POWIEDZIELI:

„Trzeba mieć specyficzny, mówiąc najdelikatniej, stosunek do polskiego państwa, by postać taką jak pan Waszczykowski uczynić szefem MSZ”.

¤

„[J. Kaczyński] gruntownie zapoznał się z bolszewickim modelem przejęcia i umocnienia władzy. Jeszcze w pierwszej dekadzie obecnego wieku często wprost odwoływał się do sformułowań z „Państwa i rewolucji” Lenina, klasycznej pracy o tym, jak mniejszość może przejąć i sprawować władzę”

¤

„Jest co prawda wystarczająco dużo przekazów, by nie wątpić, że atmosfera domu Kaczyńskich była przesycona atencją dla Marszałka. To był inteligencki dom, tam się Piłsudskiego szanowało za to, co zrobił wPPS-ie, i za wskrzeszenie państwa. Ale gdy się patrzy na poczynania prezesa, to ta atmosfera musiała spłynąć po nim jak woda po kaczce. Bo ja nie wyobrażam sobie człowieka, który dobrze zna postać Marszałka, jak Kaczyński, i który go szanuje – i jednocześnie wpada na pomysł albo zgadza się nań, by brata-prezydenta dokwaterować do krypty Piłsudskiego”

¤

„W życiu Kaczyńskiego odnajduję traumę, która równie ponurym cieniem kładzie się na jego działalności. To śmierć brata. Ten bez wątpienia straszny ciężar niewątpliwie pogłębia świadomość, że to Jarosław wciągnął Lecha w świat polityki. Trauma ta ma dewastujący wpływ na psychikę Jarosława. Bezpodstawne
oskarżanie Donalda Tuska o spowodowanie śmierci brata i iście sycylijskie próby zemsty na Tusku, w których powagę i interes RP ma Kaczyński za nic, to dowód niepozostawiający wątpliwości i zarazem złowróżbny”.

Tomasz NALĘCZ (rocznik 49). Historyk, publicysta i polityk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Poseł na Sejm II i IV kadencji,   wicemarszałek Sejmu IV kadencji. W latach 2010–2015 doradca prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego –

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “POWIEDZIELI:

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.