zachowań, które skutkowały ludobójstwem? I popieraliście jedną stronę konfliktu? Pogadajcie panowie biskupi, ze swoim koloratkowym kolegą, Hoserem.
  On tam był i dlatego pytam, czy można go nazwać współtwórcą ” chrześcijańskiego patriotyzmu ” ? Czy też wręcz odwrotnie, jak to opisują inni?
  Czy wreszcie, ten wasz ” chrześcijański kształt patriotyzmu ” to:
  Tysiące aktów pedofilii na niewinnych dzieciach, powszechny homoseksualizm, afery bankowe i tuszowanie wszystkiego zła , które was dotyczy?
  Czy wy, opasłe zbóje macie prawo mówić o patriotyżmie?
  Stanisław

  Polubienie

  • Line Rider

   Czarni bracia nie mają prawa mówić o jakimkolwiek patriotyźmie(nie mylić z patRYJotyzmem)skoro wg.założeń Niebieskiej Książeczki:)są korporacją ponadnarodową.A być może nawet ponadglobalną-vide:kwestia teleskopu Lucyfer.
   A że zawsze trzymali z silniejszym-rzecz to oczywista.
   Papiestwo poparło rozbiory,wzywało do posłuszeństwa państwom zaborczym a powstańcom groziło ekskomuniką.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: