ŻYCIE

Kawałki życia: Pijacy w sejmie i Anty Syf

Jak to jest z tymi obostrzeniami dla dziennikarzy w Sejmie? Najlepiej tłumaczy to pis-poseł Mularczyk. Wedle niego chodzi o to, by nadal była „jawność życia publicznego, ale musi być też jakiś komfort pracy”. I słusznie. Nikt nie lubi przecież (ja też), by ten „komfort pracy” był zaburzany. Nikt nie lubi więc jak mu ktoś, nie wiadomo w sumie kto, bez przerwy zagląda do kieliszka, patrzy co pije a przede wszystkim z kim pije. I nikt nie lubi też, jak go potem, po tej ciężkiej i niezmiernie wyczerpującej pracy, fotografują odpoczywającego na podłodze, najlepiej w poprzek korytarza. Z tym właśnie należy skończyć, bo komfort pracy, zwłaszcza posłów jest najważniejszy!

pek-pijany-161216-815
zmęczony ciężką i odpowiedzialną pracą, pracą dla Polski i narodu dodajmy, parlamentarzysta Pęk, odpoczywa na środku korytarza w sejmowym hotelu

 

Jedną z najbardziej w tej chwili strzeżonych tajemnic IV ŁRzeczpospolitej (tej, która z kolan wstaje) jest cena nowego grobowca państwa Kaczyńskich Wawelskich. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik pytana o to, z całą powagą odpowiedziała, że „koszty nie są jeszcze znane, bo firma wykonawcza nie wystawiła dotąd faktury”. >>> To jedna z najbardziej absurdalnych odpowiedzi jakie słyszałem. Pytam się więc: czy ktoś z Państwa zamawiał kiedyś coś ot tak w ciemno, nie znając nawet hipotetycznego kosztu usługi? Mogli by się chociaż kłamać dobrze nauczyć.  A tak dla jasności… Pierwszy ten „zepsuty” przy ekshumacji grobowiec kosztował państwo czyli nas 180 tysięcy złotych. Drugi, wedle oka eksperta od grobowców, pochłonął najmarniej jakieś 500 tysięcy. No, ale jak mówi pani rzecznik, musimy jednak poczekać na fakturę, bo może wyjdzie jakieś 600 nawet.

Mają swoje lata, a także poważne zawody plus rodziny. A zachowują się jak dzieci, czyli dobrze się bawią. Mowa o grupie Anty Syf. Pod osłoną nocy wieszają banery z antysystemowymi hasłami. Rozklejają wlepki, oraz z rzutnika na ścianach budynków wyświetlają „złote” myśli różnych takich, w tym pana ministra Waszczykowskiego. Chodzi im o to by pokazać, że nie wszyscy Polacy to rasiści, nacjonalisty i ksenofobi. Niestety, to niepoprawni optymiści, bowiem życie dowodzi, ze prawie wszyscy, tylko niektórzy nie. Anty Syf nie jest lubiany przez władze, ale ta władza akurat nikogo nie lubi (poza sobą oczywiście), więc nie ma się czym przejmować.

antysyf-sciana-161216

 

%d blogerów lubi to: