EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty miss Derwish (21)

icon-reba-derwisz-80Siedząc sobie dziś po południu na tarasie mojej ulubionej kawiarni przy Dizengoff Street, wyszperałam w moim iPadzie, że pan prezydent Polski wraz z tak zwaną małżonką, zwiedzili wystawę o Żydach w wojsku polskim. O wystawie nic mi nie wiadomo, mimo że interesuję się tutejszym życiem kulturalnym, więc sądzę, że była to inicjatywa ad hoc, żeby coś temu Dudzie jak już tu przyjechał jednak pokazać, żeby było miło i duszaszczypatielno (czy jakoś tak). No i ponoć miło było.

Duda dużo mówił o „żydowskich współtowarzyszach broni”, o braterstwie i przyjaźni, acz nic niestety nie wspomniał, o antysemickich czystkach w wojsku polskim, o przymusowym wyrzucaniu owych „towarzyszy broni” z ojczyzny w roku 1968, odgórnym pozbawianiu ich obywatelstwa, oraz konfiskacie dóbr. Ani słowem też nie wspomniał o tym, co zamierza zrobić, żeby zastopować przybierający na sile w Polsce antysemityzm i rasizm. A gospodarze widocznie przez grzeczność, o to akurat go nie zapytali. Reszta wizyty przebiega bez zakłóceń, czyli innymi słowy krótkie wakacje all inclusive w Izraelu można uznać za udane.

0 komentarzy dotyczących “Szorty miss Derwish (21)

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: