HISTORIA POLITYKA

Poznań daje przykład

Tegoroczne obchody 98. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego w Poznaniu, odbędą się bez asysty wojska. Tak postanowiono, a to oznacza, że Poznań po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Bo głupocie należy stawiać tamę za wszelką cenę, nie zaś bezwolnie się jej poddawać, jak czynią to wręcz na wyścigi całkiem liczni.

A poszło o przesławny apel smoleński. Marszałek województwa Marek Woźniak:

„Na mój wniosek rezygnujemy z udziału wojska, ponieważ wiąże się on z odczytaniem tzw. apelu smoleńskiego, czyli tej części apelu pamięci, która nie ma związku z powstaniem” 

Po telefonie z Nowogrodzkiej ze snu obudził się piswojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman, który zgodnie z zaleceniami, decyzję Woźniaka, natychmiast skrytykował.

„Ponad partyjnymi barwami zawsze powinny być barwy biało-czerwone. Musimy pamiętać, że szacunek wobec Polski to także szacunek wobec armii, która zawsze broniła najważniejszych wartości” 

Miało być więc podniośle może nawet patriotycznie, a wyszło po pisiemu, czyli idiotycznie. Bo pan wojewoda nawet nie wie, że mówi prozą, czyli najzwyczajniej w tym wypadku pierdoli.

Otóż drogi panie wojewodo Hoffmanie, gdyby było prawdą to co pan mówi, że należny jest szacunek wobec armii, bo zawsze broniła Polski i najważniejszych wartości, to dlaczego pana zawistni, psychopatyczni piskoledzy z zapałem odbierają prawa emerytalne i godność przy okazji, wielu polskim żołnierzom. Komandosom, oficerom wywiadu i kontrwywiadu, tym wszystkim, którzy narażali się m.in. w Iraku, Afganistanie, ale także we wielu innych, nie zawsze jawnych misjach. Teraz nie pasują do wizji waszego, pisowskiego wojska? To jest ten szacunek o który apelujesz kolego? Lepiej więc zamilcz, bo tylko kompletne fiuty posługują się tego typu frazesami, kiedy wokół rzeczywistość mówi zupełnie co innego!

Od pewnego czasu nie mamy już wojska polskiego, mamy tylko wojsko pisowskie. I za tę zbrodnie prawdopodobnie ktoś kiedyś urwie wam jaja.

No, a wracając do tego jednego z nielicznych zwycięskich polskich powstań, to coraz więcej poznaniaków zastanawia się całkiem poważnie, czy aby dobrze się stało, że to powstanie przez ich przodków zostało wygrane.

3 komentarze dotyczące “Poznań daje przykład

 1. kika_7

  I tu jest coś, co trudno rozgryźć. Skąd wśród młodych taka popularność tego Antkowego wojska, skoro nic, także w armii nie jest stałe. Skąd ta pewność, że za parę lat historia znów nie stanie dęba i ci wszyscy dzisiejsi malowani patrioci będą chcieli na gwałt zapomnieć o jakichkolwiek związkach z tą sprawą. A dla władz Poznania pełny szacunek. Tak trzymać!

  Polubienie

 2. poszloooo

  Wielki szacunek dla marszałka Marka Woźniaka. Kto ma głowe nie od parady i noszenia kapelusza ten wie jak postępować. Brawo!!!

  Polubienie

 3. Czesław Lisiecki

  Panie Marszałku, gratulacje i życzę wytrwalości…

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: