POLITYKA

Mściwi psychopaci IV RP

Minister Błaszczak dowodzi z właściwą sobie gracją, że esbekom, niektórym policjantom, wojskowym żandarmom, pogranicznikom, pracownikom byłego wywiadu,  a nawet – uwaga – strażakom,  należy obniżyć emerytury, ponieważ pracowali oni w służbach „dławiących wolność”. Nie wiem w jaki to sposób strażacy “dławili wolność” (może ktoś wie i mi to wytłumaczy), tak jak i nie wiem jaki jest sens wrzucania wszystkich do jednego wora, zwłaszcza dziurawego. A że wór jest dziurawy, to pewne! 

Bo dziwnie jakoś Błaszczak i jego koledzy, zapomnieli o prokuratorach, którzy jak się okazuje w PRLu wolności nie dławili, mimo że dławili pełną parą i z wyjątkową czasem gorliwością. Niczym eks prokurator Piotrowicz, dziś prominentny kolega pana Błaszczaka. I tu jest problem pogrzebany.

Bo gdyby ów sługus Piotrowicz (a pewnie i paru innych) nie udzielał się w tamtej prokuraturze, przy okazji szmacąc ludzi, w równie wdzięczny sposób co i esbecy, to dziś prokuratorzy PRLu, byliby też na owej długiej liście tych co „dławili wolność”.

Czy znacie może jakieś mocne i trafne określenie definiujące takie zachowanie?

Zresztą to co Błaszczak mówi publicznie jest nie tyle bulwersujące (choć jest), co przerażające. Ci ludzie, ludzie pokroju Błaszczaka, to niebezpieczni, mściwi psychopaci, których jedynym sensem życia jest zemsta. Jeśli będzie trzeba, poderżną gardło własnej matce, a ojca powieszą na najbliższym drzewie. Bez mrugnięcia okiem.

CO MÓWI, A W ZASADZIE GLĘDZI, BŁASZCZAK

blaszczak-161126-815555

Wziąłem sobie wywiad z panem Błaszczakiem, z  mojego ulubionego (uwaga, to drwina) Polsatu News, z jakże ulubioną redaktor Dorota Gawryluk w roli głównej choć obocznej. Zabieg był celowy, bowiem wiedziałem, że w tej sytuacji Błaszczak będzie bredził jak potłuczony, gdyż Gawryluk na to pozwoli, bojąc się zbyt nachalnie przerywać idolowi. Oto ciekawsze fragmenty.

Gawryluk: – Czy trzeba do jednego worka wsadzać ludzi którzy nie zawinili, którzy pracowali na przykład w szpitalach podległych MSW?

Błaszczak: –  Zauważmy, że nikt ich nie zmuszał do tego żeby angażowali się w działalność taką, która związana była z reżimem rządzącym wówczas…

…leczyli ludzi, pomagali, byli pielęgniarkami?

Byli funkcjonariuszami ówczesnego aparatu opresji… (…)

Czy to jest sprawiedliwe taj samo traktować osoby które przybijały pieczątki gdzieś w biurze podległym MSW z ludźmi którzy pałowali opozycję. Czy to jest sprawiedliwe wobec tych ludzi?

To jest sprawiedliwe, dlatego (…) że ich emerytury nie będą wyższe niż przeciętne w ZUS, a więc i tak będą stosunkowo wysokie. Dziś przeciętna emerytura w ZUS wynosi 2 tysiące złotych, przeciętna renta z ZUS 1500 złotych, renta rodzinna 1700 złotych. To nie są małe renty i emerytury.

Dzięki pracownikom tamtego wywiadu, w wolnej Polce również mieliśmy sukcesy. Pracowali potem dla wolnej Polski.  Można o tym zapominać?

Jeżeli pracowali dla wolnej Polski, to otrzymają emeryturę w wysokości 2 tysięcy złotych…

…ale to są mundurowi, oni narażali życie np. w Iraku?

…to jest przeciętne emerytura, nie sądzę żeby byli pokrzywdzeni. (…) Po prostu odbieramy nienależne przywileje. Nikt na siłę nie powodował żeby ktoś wstępował do SB czy do służb MSW które zajmowały się utrzymywaniem władzy zależnej od Moskwy w Polsce. Nikt ich do tego nie zmuszał. To był świadomy wybór!

Wy, też jesteście wyrozumiali dla niektórych pracowników tamtego państwa. Byli w PZPR, dzisiaj zajmują wysokie stanowiska, jest prokurator Piotrowicz którego wszyscy wypominają…

Nie jesteśmy wyrozumiali jeśli chodzi o SB, jeśli chodzi o aparat opresji…

Ale PZPR a SB, to jedno drugim kierowało?

No jednak była różnica. Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę zamordowali funkcjonariusze SB. To była organizacja która była organizacją zbrodniczą. (…)

rekomended-duda-mordotymoja-161126

Tak na marginesie… Otóż stosując retorykę Błaszczaka, można by rzec, że ów wspomniany tu nie wiadomo po co Popiełuszko, sam się przecież prosił o to, co go spotkało, bo przecież nikt na siłę nie zmuszał go żeby był w opozycji do władzy. To przecież oczywiste i całe to wnoszenie na pomniki to pic i fotomontaż. Natomiast, bardziej chodzi jednak o to, że te fragmenty wywiadu pokazują, z jakimi mściwymi i zaślepionymi mendami mamy do czynienia.

To że Błaszczak jak będzie trzeba, to zeżre gówno po Kaczyńskim nie mam raczej wątpliwości, ale mimo wszystko w okazywaniu gorliwości powinno się mieć jakieś hamulce.

I to nie jest też tak, że zawzięcie bronię byłych esbeków. Uważam jedynie, że byli  wśród nich skurwysyny, ale byli również, i to w przewadze, normalni ludzie, wykonujący to, co do nich należało, tak jak i dziś policjanci i esbecy nowego sortu wykonują na ogół to, co do nich należy (za co pewnie w przyszłości także bekną!). Stosowanie zbiorowej odpowiedzialności, to zwyczajny faszyzm a przede wszystkim czyn kryminalny, za który – mam taka nadzieję – te pisowskie zwierzęta odpowiedzą i gorzko zapłaczą, gdy nadejdzie ich ostatnia chwila. Tu nie może być czerwonej kreski!

NO I NA KONIEC PYTAM SIĘ…!

…co w takim razie począć ze wszystkimi nauczycielami, którzy pracując w szkołach a także uczelniach PRL, czynnie uczestniczyli w procesie indoktrynacji i deprawowania młodego pokolenia, karmiąc ich kłamstwem? Oni też w sposób oczywisty “dławili wolność”, kto wie czy nie w bardziej wyrafinowany sposób niż esbecy.

Idąc dalej należy rozważyć, czy w ogóle matury czy dyplomy “tamtejszych “ szkół i uczelni, są dziś ważne, bo PO mojemu należy je jednak odebrać i anulować.

Co urzędnikami państwowymi (dyrektorami, naczelnikami, sekretarkami, maszynistkami, urzędniczkami…)  sprawującymi władzę w imieniu tej wyżej władzy, będącej bezwolnym ramieniem Moskwy? Oni też byli skurwieni, to pewne! Co z pracownikami przemysłu (dyrektorami, inżynierami, projektantami, tokarzami, skrawaczami, spawaczami…), zwłaszcza ciężkiego, w tym i kopalni, którzy budowali potęgę państwa terroru? Przecież zatrudniali się w tych zakładach z własnej woli, nikt ich nie zmuszał by tam pracowali. Czy ich emerytury są sprawiedliwe? Czy nie korzystali (i do dziś korzystają) z nienależnych im przywilejów, wynikających ze służenia państwu dławiącemu wolność? Oj, mają co robić Błaszczaki przez kolejne parę lat. No chyba, że w porę wyselekcjonujemy latarnie (oddaję to w ręce tych co się znają).  

19 komentarzy dotyczących “Mściwi psychopaci IV RP

 1. Anonim

  „… te pisowskie zwierzęta…” Przegiąłeś Revelku.

  Polubienie

  • ale z czym niby przegiąłem? Obrażam zwierzęta? Bydło już było, więc pomyślałem że zwierzęta będą ok… Drogie zwierzęta, bardzo was niniejszym przepraszam, niczym sobie nie zasłużyliście by was przyrównywać do tych zombie z PiS. Wielka sorrka!

   Polubienie

  • Anonim

   Te pisowskie ścierwo ?

   Polubienie

 2. jac111

  Wezmą się za każdą z grup z osobna,bo nie wyciągneliśmy nauk z działań KOR. Gdy Błaszczak ogłasza swoją ustawę o odebraniu prawnie przyznanych uposażeń emerytalnych b. funkcjinariuszom MSW z czasów PRL, to opozycja nazbyt delikatnie mówi, że to może i dobre ale spóźnione (Nowoczesna) albo, że pachnie to dintojrą i nic poza tym (PO). Na co liczą? Na celownik wzięli tę grupę, która niezbyt dobrze kojarzy się wielu w Polsce a nazwa ustawy to deubekizacja. Czysty nonsens. Wystarczy zapoznać się z listą objętych ustawą urzędów, które podpadły pod ustawę, by zobaczyć, że to ściema. Wielu z nas pamięta peerelowskie filmy o dzielnym kpt. Sowie na tropie, 007 zgłoś się, czy kpt. Żbiku-bohaterze komiksu. To właśnie mniej wiecej ich odpowiednicy teraz bekną za lata PRL, bo ścigali przestępców, chyba, że w PRL nie było świata przestępczego, ale to znowu by wyglądało jak gloryfikacja tamtego ustroju. A więc por. Borewicz, kpt. Sowa i kpt. Żbik- filarami państwa totalitarnego. Prok. Piotrowicz,sędzia Kryże zaś jego tarczą? Korwina można nie lubić, ale tu ma rację- https://youtu.be/w9WUOhO0cR0

  Polubienie

 3. Co do tych zwierząt… Nie obrażajmy braci mniejszych, a co do mendy… W tym kontekście jest to obraźliwe dla mendy. Najczęściej stosując inwektywy, ludzie odnoszą się do zwierząt – małpa, świnia, krowa, gęś, słoń itd, albo do części ciała nazywanych wulgarnie. To świadczy o nas, ludziach. Należy pomóc j.polskiemu i znaleźć nowy klucz. CO do zwierząt – z przykrością stwierdzam, że w większości wypadków owe porównania są krzywdzące dla zwierząt.

  Polubione przez 1 osoba

 4. przypomina mi ten osobnik kukiełkę z reklamy- Pan Pikuś, resztę widać, słychać, i czuć…

  Polubienie

 5. Anonim

  Revelku jesteś takim żydem jak ja murzynem!

  Polubienie

 6. Stanisław

  Nie skalane myślą oblicze błaszczykowe, nie pozostawia żadnych wątpliwości…
  Stanisław

  Polubienie

 7. Zwinka

  Warto przypomnieć, że w czasach PRLu to właśnie milicjanci, dysponując bardzo skromnymi środkami i narzędziami, rozpracowywali sprawy seryjnych morderców, których nam nie brakowało ( np. w moim Trójmieście Paweł Tuchlin, czyli Skorpion), Karol Kot, uroczy młodzieniaszek z Krakowa, wcześniej Władysław Mazurkiewicz i inni, bo tak jakoś było, że nie tylko księży wówczas mordowano … Jeśli ci śledczy jeszcze żyją, to mają teraz zdychać z głodu ? Zbiorowa odpowiedzialność ? To się bardzo źle kojarzy…

  Polubienie

 8. Moim skromnym może sprawiedliwym zdaniem powinni odstąpić od obniżania emerytur aż to wszystko umrze śmiercią naturalną. Nie bronie tutaj nikogo ale działania takie są krzywdzące dla większości ludzi którzy na to nie zasłużyli a zostaliby nie słusznie pokrzywdzeni.

  Polubienie

 9. Anonim

  a gdzie był Błaszczak za komuny ??? lizał dupę władzy …

  Polubienie

 10. Chyba na nic sie zda to nasze uzasadnianie i udawadnianie że wielbłąd jest bezgarbny a może nawet wklęsły w kręgosłupie . Tej teorii o obniżaniu świadczeń w prosty sposób nie da się obronić sensownie . Jeszcze trochę czasu a sami przyznamy że byliśmy wszyscy / mundurowi , nauczyciele , sędziowie , chłopi , prokuratorzy i pozostali/ oprawcami wykonującymi wyroki tylko czyje . Z tego wynika że byliśmy bardzo kreatywni w swoim Działaniu , bez poleceń tłumiliśmy opozycję tylko gdzie ta bita opozycja jakoś nie widać nawet w stanie wojennym byli lepiej traktowani niż ich Rzekomi oprawcy .Oprawcy stali przed blokami a internowani w cieplutkich pokoikach popijając zimną łychę czasami tylko pokrzykując precz z komuną. A tak na marginesie to dzięki komu w sposób pokojowy przeszliśmy do innej formy ustrojowej a czy pamiętamy jak w okresie przeobrażeń to właśnie mundurowi zabiegali o jak najszybsze zmiany zakładając związki zawodowe , organizacje wspomagające tam gdzie nie można było zakładać innych . To właśnie mundurowi uczestniczyli w opracowywaniu nowych treści ustaw które pozwalały na dokonywanie szybkich i bezkolizyjnych zmian.
  Należy o tym pamiętać bo to oni a nie Płaszczaki , Zielinskie i tym podobni byli autorami zmian w poszczególnych resortach przemianowując Milicje w Policję WOP w Straż Graniczną i tym podobne . Teraz natomiast zapominając o tym wszystkim wbija sie tych ludzi w poczucie winy ,ogłasza sie wszem i wobec ze odbierane są przywileje zbrodniarzom . To wstyd i hańba przed światem że takim Wspaniałym krajem
  Naszą ojczyzną żądzą ludzie kipiący nienawiścią i mściwością , zmierzają
  do unicestwienia tego co osiągnęliśmy . Psychopaci , którzy dzielą nasze wspaniałe społeczeństwo tak ciężko doświadczone w ubiegłym stuleciu. Aż trudno sobie wyobrazić jaki będzie dalszy ciąg i gdzie będziemy za dzien ,miesiąc ,rok czy nie skoczymy sobie do gardeł

  Polubienie

 11. Holahola

  A gdzież te tysiące procesów po 1990r.p-ko esbekom, którzy byli ,, takimi oprawcami ” narodu. Było parę. Winnych ukarano. Poczytajcie wspomnienia ,, Bereziakow „, to poczujecie, jak II RP upadlała i znęcala się nad ludźmi ,, niewygodnymi „. Ponadto przypominam, że to nie SB krzyczało: pomożemy. To nie SB wypisywalo ,, Socjalizm tak, wypaczenia – nie „. A więc to strajkujący wytyczali kierunki, ale wielu z nich uważa, że to nie miało znaczenia. Otóż miało – i to niebagatelne. Przypomnę, że górnicy mieli większe przywileje niż cała mundurówka. Mogli też nie wydobywać węgla koksujacego dla Rosji. Stoczniowcy mogli nie budować statków, które w 90 % przekazywali Ruskim. A dziennikarze indoktrynujacy społeczeństwo. Aktorzy – to samo. Jednego szczególnie pamiętam ( jako aktora b. lubię). To słynny odtwórca roli Hubala i roli wachmistrza Soroki. Razem z niemniej, wówczas, słynnym autorem ,, Raportu z Monachium ” objeżdżali szkoły zachwalajac ówczesną rzeczywistość. Pamiętam, bo nas, uczniów technikum, sprowadzono do auli na ten występ-pogadanke. I tak można bez końca. Dodam, że to nie SB oskarżalo, a prokuratorzy. To nie SB skazywalo, a sędziowie.

  Polubienie

 12. Nienawidzący głupoty ludzkiej obserwator

  Mam nadzieję, że tym, pseudo POLAKOM nie wpadnie do głowy aby wszystkich, którzy urodzili się przed rokiem 1990 i choćby jeden dzień pracowali w tych czasach zabrać emerytury w imię sprawiedliwości dziejowej, oczywiście wyłączając siebie,swoje rodziny, przyjaciół, partnerów itp. Może pójdą jadnak jeszcze dalej i wszystkich rozstrzelają lub w inny sposób pozbawią życia.
  Uważam, że Ci wszyscy, którzy w tak baszczelny sposób próbują zawłaszczyć Polskę i w imię kościoła, nie w imię Boga, powinni odpowiedzieć za swoje czyny przed uciemiężonym przez nich narodem.

  Polubienie

 13. Założę się, że następni będą wojskowi. Najpierw wywali generałów i wyższą kadrę dowódczą,potem wsadzi na stołki swoich przydupasów i zacznie się obniżanie emerytury tym co służbę zaczynali przed rokiem 1990.Zakład?

  Polubienie

 14. Pingback: Mściwi psychopaci IV RP – komp13

 15. …leczyli ludzi, pomagali, byli pielęgniarkami?
  Byli funkcjonariuszami ówczesnego aparatu opresji… (…)

  Gdzie te pielęgniarki?

  Tu wywiad

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-11-24/nikt-nie-zmuszal-do-angazowania-sie-w-taka-dzialalnosc-blaszczak-o-obnizeniu-emerytur-takze-lekarzom/

  Polubienie

 16. A Kukiz to osioł drugi: https://www.youtube.com/watch?v=vgShEY57YyY
  Taje ma Korwin w sieci już pojawiaja się projekty ustaw nowei władzy:
  Ustawa z dnia …… o odpowiedzialności za łamanie praworządności i służbę na rzecz państwa autorytarnego
  Art. 1
  Okres Sejmu VIII kadencji tj. od dnia 12 listopada 2015 r. do ………….. r. uznaje się za okres państwa autorytarnego, w którym prezydent RP, większość sejmowa, powołane przez nią władze państwowe wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się łamania Konstytucji i rażących naruszeń praworządności, w tym zwłaszcza świadomego uchwalania przepisów i podejmowania decyzji niszczących instytucje państwowe, dyskryminujących bezpodstawnie grupy obywateli, ograniczających prawa obywatelskie, zagrażających ładowi społecznemu oraz wyrządzających szkody oświacie, obronności i gospodarce kraju.
  Art. 2
  Osoby pełniące w okresie o którym mowa w art. 1 funkcje kierownicze w Państwie tj. prezydent RP, prezes i członkowie Rady Ministrów, marszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie i senatorowie ówczesnej większości parlamentarnej, wojewodowie, funkcjonariusze i urzędnicy służb publicznych oraz pełniące funkcje kierownicze w partii Prawo i Sprawiedliwość, którym udowodniony zostanie udział w naruszeniach praworządności określonych w art. 1 podlegają karze od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Ścigane jest również podżeganie i pomocnictwo.
  Art. 3
  Osoby wymienione w art. 2 niniejszej ustawy, którym udowodnione zostanie naruszanie praworządności określone w art. 1, zostają dożywotnio pozbawione biernego prawa wyborczego, a ich świadczenia emerytalne i rentowe nie mogą przekroczyć najniższych świadczeń z ubezpieczenia społecznego.
  Art. 4
  Partię polityczną o nazwie Prawo i Sprawiedliwość rozwiązuje się niniejszym i wykreśla z rejestru partii politycznych.
  Art. 5
  Ustawa wchodzi w życie z dniem ….

  Polubienie

 17. Andrzej Gdanski Sierpien

  Argumenty… Przecież nie o nie tak naprawdę chodzi. PIS chce zajebać prawie wszystko, co nie jest PIS-em. Napisałem „prawie”, bo w PIS tez są równi i równiejsi. To nie jest dyskusja na argumenty, to jest PISowska rzeź. PIS to organizacja przestępcza, o czym wszyscy wiedzą. Nie mam wątpliwości, że nowowybrany parlament uzna to odpowiednią ustawą. Nie mam wątpliwości, że PISowską hołotę będziemy pokazywać w cyrkach i w klatkach na jarmarkach, jako dziwowisko. Mam nadzieję, że odpowiedzialność poniosą też ci, którzy PIS podpuszczali,. czyli hierarchowie KK, m.in tacy jak Głódź, Hoser, Jędryszewski i kilkudziesięciu innych, o rzeszy plebanów nie wspominając. Jebane dziedzictwo JP2

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: