WIARA

BIJCIE BABY. Nowe otwarcie

Wyjątkowa popularność niewinnego dość acz przewrotnego tekstu o przemocy wobec kobiet po cichu akceptowanej przez kościół, zastanowiła mnie i skłoniła do napisania ciągu dalszego. Choćby dlatego, że ten ciąg dalszy jest, bo są nowe fakty.

Co ciekawe, w przypadku owego starego tekstu – tak na marginesie tekstu sprzed bez mała 3 lat, który teraz dopiero został zauważony – bardzo dużo osób łyknęło w ciemno postawione tam hipotezy, i ten – że tak powiem – brak dystansu do słowa, przełożył się na kuriozalno-brawurową czasem obronę poczynań kościoła, w dużej części sprawcy całego zamieszania.

Kościół – przypominam – stał (i stoi nadal) na stanowisku, że w Polsce nie są potrzebne żadne szczególne uregulowania prawne dotyczące zahamowania przemocy. A próby zrównania płci, to w ogóle niewybaczalne przestępstwo. Tak jak jest, jest dobrze, zaś ingerencja w ów „naturalny i boski porządek rzeczy”, byłaby sprzeczna z naszą tradycją (w domyśle chrześcijańską) i zagrażała tradycyjnemu podziałowi ról w rodzinie.

A co to jest ten tradycyjny podział ról (zazwyczaj)? Kobieta gotuje, sprząta, pierze i zmywa, daje dupy na gwizdek, mężczyzna leży, pije, ogląda tv, grzmoci po pysku za niesubordynację. Raz na tydzień razem pokornie chodzą do kościoła. Z grubsza takim uproszczonym schematem można się posłużyć. Nieco przesadziłem być może, ale chodzi mi o nadanie ostrości kolejnej prowokacji.

Czyli jeszcze bardziej upraszczając, jak chłop babe od czasu do czasu sponiewiera, i przypomni jej tradycyjne miejsce w szyku, zleje – pięścią, pasem, kijem, czymkolwiek – to nic wielkiego w sumie się nie dzieje, tak zawsze było, tak jest i tak będzie, na wieki wieków amen. Nie ingerujmy więc w pewne społeczne i przez boga akceptowane mechanizmy.

Niestety, konwencja antyprzemocowa została jednak ostatecznie przyjęta (czyli  narzucona nam oczywiście przemocą i podstępem), a w związku z tym wrzód na dupie biskupów urósł jeszcze bardziej i boleśnie dawał o sobie znać.
Zakulisowe knowania purpuratów odniosły jednak wreszcie skutek i rząd obiecał biskupom iść na rękę. No, bo zmienił się ów rząd, a więc i zmieniły się priorytety a zwłaszcza zmieniła się optyka widzenia niektórych problemów.

rekommend-hoser-161209

I oto mamy ów wspomniany na początku ciąg dalszy.

Już trwają prace aby konwencję czym prędzej wypowiedzieć, bo jak dowodzi ruda pani od resortu pracy „szereg wyrażonych w niej poglądów i rozwiązań kłóci się z naszymi poglądami, np. zapisy związane z kulturowym widzeniem płci”. I nie chodzi nawet o to, że chłop (katolik) leje babę (katoliczkę), bo lał i lać będzie, żadna konwencja temu nie zapobiegnie, tylko chodzi o możliwość zaburzenia pewnego uświęconego porządku społecznego. Ta zdefiniowana tam „płeć kulturowa” tak wkurwia i tak uwiera. Bo to jest owe „zagrożenie dla tradycyjnej rodziny, promowanie feminizmu, homoseksualizmu i transseksualizmu”.

Z poglądami rudej pani od resortu pracy całkowicie zgadza się pan Lipiński, na nieszczęście tytułujący się – uwaga – pełnomocnikiem rządu ds. społeczeńtwa obywatelskiego i równego traktowania. „Nie zgadzamy się na unijne dyrektywy i nadzór nad ich wykonaniem” – podkreśla. Oraz dodaje: „Niedługo przedstawię pakiet bardzo radykalnych działań w tej sprawie. Wśród nich będzie większość rzeczy, które są zapisane w konwencji”.

Z przecieków wiadomo, że w ustawie przemocowej, własnej, naszej narodowej, made in Poland, kobiety będzie można bić tylko wtedy gdy inne metody wychowawcze zawiodą, oraz tylko „z liścia” i nie częściej niż raz na tydzień. Powstanie może nawet specjalna komisja, z zadaniem pilnowania przestrzegania przepisów ustawy, a na jej czele stanie znany z równego traktowania kobiet poseł Zbonikowski.

Warto też przypomnieć, że nieco ponad rok temu, nie kto inny jak dyplomowana biurwa (nazywajmy pewne rzeczy po imieniu ) Beata Kempa grzmiała z mównicy i pięścią swą jak bochen wielką wygrażała, nazywając dopiero co przez Kopacz przyjętą konwencję „potworkiem legislacyjnym, który nie walczy z przemocą. (…) On spełnia postulaty środowisk LGBT, środowisk homoseksualnych”. 

Dokładnie w tym właśnie tonie wypowiadali się też biskupi, i podejrzewam w związku z tym, że biskupi przygotowywali dla pisiorów ściągawki, tak jak ściągawki przygotowuje im codziennie Kaczyński.

Teraz kiedy już z bożą pomocą wreszcie nastały czasy dobrej podmiany, to nadszedł też czas zapłaty i ton w jakim wypowiadają się biskupi, staje się dla rządu tonem obowiązującym, tudzież drogowskazem.

Czyli lada moment konwencja powędruje do kosza. Dalej bić będzie można baby zgodnie z tradycją i szansą na szybie i bezbolesne rozgrzeszenie.

Przypominam że Konwencja Rady Europy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej  nie została podpisana przez takie postępowe i zapatrzone w swoją tradycję państwa jak między innymi Białoruś, Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia i Rosja. 42 państwa z 47 państw Rady Europy konwencję podpisały. W parszywej piątce są między innymi Węgry. Zaraz będzie to jednak parszywa szóstka.

plakat_jezus-nie-krzyzuje1

12 komentarzy dotyczących “BIJCIE BABY. Nowe otwarcie

 1. „Bo to jest owe „zagrożenie dla tradycyjnej rodziny, promowanie feminizmu, homoseksualizmu i transseksualizmu”. Nie wiem skąd zaczerpnąłeś tą cytatę, tudzież z czyich miodnych warg się taż ulała ale zdaje się, że nie przepisałeś starannie. Idę o zakład, że po „transseksualizmu” było jeszcze maoizmu, ateizmu i masonizmu (cokolwiek to ostatnie miałoby znaczyć).

  Polubienie

 2. Ten cytat to pochodzi chyba od Jędraszewskiego

  Polubienie

 3. @Revel
  Mój ojciec nigdy nie uderzył mojej matki ale od niego nauczyłem się przysłowia (porzekadła?): Jak się baby nie bije to wątroba w niej gnije.

  Polubienie

  • Zwinka

   A z Pisma Świętego możesz się dowiedzieć, że „dziateczki rózeczką Duch Święty bić każe”. A tu cholerne lewaki nic tylko mącą swoimi brudnymi łapami w uświęconej tradycji …

   Polubienie

 4. wszyskich „damskich bokserow ” wyszlac do piekla jak sie podsmarza to morze zmadrzeja

  Polubienie

  • Anonim

   Mój dawny damski bokser i jego koledzy parę razy dostali ode mnie w pysk i zrzuciłam ich ze schodów. To było konieczne kiedy mój były kupił pistolet bo stwierdził, źe trzeba nas wystrzelać (a źe pił więc to by było nieuniknione) Później odizolowałam się z dziećmi i wymieniłam zamki w drzwiach. Dzieciaczki były maleńkie. Sama je wychowałam i teraz dzięki nim poznaję inne kraje. Świat jest piękny a ja trzymam się jak najdalej od wszystkich facetów. Zrobiłam teź róźne kursy, np samoobrony, asertywności, psychologi itd. WSZYSTKICH CHŁOPÓW DO JEDNEGO WORA I O LIPĘ………

   Polubienie

  • Zwinka – a z jakiego to Pisma Świętego Twój cytat pochodzi? Bo ja takiego w całej Biblii nie zauważyłam, podobnie z resztą, jak nakaz czy choćby przyzwolenie bicia kogokolwiek, nie tylko żony, czy dziecka. Wyraźnie natomiast w pismach stoi, że „Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo, Aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany. Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje. Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół, Gdyż członkami ciała jego jesteśmy. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła. A zatem niechaj i każdy z was miłuje żonę swoją, jak siebie samego, a żona niechaj poważa męża swego.”. (List św. Pawła do Efezjan 5,21-33 Biblia Warszawska)
   Ja bym damskim bokserom i w ogóle tym, którzy używają przemocy wymierzała karę według kodeksu Hammurabiego – oko za oko, ząb za ząb.
   Ale rozsiewanie fałszywych informacji i plotek o naukach Jezusa i Chrześcijan tępić będę również, bo tak się zwyczajnie nie godzi. Masz coś przeciw księżom, pastorom, czy innym ludziom – napisz konkretnie, ale Jezusa i Boga do tego nie mieszaj, bo nie ma On z tym nic wspólnego.

   Polubienie

 5. cyt.: „…przez boga akceptowane mechanizmy…” a gdzie jest i co to za bóg? Czy naprawdę każdą, koszmarną głupotę trzeba tłumaczyć „bogiem”?

  Polubienie

  • neuron

   bóg jest tam gdzie tylko we łbie własnym człowiek może sobie wymyślić
   głupek boga ma tylko do usprawiedliwiania się, przecież nigdy niczego z mirażem nie mógł uzgodnić, ale głupek siłą narzuca własną narrację, on wie więcej niż wymyślony przez niego bóg
   to się nazywa: nas jest milion idiotów, ale ty jeden jesteś głupszy od nas

   Polubienie

 6. Rózeczką dziateczki Duch Święty bić każe to J.Jachowicz.

  Polubienie

  • Dziękuję. Widać nie tylko mnie to przeszkadzało 🙂 a dzięki Tobie już za dużo szukać nie muszę, mimo że nie pamiętałam kto zacz popełnił tę strofę, ale przypomniane nazwisko szybko rozsupłało pamięć. Jednakowoż: 1) nie J. a S. czyli Stanisław Jachowicz 🙂 2) nie „każe”, ale „radzi”, a tak to brzmi: „Rózeczką dziateczki Duch Święty bić radzi, Rózeczka nigdy zdrowiu nie zawadzi’. I jest to początek XIX w. gdy pedagogika „raczkowała” 😀

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: