ŻYCIE

Jak Wicewaszczykowski modlił się w Holandii

Wicewaszczykowski od spraw zagranicznych Dziedziczak, wybrał się 2 lutego z wizytą do Holandii. Holandia to ładny kraj, przyjazny, dużo kanałów, jeszcze więcej rowerów, sporo wegetarian i tania marihuana, jednym słowem spoko miejscówka. No, więc minister Dziedziczak tam właśnie pojechał załatwiać jakieś tajemnicze i pewnie zupełnie nieistotne sprawy. Oto relacja prosto z Al. Szucha.

Kiedy już te wszystkie ważne sprawy zostały załatwione (z sukcesami mam nadzieję, bo polska dyplomacja to teraz jedno niekończące się pasmo sukcesów), zgodnie z planem o godzinie 19.00 minister miał odlecieć do kraju. Od razu uspokajam, nie chodziło o CASE, tylko najzwyklejszy rejsowy samolot. Tyle, że wiceminister Janek, jako człowiek niezwykle głębokiej wiary (w domu wieczorem chodzi w koronie cierniowej, bo lubi cierpieć niczym Chrystus), zapragnął się pomodlić, bo akurat w tym dniu tak zwane święto tak zwanej matki boskiej gromnicznej wypadało (wtajemniczeni i zaawansowani pewnie wiedzą o co chodzi).

dziedziczak-170224-815

W celu owego pomodlenia się, pan minister Dziedziczak wybrał się więc do polskiego kościoła, bo do innego polskiemu ministrowi po prostu chodzić nie wypada.

Pojawił się jednak nieprzewidziany problem. Msza rozpoczynała się o godzinie 18.00. Jakby nie patrzeć bilans czasu pomiędzy początkiem mszy a godziną odlotu do kraju był wyjątkowo niekorzystny. Minister podjął więc odpowiednie działania.

Zadzwonił do księdza i oznajmił, że on oto jest ministrem polskiego rządu i że chce uczestniczyć we mszy, ale ponieważ godzina rozpoczęcia wyjątkowo mu nie pasuje, więc życzy sobie przesunięcia jej na jakąś zdecydowanie wcześniejszą i bardziej wygodną. Ksiądz, kiedy ochłonął z wrażenia (niecodziennie ktoś z polskiego rządu do niego dzwoni), odpowiedział, że w tym kościele, ta msza od trzydziestu lat z okładem zawsze rozpoczyna się o godzinie 18.00 i ani myśli zmieniać cokolwiek, nawet gdyby życzył sobie tego papież. Harda sztuka jednym słowem ten księżulo.

Pomysł z papieżem spodobał się bardzo panu wiceministrowi i na pełnym już wkurwie (kto to słyszał żeby ministrom Rzeczpospolitej odmawiać), zadzwonił do Warszawy, żeby ta w trybie dyplomatycznie pilnym wydzwoniła  Watykan, z prośba o zdyscyplinowanie niepokornego wikarego. Watykan na to, że jemu nic do tego, bo każdy kościół jest tu autonomiczny i robi to co chce. Innymi słowy Wicewaszczykowskiego spuszczono na drzewo, a pies Franciszka osobiście odlał mu się na nogawkę..

Co w tej sytuacji robi wicewaszczykowski Dziedziczak? Postanawia przedłużyć pobyt (próba opóźnienia rejsowego zdaje się nie podjęto), by jednak w tak ważnej mszy uczestniczyć.

No, ale jak ktoś od rana nie ma szczęścia i potyka się o własne nogi, to wieczorem przynajmniej jedną z tych nóg złamie.

Bo skoro to takie wielkie i ważne święto, to na mszę tę obowiązkowo trzeba stawić się z gromnicą (to taka zajebiście wielka świeca nie wiadomo w sumie do czego, trzeba spytać zakonnic). Ale milion dolarów dla tego, kto w Holandii znajdzie jakąś, że tak powiem pierdoloną gromnicę. Jest wszystko: prezerwatywy z wąsem, bez wąsa, różowe i czerwone, marycha i koka, trzysta gatunków piwa, pornosy w każdym kiosku, dziwki na rogu płci obojętnej, ale gromnicy ni chuja nigdzie nie uświadczysz. I jak myślicie, jak ów życiowy problem rozwiązał pan Wicewaszczykowski?

Kolejny telefon do Warszawy, i jeszcze tego samego wieczora, tuż przed rzeczoną mszą, specjalną pocztą dyplomatyczną (a może tylko przez umyślnego, tu relacje nieco się różnią) do rąk pana wiceministra dociera gustowna gromnica. Można kurwa? Można!

Msza się więc udała, hotel był luksusowy, a o ewentualnej (?) wizycie w dzielnicy czerwonych latarni źródła dyplomatyczne dyskretnie na razie milczą.

rekommend-papa-170224

70 komentarzy dotyczących “Jak Wicewaszczykowski modlił się w Holandii

 1. Zwinka

  A czy ta gromnica została dostarczona wojskową Casą, z odpowiednią, należną Jej asystą ? Tak tylko pytam.

  Polubienie

 2. Nightgale

  Kolejny raz napiszę : powiedzcie , że żartujecie !!

  Polubienie

 3. Każdy pisdowczyk udający się służbowo za granicę powinien być zaopatrzony w n/w niezbędne artykuły:
  a) krzyż hebanowy 50×30 cm (nieskładany)
  b) gromnica 80×10 cm parafina prima sort
  c) biblia 40×30 papier czerpany (6-8kg)
  d) święcona woda 1l (wyłącznie licheńska)
  e) kropidło ( 50cm) poświęcone przez papieża
  f) 250 szt. obrazków biblijnych scenek rodzajowych (15x25cm)
  g) dyktafon – ułatwia natychmiastowe wyznawanie grzechów

  A reszta akcesoriów? Pozostałość niech dopiszą mądrzejsi od swojego boga!

  Polubienie

 4. Anonim

  Nie wierzę , że to może być prawda !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 5. No, w sumie – to mógł kazać załadować kościół do samolotu przecież. Tak że radujmy się skromnością Ludzkich Panów.

  Polubienie

  • Astronom_

   Tak obok tematu… XOR: napisałeś „Tak że”, a nie „Także”. Brawo za prawidłowe posługiwanie się językiem polskim!

   Polubienie

  • Strega69

   XOR dobrze napisałeś. Tylko trzeba czytać ze zrozumieniem. Tak że, nie przejmuj się.

   Polubienie

  • Astronom – „Tak ze” ma zupelnie inne znaczenie niz „takze”. Nie zrozumiales tresci, bo „tak ze” jest tu uzyte prawidlowo. Lepiej sie nie wychylac, jak sie nie rozumie, co sie czyta.

   Polubienie

  • Glebogryzarka

   Przecież Astronom pochwalił XOR za poprawność. Ech… trudna język, a rozumić jeszcze bardziej trudna.

   Polubienie

 6. Ela Bizoń

  A ja wierzę że tak było, przecież nasz rząd to banda oszołomów!!! to widać na każdym kroku.

  Polubienie

 7. krzysiek.s

  Czarno widzę przyszłość polskich kabaretów, obecny rząd bije wszystkie na głowę.

  Polubienie

 8. kazkon

  Po co taki plugawy język?

  Polubienie

 9. par excellence

  Język tak prostacki i skarlały, że pospolici dresiarze spłonęliby rumieńcem. Wypadałoby, aby „tfórca” uzupełnił braki edukacyjne z antropologii kulturowej i symbolizmu, i dopiero wtedy upubliczniał gawiedzi swoje refleksje wraz z odważnymi wnioskami. Sprawa PiSu jest w tym kwestią odrębną.

  Polubienie

  • Drogi/droga Par Excellence vel arachne7171 masz absolutną rację. Z jednym wyjątkiem: gdzie mi tam do dresiarzy, kiboli i narodowców. Tego typu katolikom, patriotom i Polakom krwi czystej nie godzien jestem nawet glanów czyścić. Życzę dobrego samopoczucia 🙂 Poza tym wątek o antropologii niewątpliwie ciekawy…

   Polubienie

 10. Asyst. Revelsteina, też domagam się uzupełnienia braków edukacyjnych w tekście. Szczególnie w zakresie „symbolizmu”:)) „Pan” wyżej też nie uzupełnił:) Dlaczego np. musiała być gromnica!? Mała „świeczuszka” by nie wystarczyła? Chociaż patrząc na fizjonomię p. wice, rozumiem jego przyczynę „bólu”ale żeby zaraz gromnica..hm. 😉 Ukłony:)

  Polubienie

 11. Popłakałem się ze śmiechu :D:D:D

  Polubienie

 12. Flat-ower1

  Dziedziczak to rasowa pisowska menda
  Za poprzedniego rządu pisu był takim Bochenkiem i nawet miał nad czołem cos w rodzaju kępki włosów. Od tamtego czasu one wyszły od bicia łbem w Jarkowy dywan.

  Polubienie

 13. Dziwię się, że nie kazał do tej Holandii przylecieć Papieżowi żeby przywołał do porządku miernego księżulka co to nie wie, że Pisiorowi sie nie odmawia

  Polubienie

 14. W ramach zemsty Wicewaszczu powinien się pomodlić o tsunami dla Niderlandów. Tylko się Panie Boże nie pomyl bo Holland brzmi podobnie do Poland.

  Polubienie

 15. A ja zapytam tylko KIEDY BĘDZIE KONIEC WYSTĘPÓW ” AKTORÓW ” TEJ FARSY KTÓRA NA CO DZIEŃ OŚMIESZA POLSKĘ W ŚWIECIE ?

  Polubienie

 16. Fajny tekst, ale nie fajne jest to , ze za pieniadze podatnikow ktos funduje swoje fanaberie. pis to gowno.

  Polubienie

 17. Maciek

  Dojechanie dziedziczaka chwalebne, ale tę pierdoloną gromnicę mógł sobie autor darować

  Polubienie

 18. Revel, gdzie znajdę jakikolwiek ślad potwierdzenia tej revelacji? Oczywiście kaprys Dziedziczaka jest bardzo prawdopodobny, ale gdyby jakis link…

  Polubienie

  • Asystentka Revelsteina

   Nie ma linku bo to exlusive. Oto spotkało się dwóch kumpli, jeden robiący w MSZ opowiedział historyjkę, zaś drugi robiący w mediach tu to opisał.

   Polubienie

 19. Nie wierzę , błagam , to jaja jakieś sobie robicie ???

  Polubienie

 20. Co za obciach! Co za but! Kabarety wysiadają przy tym … ! Nawet nie potrafię tego czegoś nazwać!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: