EXTRASY SZUM&POCHODNE

Sanatorium dla zasłużonych.

Współczesny ZBoWiD czyli tak zwany Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zadba o osoby z dawnej opozycji antykomunistycznej, represjonowane w czasach PRL. Dostaną one dofinansowania na leczenie uzdrowiskowe, w wysokości od 1500 do 3500 złotych. Pomysł chwalebny, ale… 

Jak znamy PiS, a znamy tę partię coraz lepiej, na bank podzielą „kombatantów” na lepszych i gorszych, na naszych i ichnich, na zasłużonych i zdrajców. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Najlepiej pewnie wyjdą na tym ci co walczyli z komuną głównie w swojej wyobraźni, najgorzej ci co faktycznie dostali po dupie. Program ruszy z początkiem roku, więc się przekonamy.

Jestem dziś w stanie powiedzieć. kto dostanie kasę a kto obejdzie się jedynie smakiem, ale zatrzymam na razie nazwiska dla siebie, żeby nie daj boże nie obniżać ich szans na wyzdrowienie, lub – co gorsze – na ciężkie zachorowanie.

Jednak niezależnie od wszystkiego, tak na gorąco stwierdzić należy, że w kwestii tego dofinansowania to przynajmniej dwóch kandydatów wydaje się być pewniakami, bo to naprawdę wybitne postaci antypeerelowskiego ruchu oporu.

¤ Dofinansowanie i to maksymalne, dostanie więc Pan Prezes Jarosław Kaczyński, bowiem nie ulega najmniejszej nawet wątpliwości, że był on członkiem opozycji antykomunistycznej najbardziej i najdotkliwiej prześladowanym. 

Jego życie osobiste przez to legło w gruzach, podupadł też na zdrowiu, co daje o sobie znać aż do dzisiaj. Szczególnie ucierpiało zdrowie psychiczne Prezesa.

Zresztą, wy byście też stracili szóstą klepkę, gdyście co wieczór musieli się zastanawiać: przyjdą nie przyjdą, aresztują nie aresztują, wpuszczą wpierdol czy darują, wywiozą czy nie wywiozą. Niestety, ani nie zabrali, ani nie wywieźli, ani nawet na marne 48 nie zamknęli, co poczyniło w zdrowiu pana Jarosława Kaczyńskiego jeszcze większe spustoszenie niż ewentualne więzienie. Siadła mu psychika i do dziś trzyma. Więc najzwyczajniej w świecie należy mu się to sanatorium jak psu micha, a w zasadzie kotu. 

rekomennd-roj-161213

¤ O ten zdrowotny dodatek, winien się starać bezapelacyjnie także pan Stanisław Piotrowicz, bo po wczorajszej jego konferencji nie mamy (a przynajmniej ja nie mam) najmniejszej wątpliwości, że to wybitny opozycjonista, jedna z czołowych postaci cichego i podziemnego frontu ówczesnej antykomunistycznej opozycji.

Na dodatek jeszcze umiejscowiona w samym środku zbrodniczego systemu, po to oczywiście, by rozwalić go od wewnątrz. Ile on się musiał nacierpieć, ile znieść moralnych tortur to tylko on wie.

Wyobraźcie sobie, że jego prześladowano w sposób szalenie przemyślny i nieludzko brutalny. Za niechęć do wsadzania do pierdla ludzi opozycji i podawanie im pomocnej dłoni, szykanowano i prześladowano go awansami!

Odznaczenia, medale, wyróżnienia, miejsce na tablicy przodowników prokuratury, wszystko po to, by go skompromitować, utrudnić mu w przyszłości życie, zniszczyć i zabagnić życiorys, co właśnie naocznie ze zgrozą obserwujemy. Odzywają się krwiożercze duchy minionej przeszłości, mszcząc się na bohaterze.

Możemy więc bez cienia wątpliwości uznać, że to kombatant pełną gębą, na dodatek cichy i skromny i gdyby nie przypadek, to pewnie nigdy nie dowiedzielibyśmy się o jego zasługach dla opozycji, dla Polski, dla ojczyzny po prostu. Do sanatorium z nim i cześć jego pamięci!

mem-piotrowicz-161213

3 komentarze dotyczące “Sanatorium dla zasłużonych.

 1. „Do sanatorium z nim i cześć jego pamięci!” Popieram rencyma i nogami. Do sanatorium albo do spa ze specjalnie dedykowaną ścieżką zdrowia dla PiSdokombatantów.

  Polubienie

 2. pojedynczy element Narodu

  To już jest tak porażające, że nawet nie chce mi się żartować i śmiać.

  Polubienie

 3. Obywatel drugiego sortu

  Kaczyńskiemu przydałby się dłuuugi odpoczynek. Najlepiej w jakimś pilnie strzeżonym sanatorium. Ale co się odwlecze to nie uciecze!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: