POLITYKA

Permanentny WZWÓD może być chorobą

Gdyby nasze, polskie ego miało tak zwane przyrodzenie, to prawdopodobnie mielibyśmy największego fiuta na świecie. Ciągle i nieustannie nas ktoś lub coś obraża, unika przeprosin, oraz wykazuje zdumiewającą niechęć, do padania przed nami na kolana, połączonego w całowaniem rękę. To naprawdę skandaliczna sytuacja, elementarny brak szacunku dla narodu wybranego i absolutnie nadzwyczajnego. 

Całkiem nie tak dawno temu, sąd w Krakowie, wydał wyrok skazujący niemiecką telewizje publiczną ZDF, za użycie w którymś z materiałów, osławionego już powiedzonka o polskich obozach koncentracyjnych. Zgodnie w wyrokiem – ukarania telewizji domagał się były więzień Oświęcimia Karol Tendera – Niemcom nakazano opublikowanie przeprosin w języku niemieckim na stronie głównej swojego portalu, oraz pozostawienie tych przeprosin na stronie przez miesiąc.

Niemcy mieli dwa wyjścia, albo wyrok olać, albo się jemu jakoś podporządkować. Wybrali to drugie rozwiązanie, postawili na „jakoś…”

Przeprosiny więc zamieścili, ale nie na stronie głównej tylko w odnośniku z tej strony, a dodatkowo całość opatrzyli jeszcze komentarzem. Tłumaczą w nim m.in. że są co najwyżej pośrednim sprawcą całego zamieszania, bo cały materiał zaciągnęli z francuskiego Arte i jeśli już, to oni właśnie w pierwszej kolejności powinni być ścigani za to „domniemane przestępstwo”.

Czyli my coś tam, coś tam zrobiliśmy, ale generalnie to walcie się ze swoimi wyrokami! Gdybyśmy nie byli telewizją publiczną, to byśmy do waszego rozwieszonego na ścianie wyroku lotkami rzucali.

Tak właśnie należy tłumaczyć stanowisko Niemców.

Polski element nacjonalistyczno-patriotyczny jest oczywiście zbulwersowany, nie wyłączając pełnomocnika poszkodowanego. Za takie traktowanie narodu polskiego – dowodzą – konieczna jest kolejna rozprawa i zasądzenie tym razem – za lekceważenie wyroku – potężnej kary finansowej, nie mniejszej niż milion euro. Jak nie zapłacą, to wyślemy do nich komorników. Naprawdę oni tak kombinują! Pomysł jest na tyle oryginalny, że może być trudno go przebić.

rekommend-opozycja-170102

Ale ja oczami swojej wyobraźni już widzę, proces przeciwko narodowi niemieckiemu, za to, że ten łamiąc wszelkie standardy, bez zezwolenia i nie pytając nas o zgodę, bezprawnie zajął kiedyś tereny położone na zachód od Odry, aż po Ren lub jeszcze dalej, co jest nie tylko naruszenim dobrych obyczajów, ale poważnym naruszeniem naszych żywotnych interesów, włączając w to permanentny dyskomfort posiadania tak niecywilizowanego sąsiada.

Przyznacie, że to z ich strony wyjątkowa impertynencja i nieliczenie się ze zdaniem kogokolwiek. Jeśli więc sąd jest naprawdę polski (a miejmy nadzieję że wkrótce będziemy mieli tego pewność) i ma elementarne poczucie przynależności do narodowej wspólnoty, to wyrok może być tylko jeden: wysiedlić i zmusić do zapłacenia miliardowego odszkodowania. A przeprosiny ma pierwszych stronach wszystkich portali na całym świecie! Niech wiedzą, że nasze ego nadal jest wielkie i nadal w stanie permanentnego wzwodu!

1 komentarz dotyczący “Permanentny WZWÓD może być chorobą

  1. nie może być chorobą, a jest. W tym wypadku bardzo ciężką i chyba nieuleczalną.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: