EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty miss Derwish (22)

icon-reba-powered-100To że Rosja miała wpływ na przebieg oraz ostateczny wynik amerykańskich wyborów prezydenckich jest już pewne i poza dyskusją. Konsekwencją tego jest teraz wojna, jaka na dobre rozpętuje się pomiędzy Trumpem a służbami specjalnymi. Cała ta na swój sposób fascynująca historia z niewiadomym na razie finałem, skłania mnie do zadania sobie pytania, czy aby polskie wybory prezydenckie i parlamentarne, nie były w jakimś stopniu sterowane przez rosyjskie służby.

Sądząc po zachowaniu i działaniach paru dzisiejszych ministrów, można mieć przekonanie graniczące z pewnością, że Rosjanom strasznie zależało, aby to właśnie oni wzięli ster władzy. Sytuacja jest coraz bardziej patologiczna, bo gołym okiem już widać, że owa władza spycha nas teraz w od dawna już wydawało się zapomnianą otchłań państwa totalitarnego, któremu bliżej do mentalności rosyjskiej, niźli europejskiej.

Jeśli teraz polskie służby mniej lub bardziej specjalnie, w przeciwieństwie do tych amerykańskich, w całej sprawie milczą, to albo są w zmowie wiadomo z kim, albo – co bardziej nawet prawdopodobne – nic lub prawie nic nie wiedzą. No, ale amerykańskie służby to potęga trwająca niezmiennie od lat, zaś te nasze nie tak dawno kompletnie zostały rozbite przez tych, którzy teraz z pomocą tych i owych wrócili znów do władzy. Ale podkreślam to tylko teoria (i podejrzenia) a nie diagnoza. ♦ Piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

5 komentarzy dotyczących “Szorty miss Derwish (22)

 1. Leon Amator

  Wyborcy Kaczorowatych są tacy sami jak wyborcy Trumpa: ksenofobiczni biali, bardziej mężczyźni niż kobiety, zdecydowanie gorzej wykształceni, z tzw prowincji (wsie i małe miasta), nie mający zaufania do wykształconych, którym w zyciu sie nie powiodło i mają o to pretensje do wszystkich tylko nie do siebie… To ten sam sort.

  Polubienie

 2. Stanisław

  W zasadzie pewnym jest, że Rosja miała wpływ na wynik wyborów w USA.
  Rosyjskie służby współfinansują ugrupowania i partie antyeuropejskie, chcąc osłabić chwiejne już ” jądro Europy „. Stąd pomoc finansowa dla M. Le Pen.
  Czy w tym kontekście można wierzyć, że pis-lam jest : poza wpływami sowieckimi? Czy nie było w Polsce ” akcji „, które wprost prowadzą do Putina?
  Czy antypolskie działania macierewicza – to zwykły przypadek, spowodowany wrodzonym idiotyzmem, czy działanie na zlecenie?
  Stanisław

  Polubienie

 3. Czasami też myślę, że ta rusofobia i antyputinizm Kaczora i PiS-u jest sterowany. Polska pod ich rządami „sprawdza” dla Putina słabe punkty UE i USA. Ostatnia próba „wciągnięcia” NATO w awanturę smoleńską też może być testem Putina.
  Może to i głupie co piszę, ale nie ma takiego idiotyzmu, której by dla swych prywatnych celów nie podjął się Kaczor. Chyba dobrze to opisał jeden z posłów Kukiz15 – ich nienawiść do Rosji jest większa niż miłość do Polski.

  Polubienie

  • Stanisław

   Myślę Leszku, że ta ” nienawiść ” do Rosji, może być tylko zasłoną dymną. Takim ” łapaj złodzieja ” – wykrzykiwanym przez sprawcę kradzieży. Przy macierewiczu kręcą się dziwni ludzie, a każda próba rozszyfrowania ich ” dorobku ” jest pomijana milczeniem pis-lamistów. Pamiętasz, jak w pierwszej kolejności – macierewicz nakazał przetłumaczenie raportu o rozwaleniu WSI, na j. rosyjski? Czyżby był aż tak usłużny wobec swoich mocodawców? A tajemniczy pan Kazimierz? Wychwalany za jazdę ” bez trzymanki „, ten – który spowodował wypadek…, gdy wracali z ” posłuchania ” u rydzyka. Przecież ten osobnik był osobistym kierowcą jednego z głównych generałów, prawej ręki Jaruzelskiego.
   Redaktor Piątek poświęcił wiele czasu i trudu, aby nieco rozjaśnić powiązania macierewicza. Nie załapało… Nikt też nie wniósł oskarżenia wobec redaktora. Moim zdaniem to wiele znaczy!
   Stanisław

   Polubienie

 4. Line Rider

  Właściwie postawione pytanie to nie”czy”ale”od kiedy”wierchuszka Pisbollah pracuje dla Kremla.
  Zarówno Putin jak i Kaczelnik(a i Trump pomalutku równa szyk)wyraźnie i nie od dziś testują wytrzymałość UE,równie wyraźnie dążąc ku czemuś jak Wspólnota Niepodległych Państw:)
  Czy jest to tylko wspólny interes,czy raczej było coś pod stołem?
  Przecież wiadomo,że Kaczelnik dla realnej władzy gotów jest poświęcić wszystko,nawet własnego Brata.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: