WIARA

Jak być pedofilem i nie ponieść za to kary

W roku 1962, podczas słynnego Soboru Watykańskiego, biskupi otrzymali wewnątrzkościelną instrukcję „Crimen sollicitationis”. Ten napisany po łacinie dokument odnosi się do licznych przypadków homoseksualizmu i zoofilii wśród duchownych, zwłaszcza zaś pedofilii, która w kościele przybrała rozmiary plagi. Dokument to w gruncie rzeczy recepta, jak być pedofilem i nie ponieść za to kary. 

Jego najważniejsze zapisy „Crimen sollicitationis”

• Duchownym oskarżonym o pedofilię, zabrania się współpracy ze świeckimi organami ścigania;
• Nie ma odpowiedzialności karnej, zaś jedyną karą jest przeniesienie do innej parafii lub wydalenie ze stanu duchownego;
• Opieką psychologiczną mają być objęci duchowni. Opieki (jakiejkolwiek) nad ofiarami nie przewidziano, bo nigdzie dokument o tym nie wspomina;
• Przesłuchiwanie w kurii ofiar powinno się odbywać bez notariusza, aby pozostało jak najmniej pisemnych śladów przestępstwa;
• Ofiara oraz ewentualni świadkowie zobowiązani są do bezwzględnego milczenia pod groźbą ekskomuniki.

pedofil-kosciol-170205-815

Tak oto kościół rozwiązuje problem pedofilii. Instrukcja przez wiele lat była tajna, zaś dokument odkryli dopiero prawnicy, którzy reprezentowali ofiary księży pedofilów w Irlandii. Ani przewielebny i przewspaniały Jan Paweł II, ani Benedykt XVI, ani nawet Franciszek nie anulowali dokumentu i nadal można go znaleźć na stronach Kongregacji Nauki Wiary. Jest to oficjalny dokument Kościoła!

Po drodze oczywiście, wprowadzono kilka nowych dokumentów, bardziej przyjaznych ofiarom, lecz ten nadal obowiązuje, zaś biskupi nadal mają stare nawyki. Zamiatają sprawy pod dywan, bo tak ich kościół wychował i daje na to przyzwolenie.

9 komentarzy dotyczących “Jak być pedofilem i nie ponieść za to kary

 1. Pan Leszek

  Pierdolone skurwiele

  Polubienie

 2. A potem taki Oko pierdoli farmazony, zamiast się dobrze przyjrzeć swoim kolegom w sutannach i torbach po cukrze na łbach.

  Polubienie

 3. Lot z Sodomy

  Fenomen obrony pedofilów w kościele wynika z Kodeksu Prawa Kanonicznego z Kanonu 983. Jak to działa? Ano zbok w sutannie idzie do kumpla zboka w sutannie i spowiadając staje się „penitentem”, a jego spowiedź jest objęta świętą tajemnicą spowiedzi! Spowiednik jest nienaruszalny również dlatego, że zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego duchowny może odmówić zeznań co do faktów powierzonych mu na spowiedzi (art. 261 kpc). Interes się kręci i wszystko jest w porządku. Można? Można!

  Polubienie

 4. Nitager

  Analizowałem kiedyś treść tego dokumentu (tutaj: http://nitager.blog.onet.pl/2011/05/30/crimen-sollicitationis-cz-i/ ). Nie jest to, wbrew powszechnie panującej opinii, jednoznaczna instrukcja ekskomunikowania każdego, kto zgłasza pedofilię duchownego do władz świeckich. Dokument jest tak ogólnikowy, że na jego podstawie każdy ordynariusz może dojść do zupełnie innych wniosków. Może jednak, stosując się wyłącznie do litery dokumentu, ekskomunikować taką osobę.
  Pozornie cały on jest poświęcony czynowi nagabywania, a nie pedofilii. Dopiero w ostatnim rozdziale wszystko się wyjaśnia.

  Polubienie

 5. Można by powiedzieć, że „wytrysk” zła, od wieków po obecne czasy ma źródło w fałszywych świętościach:)Mnie denerwują obecne czasy. Bo w nich żyję. Zero postępu, ciągle zero wiedzy?

  Polubienie

 6. Pingback: MONSTRA WYŚWIĘCONE – komp13

 7. Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w napisanie artykułu. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne.

  Polubienie

 8. Line Rider

  Jakżesz Kremówkowy Lolek mógł anulować coś,do powstania czego walnie tłustą łapkę raczył przyłożyć?A Benio Panzerfaust?Jeszcze jako kard.Ratzinger tuszował skandale i zapewne dlatego natchnieni Spirytusem:)czarni bracia wybrali gostka jako Następcę Tronu:)Tronu Wiadomych Tajemnic.
  A później abdykacja i Wielka Odnowa…tiaaa,kurna,od nowa to samo.
  Na całym świecie,tam gdzie tym bajkoopowiadaczom dano deko luzu,dzieciaki miały przesrane.
  Nawet w dalekiej Australii JAK NA RAZIE ujawniono ponad 4500 zboków{nie przypadków,nie mylić!)
  No nie wiem,jak tak dalej pójdzie,to albo zrzucą sukienki,albo będą to robić z kangurami.
  Chora i nie mająca pokrycia w Biblii zasada celibatu,a natury nie oszukasz.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: