KULTURA&MEDIA

Poważny ATAK na niepoważną telewizję

Tak śmiesznego dowcipu to ja dawno nie słyszałem. Telewizja Republika (jest faktycznie coś takiego, jeśli ktoś z was nie wie), wydała oficjalne oświadczenie twierdząc, że jej strona internetowa stała się celem ataku hakerskiego.

W oświadczeniu czytamy, że chodzi o „zajęcie wszelkich dostępnych zasobów serwera Telewizji Republika i tym samym uczynieniem go niedostępnym dla zwykłych użytkowników”. No i jak tu boków nie zrywać?

Kto by was ciule chciał zhakować i w jakim celu? Chyba jakiś domorosły haker amator, w ramach ćwiczeń i doskonalenia umiejętności. Hakerzy z prawdziwego zdarzenia byle gównem się po prostu nie zajmują. Jeśli by nawet przyjąć co twierdzicie, że jest to klasyczny atak DDoS, to tym bardziej potwierdza to tezę iż jest to dzieło amatora nudzącego się przed komputerem. DDoS to dziś już wyjątkowo prymitywna metoda, a poważne strony i portale na tego typu harce są odporne.

Więc albo zamknijcie tę amatorską telewizję i amatorską stronę, albo pogłówkujcie nieco, a przede wszystkim zatrudnicie dobrego informatyka a nie jakiegoś kolejnego „przyjaciela” pani Hejke, lub innej niedorżniętej i niedowartościowanej.

rekommend-media-170208

Oczywiście jak łatwo się domyśleć, prawacy z miejsca wymyślili sobie tłumaczącą wszystko teorię. Otóż „atak” ma być „karą” za próbę ogłoszenia przez Gazetę Wolską „bojkotu mediów głoszących antypolską propagandą (m.in. programu Fakty TVN)”. Tyle tylko, że jeżeli ktoś w ogóle przestraszył by się tego pożal się głupi boże „bojkotu”, to z pewnością nie atakował by osiedlowej telewizyjki, tylko walnął z grubej rury. Uderzył by na przykład w telewizję publiczną (przykład pierwszy z brzegu), wskazując tym samym medium, które faktycznie powinno się dziś bojkotować i to wszelkimi dostępnymi metodami. Bo to jest centrum propagandy w najgorszym i najbardziej inteligencji uwłaczającym stylu!

A TV Republika? Oglądalność na poziomie błędu statystycznego, pomiędzy 0,01 a 0,05% w porywach i co najwyżej tysiąc widzów oglądających ją w jednym momencie. To ma być poważny cel odwetowego ataku? No chłopaki i dziewczyny, przygotujcie lepszą ściemę niż sprokurawany pewnie przez was samych „atak hakerski”. Poza tym czasy są dziś wyjątkowo śmieszne i wy ze swoim dowcipem raczej się nie przebijecie.

PS. Wszystko co wyżej napisałem nie zmienia faktu podstawowego, że strona telewizji, przynajmniej na razie nie działa. Czyli koledzy Republikanie, wpierw żeście wszystko pod publiczkę spierdolili, a teraz naprawić tego nie potraficie.

icon-fanpejdz-ramka-300

4 komentarze dotyczące “Poważny ATAK na niepoważną telewizję

 1. Tomasz

  dobre uczynki cieszą 🙂

  Polubienie

 2. A co to je łona riespublika, bo na mojej antenie cb nijak nie moge chycić.

  Polubienie

 3. „amatorską telewizję i amatorską stronę” powiedział człowiek prowadzący swój portal na wordpressie, z domeną wordpressa… z takim podejściem do sejmu pierwszy się dostaniesz 😉

  Polubienie

  • do prowadzenia bloga na ogół bez jakichkolwiek zobowiązań nic więcej nie trzeba, i jest to raczej oczywiste. Poza wszystkim zaś uwagi dotyczą nie jakiejś strony blogowej, tylko oficjalnej strony (portalu wręcz) telewizji która chce uchodzić a poważną. No i wreszcie to nie mnie na WordPressie zaatakowali tylko ową amatorską telewizję. Czyli z tym sejmem to jakas pomyłka adresu

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: