ŻYCIE

Wszystko przez tę cholerną ochronę (co za upierdliwcy!)

Beata Szydło (dla niezorientowanych: to taka aktorka-naturszczyk, z zawodu sołtys, która wcieliła się w rolę premiera rządu), wyjaśnia, dlaczego ona nie może podróżować z domu do teatru i z teatru do domu zwykłymi środkami komunikacji. Wszystko moi drodzy przez tę ochronę. 

Dlatego też – mówi premier – ze względu na tę ochronę właśnie, odpadają podróże pociągiem, czy zwyczajnym rejsowym samolotem, bo mogłoby to być… uciążliwe dla innych pasażerów.

Stąd też tydzień w tydzień, owa pani odgrywająca rolę tego premiera, wsadza swoją nie małą wcale dupę w wojskowy samolot CASA (koszt przelotu minimum 50 tys złotych), leci do Krakowa, gdzie czeka już na nią kolumna samochodowa (to ta, która rozjechała Seicento w Oświęcimiu). Wcześniej na lawecie dociera do tego Krakowa pancerna limuzyna, a dodatkowe samochody ochrony plus sama ochrona (w sumie około 15 osób) dojeżdżają na kołach. Następnie całe to towarzycho na złamanie karku zapierdala do tych Brzeszcz (czy jak tam się to odmienia), by pani Szydło zdarzyła na kolację którą przygotowuje Edward. Tak to wyglada tydzień w tydzień. Koszt całej operacji nie mniej niż 100 tysi. Ale nich tam, jesteśmy bogatym ponoć państwem więc pewnie nas stać na takie fanaberie.

Natomiast co do tej ochrony, bezpieczeństwa itd…

Otóż z kręgów zbliżonych do wiadomych kręgów padają takie oto argumenty, że może i pani premier jeździła by pociągiem, tyle że na razie nie mamy jeszcze pociągu pancernego, w którym władza czułaby się bezpiecznie. Jak taki pociąg będzie (przetarg rozpisany), to wtedy się zobaczy, pod warunkiem oczywiście, że służby ministra Płaszczaka wyłapią wcześniej wszystkich tych czających się z bazookami przy torach partyzantów, polujących na panią z broszką. Poza tym nawet gdybyśmy taki pociąg mieli, to nie można nim jeździć pod prąd (w zasadzie), co w istotny sposób obniża atrakcyjność całej podróży.

Tak na marginesie, dziwi mnie teraz bardzo ta niefrasobliwość pana premiera Tuska, który do domu latał zwyczajnym rejsowym samolotem i jakoś nie było to uciążliwe dla współpasażerów, choć z punktu widzenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w dzisiejszym wydaniu, było zdaje się skrajną nieodpowiedzialnością. No, ale widocznie pan Tusk był odważny i nie widział żadnego powodu, aby bać się narodu w imieniu którego zarządza państwem.

Premier Szydło (i nie tylko) zaś strasznie się narodu boi, i to mnie też bardzo, ale to bardzo dziwi.

Bo przecież od niepamiętnych czasów, to pierwsza władza, która tak dba o interesy tego narodu, która wolą tego narodu została wybrana i przez ten naród jest ponoć uwielbiana i kochana jak żadna inna władza przedtem i pewnie potem. Więc pytam: po kiego chuja ta cała ochrona, po co te uzbrojone po zęby byczki, po co te pancersamochody, przecież do kurwy nędzy nie ma się czego bać!!!

rekommend-brudzinski-170114

5 komentarzy dotyczących “Wszystko przez tę cholerną ochronę (co za upierdliwcy!)

 1. Zwinka

  Przecież od lutego br. na peronie stacji Brzeszcze zatrzymują się już międzynarodowe pociągi relacji Warszawa – Wiedeń, a od peronu do domu PBS jest tylko 4,5 km…Tak sobie myślę, że gdyby jeszcze trochę wygiąć tory i podłączyć do składu odpicowaną na karmelowy budyń salonkę, to problem byłby rozwiązany …

  Polubienie

 2. Czyli taka spożywana przez straszydło w zaciszu domowym 1(jedna) kaszanka z kapuchą kosztuje nas najmniej 100 000 zł. Miesięcznie za kaprysy wybranki prezia płacimy nie mniej niż milion złotych.
  Wniosek
  Można dwie trzecie tej sumy zaoszczędzić, ale należy przenieść całe domostwo (nawet z sąsiadami) z brzeszczańskich łąk do Warszawy i wydzierżawić jedno piętro jakiegoś dobrego hotelu.

  PS
  Dzisiaj preziu odleciał, oznajmił w sejmie, że jest panem!
  Oświadczam: już nigdy nie nazwę tego dziwoląga panem, i nikogo innego z jego frakcji też.

  Polubienie

  • Stanisław

   ” Myśmy siły nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne, żeby jej użyć. I nie użyjemy jej. Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych ludzi ” – powiedział prezes PiS (http://www.tvn24.pl)
   Ta , wygłoszona paszczą ” mondrość ” kaczora, stanie się znowu, głównym tematem komentarzy, programów publicystycznych, we wszystkich rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych. Przez najbliższy tydzień. Pod hasłem:
   ” Co kurdupel chciał przez to powidzić…” ?
   Stanisław

   Polubienie

 3. Wybierajmy premierów z większych miast b- najlepiej z lotniskami, będzie trochę taniej…

  Polubienie

 4. AMBARAS

  Ciekawy jestem kiedy SUWEREN tak naprawde sie wkurwi i posadzi tych wszystkich ludzkich PANOW z PANEM
  kurduplem szczerbatym na czele tam gdzie jest ich miejsce.
  Tworki tez trzeba bedzie rozbudowac bo wszystkich ktorzy sie tam kwalifikuja w obecnych pomieszxczeniach nie zmieszcza.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: