POLITYKA

Love Macht Frei

Od zawsze stoję na stanowisku, że wszystkie ewentualne koszty należy optymalizować. Bezsensowne wyrzucanie pieniędzy jest po prostu nieuzasadnione. No, ale może zacznę od początku…

Otóż Mariusz Błaszczak, minister wielu talentów i o niebanalnej jakeśmy się już wielokrotnie przekonali wyobraźni, planuje zapanować nad dzikimi hordami uchodźców szturmujących ze wszystkich stron nasze granice. Chce ich umieszczać w obozach kontenerowych, otoczonych wysokim ogrodzeniem z drutu kolczastego.

Mam tu jednak pewne podejrzenia i wątpliwości, więc prosiłbym o doprecyzowanie przez pana ministra pojęć, gdyż nie wiem czy przypadkiem nie nastąpiło jakieś przejęzyczenie, bo być może chodzi o obozy koncentracyjne a nie żadne tam kontenerowe.

Wysłałem w tej sprawie do ministerstwa maila, czekam na odpowiedź.

Sam pomysł zaś zamykania pewnych ludzi przez innych ludzi w obozach, koncentracyjnych a może nawet kontenerowych, wcale nie jest nowy. Na dodatek jest zdaje się skuteczny, co po wielokroć zweryfikowała historia, i w tym sensie godny jest kontynuowania. Zwłaszcza w przypadku masowego zetknięcia się z elementem narodowo obcym, kulturowo upadłym i religijnie wrażym, z podludźmi jednym słowem.

I tu wracam do owego wątku optymalizacji kosztów.

Myślę sobie, że z tym budowaniem obozów z kontenerów (czy jak je tam zwał) i otaczaniem ich drutem kolczatym (pamiętajcie tylko żeby podłączyć prąd), to jednak nie ma co przesadzać. No bo powiedzcie sami, po co inwestować i zawracać sobie tym głowę, skoro można wykorzystać zasoby naturalne? To rozwiązanie dużo prostsze i dużo tańsze.

Są bowiem miejsca w sam raz na ten cel dobre, do niewielkiej tylko adaptacji. Podpowiadam ministrowi Błaszczakowi, żeby się chłop za bardzo nie męczył i zbytnio cennego swego rozumu nie wysilał. Panie ministrze macie wszystko jak na dłoni!

Idealna miejscówka znajduje się choćby w Małopolsce, nieopodal Krakowa i prezentuje się po latach całkiem dobrze, żeby nie powiedzieć godnie.

Baraki obszerne, dobrze wentylowane, nie przeciekają. Płot z drutu wysoki, nieuszkodzony, nawet podwójny momentami, kiedyś podłączony do prądu, ale sprawność tę łatwo można przywrócić. Są też piece, którymi w razie czego te baraki będzie można ogrzać, paląc choćby odpadkami…, ćwiczono to kiedyś z sukcesami. Uchodźcy jednym słowem powinni być w niebo wzięci (upsss….) i zachwyceni przestrzenią, standardem i jakością obsługi jaką im zapewnimy. Ba, niewykluczone, że żyją jeszcze ci, którzy drzewiej w obozie tym posługi różne czynili, choćby pilnując kolegów na zlecenie właścicieli obiektu. Dziś już z pewnością leciwi, ale zawsze radą mogą służyć i dzielić się doświadczeniem.

Jednym słowem cymes miejsce, wystarczy tylko napis nad brama zmienić na Love Macht Frei i gotowe.

4 komentarze dotyczące “Love Macht Frei

 1. wiesiek

  Cały świat przyklaśnie bo odpadną im dotychczasowe koszty jakie łożyli na jego utrzymanie .Z min kultury i dziedzictwa odpadnie koszt „muzealnictwa”
  Uchodźcy za miskę zupy i kromkę chleba to nam ładnie odnowią/a co przecież sie nudzą/ i bedziemy mogli na publikacje we wrogich mediach słac sprostowanie Nie „polskie obozy koncentracyjne” ale obozy miłości /dodajmy i miłosierdzia.
  Zastanawiam sie czy Ty i ja i wielu tu jeszcze, nie dostana skierowania „‚w celu odbycia służby strażników” Wierchuszka z OT dopilnuje byśmy czynili to dobrze.
  Wieli skorzysta, bądź pewny, z takiej oferty gdy dadzą mu do wyboru albo strażnik albo pobyt w „domu wariatów”
  Bo tylko chory psychicznie./nieprawdaż/ nie moze kochać PIS i Prezesa.

  Polubienie

 2. Line Rider

  Lubię czytać ten blog,ale to?Jak to nazwać…może po kibolsku:pierdolnięcie.
  Choć intencja jak najbardziej słuszna.

  Polubienie

 3. Leon Amator

  Jak już braknie uchodźców, a ich problem zostanie „ostatecznie rozwiązany”, to do tych obozów PiS z ochotą powsadza nas. Historia zawsze się powtarza.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: