KULTURA&MEDIA

Nie wspierajmy TVP. To już trup!

Z zaniepokojeniem odebrałem informację, że ukochana telewizja nas wszystkich, klejnot polskich mediów, przewspaniała TVP stara się o kredyt. Kredyt nie jest z dupy wzięty, a całkiem konkretny, bo w wysokości… 800 mln złotych. Osiemset baniek żeby utrzymać trupa! To nawet nie ociera się o nekrofilię. To jest nekrofilia.

Zaś to co mnie najbardziej niepokoi, to fakt, iż chcąc nie chcąc jako podatnik, rzetelny i uczciwy niestety (muszę przemyśleć swoje postępowanie, bo coraz bardziej wydaje mi się ono nierozsądne), będę żyrantem tego kredytu, wy zresztą też. Czy wam się to podoba czy nie, tak właśnie jest a na dodatek nikt was nie pytał, czy się na to godzicie, czy też nie.

Woroniczowa wiewióra donosi:
„Sytuacja w telewizji jest fatalna, wręcz tragiczna. (…) Kasy starczy na miesiąc, może półtora, a potem wszystko stanie. Pewnie swoją kilkudziesięciotysięczną pensję dostanie pan prezes plus jego zaufane otoczenie, a reszta pójdzie z torbami. Pomysł, z tak wysokim kredyt jest zwyczajnie głupi, bo po pierwsze wiadomo że będzie raczej niespłacalny, a po drugie jest pytanie co pójdzie pod zastaw, bo budynki i sprzęt to już dawno zastawiono”.

Z zastawem to ja akurat za bardzo bym się nie martwił, bo przecież to nie jest żaden problem.

Proszę szanownego państwa, gwarantem i wspaniałym zastawem jest obecna, nowa ekipa TVP, która swą rzetelną postawą i ciężką pracą każdego dnia poświadcza, iż jest wystarczającym poręczeniem wysokiego kredytu. Mając na pokładzie takie perły i diamenty jak choćby Ziemca, Holecką, Adamczyka cy Rachonia, starałbym się o każdy, nawet najbardziej kosmiczny kredyt.

Poza tym myślę sobie też, że jeśli prawdą jest, że TVP w zeszłym roku zanotowała 200 milionów strat i stoi na progu bankructwa, to jest to pierwsze od dłuższego czasu dobre i wzbudzające nadzieję info. Tak, jest nadzieja, że TVP wreszcie zbankrutuje, że te 800 baniek to ostatni gwóźdź do trumny, że nie będzie innego wyjścia niż ogłosić upadłość i najzwyczajniej w świecie rozwiązać spółkę, a dobytek niechaj syndyk sprzeda. Wierzcie mi, lata obserwacji uczą, że nie jest nam potrzebna żadna telewizja publiczna, ona nic nie wznosi, niczego nie daje, w niczym nie pomaga, nastręcza tylko kłopotów i na chama kradnie pieniądze nas wszystkich.

Jak możemy pomóc, żeby proces ten przyśpieszyć? Istotne jest tu nasze zachowanie. Drodzy Rodacy, niepłacenie abonamentu, to dziś nie tylko kwestia właściwej postawy, ale przede wszystkim istotny obywatelski obowiązek. Dajmy bestii zdechnąć, nie reanimujmy jej naszymi pieniędzmi!

7 komentarzy dotyczących “Nie wspierajmy TVP. To już trup!

 1. Nightgale

  Jedyną wartościową rzeczą która pozostała w TVP są jej archiwa. Resztę niech sobie bierze kto chce z całym dobrodziejstwem inwentarza.

  Polubienie

  • jerzyna

   Po kasę klęczniki do kleru. Tam też dokładne dane osobowe.
   Chyba, że usuniecie ten haniebny zapis z pkt.6

   Dz.U. 1993 Nr 7 poz. 34
   USTAWA
   z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji

   Publiczna radiofonia i telewizja
   Art. 21. 1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

   1a. Do zadań publicznej radiofonii i telewizji, wynikających z realizacji misji, o której mowa w ust. 1, należy w szczególności:

   6) respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki;

   Oraz to:
   Trybunał m.in. stwierdził że karanie za obrazę uczuć religijnych jest zgodne z konstytucją.
   Tako rzekł Rzepiński i spółka.

   Polubienie

  • Archiwa? 🙂 Na nich położyła łapę firma Crowley Media

   Polubienie

  • Anonim

   Sikorski się mylił watahy nie trzeba dobijać bo sama zdycha !

   Polubienie

 2. poszloooo

  Może to zabrzmi egoistycznie: najlepsza z żon już dawno przerejestrowała telewizor na babcię. Tvpiss od nas nie ma NIC. To nasza mała cegiełka wyjeta z fundamentów reżimowej tuby.

  Polubienie

 3. Chodzi o to, żeby doprowadzić publiczną TVP do upadku lub zadłużyć po uszy- w sumie na jedno wychodzi. Wtedy telewizją publiczną/narodową/katolicką zostanie ogłoszona TV Trwam i na nią będzie płacony abonament. Czarny scenariusz, ale ja jestem realistą.

  Polubienie

 4. poszloooo

  Czyli Toruń buduje, Qrsky rujnuje? Abonament płatny od każdego kto ma prąd w domu i nieważne że prąd mam z własnych ogniw na dachu lub z własnego reaktora nuklearnego stojącego na skrzyni od Żuka albo babcia kręci dynamkiem w wolnych chwilach (lewa reką korba dynamomaszyny, prawą lepi pierogi). Parafrazując słowa „niewysokiego okazu zdrowia” : jeśli ktos ma prund, to skądś go ma. W domyśle – ukradł.
  Noo ja cię …………. .
  Celowo nie wymieniłem elektrowni wiatrowej (po ostatnich zmianach wykładni PB – zgroza!) oraz elektrowni wodnej np. gdy mam potok na działce, gdyż obie wymagaja łaski rezimu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: