Kolejny sukces Świątyni Opatrzności Bożej

Cieszy, że szanowany i niezwykle potrzebny plebiscyt na największą maszkarę i architektoniczny wyrzyg roku, znów zdominowały obiekty sakralne. To w sumie żadne zaskoczenie, bo od dłuższego już czasu kościoły to ścisła czołówka budowlanej hucpy i estetycznej tandety.

Plebiscyt oficjalnie nazywa się Makabra Roku, a ja z nieskrywaną satysfakcją donoszę, że ów zaszczytny tytuł Architektonicznej Chujni Roku zdobyła warszawska Świątynia Opatrzności Bożej, przypominająca bardziej nieudolny silos rakiet międzykontynentalnych niźli kościół. Niestety, z cała mocą należy też podkreślić, że opatrzność nie czuwała nad panem architektem (podziwiamy mimo wszystko pana, panie Marku Budzyński), który to gówno zaprojektował.

Wygrana tego bolesnego wrzodu na dupie Warszawy i Mokotowa, do końca nie była pewna, bowiem o laur zwycięzcy zaciekle walczył też – uwaga skomplikowana nazwa – Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu. To też kupa nad kupy, choć ten sakralny klocek postawiony został jakby z nieco mniejszym rozmachem, choć równie wielkim barkiem wyczucia jakiejkolwiek równowagi estetycznej. Czyli jest to gówno od warszawskiej sraczki nieco mniejsze, ale również wyjątkowo smrodliwe. W tym wypadku opaczność wyraźnie opuściła pana Andrzeja Ryczka, absolutnego mistrza obciachu.

Na mój gust owa karuzela Rydzyka () bije na głowę laureata z Mokotowa, ale decyzję ludu głosującego szanuję i kierując się lokalnym patriotyzmem do wiadomości ją przyjmuję. Złoty medal zostaje jednak na naszym i moim rodzimym podwórku!

W tym miejscu skorzystajmy z okazji i serdecznie podziękujmy „liberalnej” przecież Platformie i wszystkim innym po drodze „liberalnym” rządowym ekipom, w tym tej lewicowej od Millera, za ów wspaniały dar, będący odważną wizją, „świeckiego państwa” i konsekwentne wcielanie tej wizji w życie. Warszawa, bez tej świątyni byłaby o wiele bardziej chujowa.

No dobrze ale co dalej?

Nagrodą za tak zaszczytny tytuł Architektonicznej Chujni Roku, powinna być decyzja o natychmiastowym zrównaniu z ziemią tych potworków, by już nigdy nie straszyły i nie rujnowały zdrowia okolicznych mieszkańców. Zróbmy z tego teren zielony, wybieg dla psów, lub boisku do gry w piłkę. Cokolwiek, bo cokolwiek będzie i tak ładniejsze niż ta sakralna kupa.  A jak już trawa to wszystko zarośnie, niewielki kamień postawić trzeba – ku pamięci i ku przestrodze – z upamiętniającą tablicę (wierzący będą mogli składać kwiaty i zapalać znicze).

 

Dla porządku dodam jeszcze, że na trzecie miejsce w Plebiscycie zasłużyła sobie nadbudowa zabytkowej kamienicy na rogu ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Pomysł wyjątkowo karkołomny i wykonanie wybitnie brzydkie, ale jeśli o tę szpetotę chodzi, to małe miki i gdzie tam jednak tej wrocławskiej kamienicy do mega kup ze stolicy i z Torunia.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

5 myśli w temacie “Kolejny sukces Świątyni Opatrzności Bożej

 1. … Pod wpływem krytyki, 23 listopada 2000 roku Fundacja Budowy Świątyni odstąpiła od realizacji projektu Budzyńskiego. Decyzję uzasadniano kosztami planowanego przedsięwzięcia. W lipcu 2001 roku zarząd ogłosił drugi konkurs, tym razem zamknięty, do którego zaproszono siedem zespołów architektonicznych. W warunkach konkursu znalazło się szereg szczegółowych życzeń, aby – między innymi – projektowana świątynia przypominała projekt Jakuba Kubickiego z konkursu z 1791 roku. Po kilku etapach prac konkursowych wybrano projekt zespołu Wojciecha i Lecha Szymborskich. Świątynia zaprojektowana została na planie krzyża greckiego, z czterema wejściami, zwieńczona kopułą z krzyżem. Kolejne jego przetworzenia, wynikłe z dyskusji z zarządem fundacji, doprowadziły do tego, że projekt jest modernistyczną wersją świątyni projektu Kubickiego. …

  (https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%85tynia_Opatrzno%C5%9Bci_Bo%C5%BCej_w_Warszawie#Architektura_.C5.9Awi.C4.85tyni_Opatrzno.C5.9Bci_Bo.C5.BCej)

  Polubienie

  1. Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
   – godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
   Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki” (Ap 18. 4).

   Polubienie

 2. Gdzie oni zdobędą takie duże pomarańcze, żeby je wyciskać na tym dziele polskiego oszołomstwa?
  No, chyba, że ta dziwaczna konstrukcja, ma symbolizować rolę owiec i baranów, a także zniewolonego państwa…Rolę: wyciskanych z mamony głupków:)
  Stanisław

  Polubienie

 3. Jakże mikra i niestabilna musi być ich wiara, że ciągle MUSZĄ ją udowadniać, budując takie koszmarne gmachy. Boże, widzisz i nie grzmisz:) Przynajmniej ześlij wielką nogę, żeby można ich skutecznie w dupę kopnąć.
  Stanisław

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.