Szorty Miss Derwish (25)

Ostatnie rewelacje z Polski są takie, że dzielna służba kontrwywiadu, kierowana przez dzielnych ludzi podnoszących tę służbę z kolan a i Polskę przy okazji, odkryła skrzętnie ukrywany w archiwach film. Widać na nim, jak na pokład Tupolewa, który dwie godziny później rozpieprzy się o smoleńską brzozę, wsiadają jednak pasażerowie, a dzielny generał Błasik coś tam Kaczorowi melduje.

Co ciekawe film jest podpisany jako „materiał odnaleziony przez oficerów SKW”, co w sumie zakrawa na całkiem niezłą komedię, tym bardziej, że dzieje się w przededniu „święta poległych” za ojczyznę na przedpolach Smoleńska.

Jakieś wnioski?

Po pierwsze, wniosek pocieszający jest taki, że mimo czystek i totalnej rozpierduchy, kontrwywiad ma jeszcze jakiś oficerów. To z pewnością podnosi na duchu. Wiadomość zła jest natomiast taka, że ich umiejętności są – delikatnie mówiąc – raczej dyskusyjne. Choćby dlatego, że nie można „odnaleźć” czegoś co nigdy nie zostało zgubione, ani tym tym bardziej ukryte, bo od dawna doskonale jest znane, choćby członkom poprzednich komisji badających katastrofę. Ktoś kto tak twierdzi się po prostu kompromituje. Ale służba kontrwywiadu wojskowego o tym jeszcze nie wie, bo tego jeszcze nie odkryła.

Po drugie, film jednoznacznie wyklucza jedną z poważnie branych pod uwagę teorii, że samolot odleciał z Okęcia pusty, zaś pasażerów uprowadzono wcześniej i skrytobójczo gdzieś zamordowano, podrzucając potem ciała na Powązki. 

Można tak bajać i wyżywać się dalej, tylko po co?

I tu być może jest miejsce na wniosek trzeci, kto wie czy nie zasadniczy. Otóż generalnie jest ponoć tak, że tak cię widzą tak cię piszą. Tu w Izraelu, skąd piszę dla Was korespondencje, widzą i opisują Polaków fatalnie, zaś dotychczasowe wyrazy sympatii topnieją tak szybko jak okazjonalny śnieg w Jerozolimie.

Przed wszystkim zaś, prawie nikt nie interesuje się waszą katastrofą, ani waszymi fobiami, bo niby po co zajmować się czyimiś głupotami, będących efektem nieokiełznanej fantazji. Jednak ci, których różne takie sprawy kręcą, a do Polski czują odrobinę mięty przez rumianek mówią, że Polacy to w tej chwili totalne pojeby, i że się bezrefleksyjnie nurzają w odmętach narodowej paranoi.

Już lepiej z palestyńskim terrorystą umówić się na śniadanie, niż z Polakiem na obiad, bo nie dość, że na dzień dobry wyzwie cię od żydokomuny, to jeszcze przed posiłkiem każe odmówić apel smoleński, a potem tobie każe płacić rachunek.

Wiem, nie wszyscy Polacy tacy są, ale tu nikt nie bawi się w niuanse, bo niby po co. ♦ Piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

Opublikował/a

Z mojej ulubionej kawiarni w Tel Avivie, wszystko to co u was się dzieje wygląda jeszcze bardziej śmiesznie. Choć bywa też strasznie.

3 myśli w temacie “Szorty Miss Derwish (25)

 1. Dziewczyno Marca /fotkę mam na pulpicie/ – zawsze z ciekawością i zrozumieniem czytuję. Samą prawdę z reguły, niestety, tak jak i tym razem. Pozdrawiam. AB.

  Polubienie

 2. Dziś kończy się już: prawdziwy, państwowy Dzień Świra:)
  Świr- macierewicz przedstawił nowy, „powalający” dowód, w postaci filmiku, który NIC nie wnosi. Natomiast stanowi dowód – prawdziwej paranoi jego ‚ tfurcuf ” !
  Ale ja nie o tym.
  Chciałem zapytać, a jednocześnie przypomnieć ” prawdziwym wolakom ” , że dziś oprócz rocznicy katastrofy prezydenckiej tutki, jest też KOLEJNA rocznica katyńskiego mordu.
  Czy ktoś, a jeśli tak, to kto, raczył o tej rocznicy pamiętać? A jeśli taki się znajdzie, to może dowiem się, czy w ogóle był tam, na grobach pomordowanych Polaków, choć jeden wolak?
  Bawiąc się ” w trupki „, na użytek betonowego elektoratu – zapominacie, paskudne wolaki, o tak ważnej rocznicy?Ładnie to tak?
  Stanisław

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.