OT. Smutny los szykuje wam Polska!

Na cieszącej się coraz gorszą sławą Akademii Sztuki Wojennej (kiedyś AON) zagościł z początkiem tygodnia Macierewicz. A wszystko to przez pomyłkę, bo jak złośliwi mówią, pan minister miał być dostarczony do pobliskiego szpitala w Drewnicy, tylko ochrona znów pomyliła drogi i wylądowali w Rembertowie.

W każdym razie jak już pacjent dotarł do tej Akademii, to postanowił namaścić licznie tam zgromadzonych swoich pupilków, czyli Obronę Terytorialną.

Na temat tego de facto nowego wcielenia ZOMO (tym razem pod skrzydłami MON a nie MSW) napisano już wiele, więc sens powtarzania tego przeze mnie jest żaden.

Zwracam jedynie uwagę, iż mimo upływu czasu, ów fiksant ze swoimi przydupasami, nadal wmawia owym młodym, z zasady więc raczej głupim ludziom, że są elitą zdolną walczyć ze specnazem. Panie Macierewicz, gówno prawda!

Brutalna prawda jest taka mianowicie, że są oni najzwyklejszym w świecie pospolitym ruszeniem, armatnim mięsem bez większej wartości i w razie konfrontacji z zawodową armią, nie są w stanie przeżyć pierwszych dziesięciu minut. I wcale nie będą „zdolni stawić czoła siłom o tak skutecznych możliwościach rażenia jak formacje specnazu”. Zostaną zutylizowani! Ot i cała historia.

POZA TYM WSZYSTKO JUŻ BYŁO!

To co robi PiS, a w zasadzie to na co pozwala PiS Macierewiczowi, jest kolejnych potwierdzenie wielkiego sentymentu jakim daży się w tej kaczej formacji miniony PRL. Z lubością przywraca się do życia jego relikty. Oni czerpią z Polski Ludowej pełnymi garściami, zarówno jeśli chodzi o kadry jak i pomysły. 

Bo przecież obronę terytorialną już przerabialiśmy. Nazywało się to prawie tak samo – Obrona Terytorialna Kraju. Siły te powołano do życia w 1959 roku. zym było wówczas OTK? To „…siły tzw. układu wewnętrznego, służącego do bezpośredniej obrony terytorium kraju przed różnymi zagrożeniami”. Wśród ich zadań, było między innymi „zwalczanie grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika”, czyli dokładnie dzisiejsza idea fix Macierewicza, tylko napisana prawie 60 lat wcześniej. No więc nie powiecie mi, że Macierewicz to taki geniusz i domorosły Clausewitz, co sobie to wszystko sam wymyślił. On po prostu przepisał to, co wcześniej ktoś napisał.

rekomended-mon-smrod-815150

Pytanie co dalej więc z tą macierewiczową obroną terytorialną?

Otóż pewnie skończy tak jak protoplaści. Bo tamta OT, piękne rzeczy miała wpisane w statut, zaś życie okazało się jedynie marną prozą. Była to formacja złośliwie nazywana „wojskami rakietowymi ziemia-powietrze”. A to za sprawą ich faktycznego przeznaczenia, czyli nieustannego machania łopatą (ziemię nabrać na łopatę i w powietrze) oraz kilofem, przy budowaniu mostów, dróg, zapór, torów i wszystkiego tego, czego nawet więźniowie nie chcieli robić.

Najlepsi z nich, acz niekoniecznie po maturze, w ramach wyróżnienia trafiali potem do ZOMO. Dobrze machali łopata, nie gorzej wychodziło im to z gumową pałą.

Więc koledzy (i koleżanki) z obrony terytorialnej AD 2016, przyjdzie czas, że będziecie pewnie robić to samo. Będziecie zapierdalać łopatami przy budowie autostrad i bunkrów dla Maciory aż miło, aż wam się bąble na łapach zrobią a pot po dupie strugami będzie wam ciekał. Oczywiście tych dla Polaków, a nie dla Niemców i Ruskich. Będziecie „elitą wojsk rakietowych”. A najlepsi z was (czytaj: najbardziej ślepo bezrefleksyjni), dostaną pały, pewnie z dedykacją od ministra i on wam też wyznaczy zadania. Smutny w sumie los szykuje wam Polska!

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

5 myśli w temacie “OT. Smutny los szykuje wam Polska!

 1. Obrona terytorialna ma sens, jeśli się jej ludzi, jej potencjał, wykorzystuje do działań na rzecz społeczności lokalnej ,w trakcie katastrof żywiołowych czy klęsk.Ot łopata,piasek worek.I załatać wały czy odśnieżać.Albo pomoc grabarzom kopać groby
  Jako wojsko, bezużyteczna, bezskuteczna
  Pomijam tu umiejętność posługiwania się nowoczesna bronią/nie karabin nie naboje /lecz sprzęt XXI w jakie maja inne armie
  .Kondycyjnie , fizycznie,psychicznie?Wolne żarty Kudy im tam do elitarnych, nawet z ryngrafami Częstochowskiej na piersiach./Modlic sie będą w okopach/
  A kto im pieluchy zmieniać będzie ?Mamusie
  Jako partyzantka i partyzanci ?Wolne żarty
  Juz w wiezieniu Moczarski śmiał sie z gen Stroopa który opowiadał mu o „niemieckiej partyzantce” Werhwolfie” gdy ten mu powiadał o listach „uczestników” księgowości zaopatrywaniu zapłatach.a nawet adresach by łatwiej „administrować”
  Tu dzieje sie tak samo i tak samo Jedna pozyskana lista i „partyzantów” masz jak na talerzu
  Niepokój mój budzi jedno Sprzeciw PIS w Sejmie by wojska nie wykorzystywać „przeciw Polakom” i umotywowanie prawne” do działań w przypadkach kryzysowych
  Czy np „kryzys” to ludzie na ulicach manifestujący „przeciw”Czy kryzys to KOD?
  Dla mnie to OT to to samo co ZOMO lub trochę słabsze SA Jak na razie bo ” w siłę”będą rosnąc.O „podporządkowaniu operacyjnym” i komu nie warto Bo to jeden wielki wstyd.

  Polubienie

 2. ZOMO?
  Przecież to właśnie jest nowe ZOMO! Zbrojne Oddziały Ministra Obrony!
  To się w pale nie mieści! Tym bardziej, że macierewicz większość ” idei fix ” – zrealizował bezprawnie. Ustawę, długopis – duda podpisał kilka dni temu, kiedy prace nad szkoleniem ” pampersów – już były zaawansowane.
  To JEST realne zagrożenie, dla demokracji, biorąc pod uwagę: zapis obowiązków nowego zomo, oraz fakt, z kogo są oni rekrutowani.
  Szkolenie ” oficerów ” – tej formacji, w czasie kilkutygodniowym,m, uwłacza powadze uczelni wojskowych. Bo tam trzeba zapierdalać 4-5 lat, żeby dosłużyć się pierwszego stopnia oficerskiego!
  Formacja ma podlegać wyłącznie macierewiczowi – co jest wielkim zagrożeniem i jest sprzeczne z polskim prawem!!!
  Stanisław

  Polubienie

 3. Biorąc pod uwagę hipotezę, że Macierewicz jest ruskim agentem, cała ta formacja ma sens. W przypadku ewentualnej agresji FR ichnie zielone ludziki składające się z wyszkolonych oddziałów specjalnych szybko zutylizują całą tą OT. Po czym będą bezkarnie hasać i sabotować po całym kraju, a Macierewicz będzie narodowi wmawiał, że to właśnie OT. Bo całe to OT, to kamuflaż dla prawdziwych zielonych ludzików.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.