POWIEDZIELI:

„Chrystus był kuszony, Budda był kuszony i nasz Duda też jest kuszony. A to przez Ruchadełko Leśne, a to przez opozycję, żeby był prezydentem wszystkich Polaków. Ale się nie ugiął. A prezentuje się nawet lepiej niż Putin. A jego pobożność… Chyba zasłużył na przydomek Duda Pobożny. Kiedyś nadawano królom przydomki, np. Chrobry, Kędzierzawy, Laskonogi. To piękna tradycja narodowa.”

¤

„Bóg nie miał złudzeń co do ludzi, dlatego nie dał nam ostrych kłów i długich pazurów. Ale człowiek dał sobie z tym radę i wymyślił kałasznikowa.”

¤

„Kiedyś napisałem, że każdy młody Hun w wieku czterech lat umiał prawidłowo wymawiać nazwisko wodza, a także skandować je w biegu. W tym kierunku była harmonijnie rozwijana jego osobowość. Dlatego reforma oświaty jest konieczna.”

¤

„Do tej pory moją ulubioną sceną na lotnisku była ta z filmu „Casablanca”. Ale powitanie premier Szydło było znacznie bardziej wzruszające. Skromny gest, za pomocą którego prezes pokazał Europie, że nie jest nas godna. Trochę brakowało mi asysty wojskowej.”

¤

„Himilsbach miał receptę, jak żyć. Mówił, że trzeba dużo pić i jebać, żeby się z nędzy wygrzebać. A w „Rejsie” Stanisław Tym, jako kaowiec, mówi: „Najpierw musimy sformułować zarzuty, jakie mamy, i po sformułowaniu tych zarzutów dopasować do tych zarzutów osobę, która by nam odpowiadała”. Całkiem obco to nie brzmi.”

¤

„Nasz rząd oznajmia światu, że przyjęliśmy milion uchodźców z Ukrainy, po czym się okazuje, że ich było kilku. Pani premier zrobiła skrót myślowy i zaliczyła do uchodźców tych, którzy przyjechali tu zarobkowo i płacą podatki.”

¤

„Bóg zesłał uchodźców jakby specjalnie dla nas. Żeby nam poprawić samopoczucie. „Islamista, brudna kurwa, nam, Polakom, nie dorówna”. Zawsze myśmy się gdzieś wpychali, emigrowali, błagali, żeby nas wpuścili. A teraz, nareszcie, my możemy nie wpuszczać. Jezu, jakie to jest przyjemne. Chcą do nas, a my im pokazujemy takiego wała. No, tak znowu wielu to się do nas nie pcha, ale tak czy inaczej wstajemy z kolan.”

¤

„O „Rocie” Antoni Słonimski jeszcze przed wojną napisał żartobliwie coś w tym rodzaju, że „nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” to hasło trochę minimalistyczne. Bo oznacza, że każdy nie-Niemiec może nam pluć w twarz. A Niemiec też może, byle nie w twarz.”

– Janusz Głowacki, pisarz i dramaturg urodziny w roku 1938. Autor opowiadań opublikowanych m.in. w tomach „Wirówka nonsensu”, „Raport Piłata”, „My sweet Raskolnikow”. Zbiorów felietonów: „W nocy gorzej widać”, „Powrót Hrabiego Monte Christo”, „Jak być kochanym”. Powieści: „Moc truchleje”, „Good night, Dżerzi”. Współautor scenariusza do filmu „Rejs”, autor scenariuszy do „Polowania na muchy”, „Trzeba zabić tę miłość”, „Wałęsy. Człowieka z nadziei”, a także książki „Przyszłem, czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy”. Autor wystawianych na całym świecie sztuk, takich jak m.in. „Kopciuch”, „Fortynbras się upił”, „Polowanie na karaluchy”, „Antygona w Nowym Jorku”, „Czwarta siostra”. –

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

Jedna myśl w temacie “POWIEDZIELI:

  1. akurat islamskie nieroby nie są nam potrzebne, bo MY wyjeżdżamy pracować, a oni przyjeżdżają leżeć, kraść, gwałcić i co tam jeszcze z nudów robić można… popatrzta co się dzieje we Szwecji, Holandii, Niemczech, Francji, itp.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.