ŻYCIE

Ustawka kibolska? MYLICIE SIĘ!

Policjanci właśnie się pochwalili, że udaremnili tak zwaną „ustawkę”, czyli bójkę, bandy kibiców jakiejś Arki Gdynia i pewnie równie marginalnej Lechii Gdańsk. Mam jednak duże obawy, czy aby policja wiedziała co czyni i czym się chwali. Bo po mojemu nie wiedziała i zwyczajnie dała dupy.

Po pierwsze, to żadni tam kibole jak sugerują media (zwłaszcza te nienarodowe), tylko patrioci i to najlepszego sortu. Atak policjantów był więc poważną manifestacją polityczną i niewybaczalnym błędem. Był działaniem wymierzonym w ich, tych patriotów znaczy się, godność, oraz bezprzykładnym łamaniem praw człowieka. Policjanci muszą się więc liczyć z reprymendą ministra Błaszczaka, bardzo czułego na tym punkcie i z poważnymi konsekwencjami. Winni tego nieprzemyślanego działania (a może przemyślanego i perfidnie zaplanowanego przez opozycję i Brukselę) muszą ponieść surową i zasłużoną karę.

Po drugie, gdyby policja miała choć odrobinę wyobraźni i rozsądku, to powinna patriotom umożliwić walki i się nie wtrącać. Jej interwencja powinna polegać na tym, by izolować w bezpiecznej odległości osoby postronne, a patriotom dostarczyć niezbędny sprzęt: pałki, noże, maczety, łańcuchy i kastety. Zabitych układać w rowie, rannych dobić, niech się nie męczą. Ostatecznie słodko jest przecież umierać za ojczyznę. Mogła by też powiadomić służy oczyszczania i utylizacji, że na poboczu A1 leży padlina i trzeba ją zabrać.

Po trzecie, wedle ostatnich ustaleń, może i byli to kibice, jednak przede wszystkim były to zaplanowane ćwiczenia trójmiejskiego garnizonu Wojsk Obrony Terytorialnej, co potwierdził właśnie rzecznik MON Misiewicz. Poza tym nieprawdą jest, że policja czemukolwiek zapobiegła. To raczej oddziały WOT wycofały się na z góry ustalone pozycje. Czyli ćwiczenia przebiegały zgodnie z planem!

Po czwarte, jeśli przyjąć by retorykę mediów, że to niby kibole byli, czyli bandyci, to mam nadzieję, że wszyscy zostali sfotografowani przez policję, jeszcze dziś a najpóźniej jutro, listy gończe za nimi ukażą się we wszystkich rządowych mediach. Mimo zaciągniętych na ryje kominiarek, być może ktoś ich jednak rozpozna. Czekam też na odpowiedni apel prokuratury, jeśli tylko będę mógł z chęcią pomogę w identyfikacji.

No i po piąte wreszcie, dochodzę do smutnego wniosku, że policja niczego się nie uczy.

rekommend-macierewicz-170130

4 komentarze dotyczące “Ustawka kibolska? MYLICIE SIĘ!

 1. Święta racja. Policja powinna zabezpieczyć teren aby niezorientowani obywatele nie przeszkadzali i czekać na wyniki końcowe. Powinien być jakiś ranking stworzony, bo skąd oni mogą wiedzieć kto ekstraklasa a kto liga okręgowa, z kim warto się naparzać a kto musi niestety czekać w kolejce lub zadowolić się inną grupą patryjotów

  Polubienie

 2. wujcio

  Dostaną od Macierewicza broń z ostrą amunicją to się szybko powybijają. Selekcja naturalna różne ma oblicza.

  Polubione przez 1 osoba

 3. I co tu się natrząsać. Olać ustawki. Niech się wytną, a reszta do robót publicznych. Aczkolwiek, wiem o co chodzi.

  Polubienie

 4. I tu się mylisz, drogi autorze. Policja zachowała się jak najbardziej poprawnie. Wszyscy patrioci mieli zakryte twarze, więc fotografowanie nie miało najmniejszego sensu. Ponadto policja dostała cynk (czytaj – rozkaz) od zwierzchnika obrony terytorialnej, by w wyniku jej akcji broń boże nie nastąpiło osłabienie obronności Polski. Wobec tego, niezorientowana co do celu tych manewrów skoncentrowała się tylko do uniemożliwienia bezpośrednich osobistych kontaktów między obrońcami naszych granic.
  Warto wspomnieć, że rzeczeni obrońcy przyjechali sprzętem wojskowym, więc cywilne tablice rejestracyjne były nieczytelne lub w ogóle ich nie było. Mimo to policja nie zatrzymała żadnego pojazdu ani jego kierowcy.
  A obrońców mamy stanowczych – natychmiast, jak piszesz, wycofali się na z góry upatrzone pozycje. Tam już bez przeszkód odbyły się manewry. Wynik – kilkunastu poturbowanych. Niestety, nie potrafią wyjaśnić kto, lub co ich poturbowało. Może ruskie zielone ludziki? A że nie znaleziono żadnego takie ludzika – to tylko świadczy o dobrym wyszkoleniu naszych obrońców.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: