WIARA

Parę słów o zezwierzęceniu

Te wszystkie wielkie czwartki, jeszcze większe piątki, całkiem spore soboty i na tym tle w zasadzie takie sobie niedziele sprawiają, że umysły biskupów wręcz parują. Pod czaszką gotuje się ich intelekt i nawet kipi. Prawie każdy z nich ma ambicję, aby powiedzieć coś wyjątkowo głupiego. Jesus na tym krzyżu cierpiał mniej, niż oni cierpią nad kartką papieru, na której spisują pracowicie te swoje świąteczne bzdury.

Z pełną premedytacją skupię się na moment na moim ulubieńcu, czyli biskupie Gądeckim. Tym bardziej, że dawno już go nie tykałem, a to przecież intelektualny wulkan, którego erupcji czekam pilniej, niźli erupcji Etny. Gądecki jak wiecie to też metropolita poznański, stąd swoje idiotyzmy głosił właśnie w Poznaniu. Co mnie najbardziej ubawiło? Jedna oboczna niby myśl.

„Oto minister kultury cofa – i całkiem słusznie – dotację dla obrazoburczego chorwackiego reżysera, który został wyznaczony na kuratora tegorocznego Malta Festiwal 2017. Kultura bowiem to to, co uczłowiecza człowieka, co czyni go bardziej ludzkim, a nie to, co prowadzi go do zezwierzęcenia”.

To bardzo ciekawy wątek z tym zezwierzęceniem. Moi Drodzy, pozwolę sobie jednak zauważyć, że zezwierzęceniem nie jest spektakl teatralny, ani film, ani w sumie żaden przejaw sztuki. Zezwierzęcenie to sposób w jaki pewni ludzi traktują innych ludzi. Swoich bliźnich. I w tym sensie wykład Gądeckiego o zezwierzęceniu brzmi głęboko nieszczerze, wręcz prowokacyjnie. To himalaje hipokryzji.

Ruchacie kolego Gądecki dzieci na potęgę, a potem unikacie przyznania się do winy i do zbrodni dowodząc, że to dla ich dobra. Z lubością molestujecie kleryków i tak namiętnie ich traktujecie, że powstaje wrażenie, iż wszystkie te seminaria powołano do życia tylko po to, żebyście pod ręką mieli świeże mięsko. Krytykując związki nieformalne sami z lubością w związkach takich się pławicie, szczerzycie zęby z radości i udajecie, że nic nie się stało. Traktujecie ludzi jak śmieci, jak ciemną masę bez rozumu, po drodze rąbiąc ich na kasę ile wlezie, zaś swoją pogardę dla innych skrywacie za potokiem tyleż pięknych co nic nie znaczących i pustych frazesów. To jest to zezwierzęcenie.

Jak by ten bóg do którego tak się modlicie – nieszczere niestety – istniał naprawdę, to by was za to wszystko co czynicie już dawno kilka razy na krzyżu powiesił zamiast tego Jezusa (z prawem do ostatniej wieczerzy). I wiecie co, miałby 100% racji!

I żeby było jeszcze piękniej, to warto nadmienić, że przy poznańskim ołtarzu ową czwartkową mszę koncelebrował nie kto inny jak abp Juliusz Paetz. Gość, który klerykom z dupy robił garaże. A pan panie Gądecki głowę nam zawraca jakąś Maltą, dotacją i Chorwatem, który wam boleśnie nadepnął na odcisk. Milcz baranie boży!

5 komentarzy dotyczących “Parę słów o zezwierzęceniu

 1. Stanisław

  Po przeczytaniu tego wpisu wypada tylko powiedzieć sakramentalne: ” amen ” 🙂
  I zgodzić się z nim w całości.
  Wyścig w prawieniu biskupich dyrdymałów – dopiero się rozpoczyna. Jak i święta…
  Wiosennie pozdrawiam:
  Stanisław

  Polubienie

 2. No i bardzo dobrze napisałeś, z okazji kościelnych uroczystości :)) To zezwierzęcenie w klechach czas wytępić. „Wielkanoc”, lub mniej wielka , każdy dzień, jest dobrą okazją. Tym Juliuszem P. jestem do reszty zniesmaczona. Myślałam, że jest na „zasłużonej” emeryturze.Dobija mnie ta „sodomia i gomoria”:) Dobre ciacho zjedz jednak do dobrej kawki, w tych wolnych dniach. Drobne przyjemności należą się każdemu, bez specjalnej okazji:)Pozdrawiam:)

  Polubienie

  • zgadza się

   „populistyczny blog dla antyinteligentów (im. 22 Lipca)”

   Polubienie

 3. Line Rider

  W przepiękny,słoneczny kwietniowy poranek
  Życz”Wesołych jajek”ale nie PiSanek
  Za dwa latka z hakiem,Panowie i Panie
  Pisbollah szlag trafi,Polska zmartwychwstanie

  Polubienie

 4. antydebil

  Tak tak Gądecki… posłuchaj , to do Ciebie….

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: