EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty miss Derwish (24)

Trzy krótkie strzały w sam raz na niedzielę, prosto zza stolika mojej ulubionej kawiarni na Dizengoff Street. Od razu przestrzegam, że przynajmniej część tej notatki może budzić u niektórych niesmak, a nawet mogą oni uznać ze obrażone zostały ich wysublimowane uczucia. Umówmy się przeto, że owi wrażliwi w tym miejscu kończą lekturę i opuszczają stronę. A teraz te strzały…

Strzał pierwszy. Eurosceptyczny europoseł PiS Ryszard Legutko (w pobieraniu europoselskiej kasy jego sceptycyzm gdzieś się gubi) powiedział wreszcie coś, z czym w stu procentach jestem się w stanie zgodzić. Słowa te padły w reżimowym Polskim Radiu.

„Nie może być tak, że jeden kraj dyktuje warunki, a inni na nie przystają”.

Jakże krótkie, a jakże pełne czystej prawdy! Tak panie profesorze, ma pan absolutną rację! Nie może być tak, że jeden, na dodatek mocno zapyziały, pogubiony i coraz bardziej zdziczały kraj, dyktuje swoje warunki, które są efektem schorzeń i fobii jednego tylko człowieka (swoją drogą – to moja kobieca ocena – wyjątkowego chuja), a inni, poważni europejscy partnerzy bez szemrania na to przystają. To właśnie ponad wszelką wątpliwość udowodniono w czwartek w Brukseli i cieszy bardzo, że podziela pan ten pogląd. Powiem nawet, że to dobrze świadczy o pana inteligencji, w którą od dłuższego już czasu bardzo wątpiłam. Pocieszające jest również to, że nawet od pisiora, w tym przypadku tak zakłamanego i zatwardziałego, można czasami usłyszeć odrobinę prawdy, zwłaszcza kiedy pisior się zapomni.

Strzał drugi. Macie zdaje się do czynienia w Polsce z poważnym skandalem. Jak informuje raport Państwowej Inspekcji Sanitarnej (skrót PIS całkowicie przypadkowy), wszystkie hostie dostępnych w polskich kościołach zawierają – wbrew deklaracjom – 0% ciała Chrystusa. To rażąca niezgodność z normą ISO 9000, oraz mega-oszustwo! Istotna informacja dla wiernych jest taka, że niestety, wszystkie dotychczasowe wasze spowiedzi i pobożne łykanie jak się okazuje zwykłego wafelka, są nieważne. Niczym wyroki Trybunału.

Strzał trzeci. Najbardziej hardcorowy dowcip tego tygodnia? Bardzo proszę! Dlaczego Szyszko z takim zapałem zezwolił ścinać drzewa? Żeby w razie czego nie było na czym wieszać. Tylko pamiętajcie chłopaki, że dla chcącego (i zdeterminowanego) nie ma nic trudnego. ♦ Piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

10 komentarzy dotyczących “Szorty miss Derwish (24)

 1. b.andie

  Czytuję Cię z przyjemnością, strzały trafne. Trafione, chociaż w strzałach w kolano czy w stopę Oni sami są coraz lepsi. Niech tak trzymają. Czy Reba to żeński odpowiednik Rebe? Kłaniam się, dziękuję. AB.

  Polubienie

  • Również dziękuje i sie kłaniam, Tak Reba to o d Rebe. A tak na marginesie: u nas w tej chwili jakieś plus 24 C na plusie, więc zazdrościć możecie… 🙂

   Polubienie

 2. W sprawie strzału pierwszego
  Stanowczo protestuję przeciw niezasłużonemu komplementowi, jakim jest nazwanie tego człowieka Wyjątkowym Chujem. Jeżeli już to małą nędzną kutasiną.

  Polubienie

 3. Ojej, nie kłóćcie się o długość [raczej o krótkość}. Istota tej rzeczy w samej rzeczy jest na rzeczy!

  Polubienie

 4. pablobodek

  Strzał drugi, moim zdanie, trafia w płot. Wafelek staje się jezusiną dopiero po wypowiedzenia przez kapłana katolickiego słów zaklęcia. Podobnie z winem, które zamienia się po magicznych słowach w krew J.Ch. Tak wymyślili katoliccy biznesmeni na soborze trydenckim i nazwali to transsubstancjacją.
  A kto by temu przeczył – to do Ciebie Reba – „niech będzie wyklęty”.
  Pozdrowienia, ciepła Ci nie zazdroszczę, czekam na naszą, polską wiosnę.

  Polubienie

  • W płot jak w płot… Ostatecznie to nie ja chybiam tylko PIS. Szukają tego Jezusiczka za wcześnie rozumiem, nie na tym etapie. Ale w gruncie rzeczy ma to drugorzędne znaczenie bowiem w całej tej historii nie chodzi o to by Jezusiczka złapać, tylko żeby pobudzić do działania religijne uczucia. Wkurwianie katolubnych przed niedzielną mszą ciagle mnie jeszcze bawi. Pozdro

   Polubienie

 5. Reba, kiedy czytam ten Blog, moja wrażliwość dziwnie znika:))) To znaczy, że strzały są celne. Takie jak lubię:) Pozdrawiam.

  Polubienie

 6. Pełna zgoda !

  Polubienie

 7. strzał pierwszy wyjątkowo chybiony, bo to są dwa kraje (ten od Wermahtu i ten, co pierwszy macha białą flagą)…

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: