HISTORIA

Andrzej, to JUŻ BYŁO!

Nie wiem jak wy, ale ja już się cieszę, że za dwa lata razem z prezydentem będę mógł świętować (obowiązkowo) 100-lecie narodzin Polski. Martwi mnie jedynie, że jak na razie jasnej deklaracji nie ma, że ten kto odmówi świętowania, nie pójdzie za odmowę siedzieć.

Prezydent przywiązał się do pomysłu, że postanowił ogłosić, iż wkrótce powoła specjalny komitet, który profesjonalnie zajmie się problemem. Bo chodzi o to, żeby w tym 2018 roku, wszyscy Polacy niezależnie od poglądów (ich poglądami zajmą się potem inni) zgodnie z nakazem świętowali to co święte.

Kto wejdzie do „komitetu organizacyjnego obchodów'”?

To doprawdy zaskakujące spektrum absolutnie niezależnych i intelektualnie wrażliwych osobowości. Będą tam: prezydent RP, marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes Rady Ministrów (ktokolwiek nim będzie), minister Kultury i Dziwactwa Narodowego, minister Obrony Narodowej, szef MSWiA, minister Spraw Zagranicznych, minister Edukacji Narodowej, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego (jeśli w międzyczasie nie pozamykają uniwerków), pełnomocnik Rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości RP (czyli na razie ch.g.w), prezes Instytutu Pamięci Narodowej, oraz szef Kancelarii Prezydenta.

Wprost powalające towarzystwo. Same niezależne autorytety. Uważam, że dużo taniej i sprawniej by było, gdyby w skład komitetu wszedł tylko Kaczyński.

Ale jeszcze jest trochę czasu, wszystko można skorygować. Na razie prezydent puścił wodze fantazji i rozważa, czy aby do komitetu nie powinni przypadkiem też wejść przedstawiciele klubów parlamentarnych, oraz tych ugrupowań, które są poza parlamentem a startowały w wyborach.

To tyleż kusząca co samobójcza inicjatywa! Bowiem takie – jak się wyraził jeden z potencjalnych członków owego przyszłego komitetu – „obce i nieprzewidywalne ciała, mogłyby zepsuć jedność poglądów i potrzebę zjednoczenia się wobec wspólnego, bezdyskusyjnego celu, wprowadzając świadomie element destrukcyjnej, zupełnie nie potrzebnej dyskusji”.
Bez nich wszystko może być więc łatwiejsze, po co ryzykować?

Mam nadzieję, że rozwaga ostatecznie wygra i znajdzie się ktoś odważny, kto odwiedzie pana prezydenta od tak głupiego pomysłu. Wtedy wszystko pójdzie jak z płatka.

Wstępny i mocno roboczy jeszcze harmonogram

Harmonogram ów zakłada, że w wyznaczonym dniu, prawdopodobnie będzie to 10 listopada 2018 roku, „komitet organizacyjny obchodów”, zbierze się o godzinie 19.00. Chłopcy, ale teoretycznie też dziewczęta, poobradują sobie gdzieś powiedzmy do północy, tak żeby tradycji stało się zadość, żeby ładnie i poważnie wyglądało, a już o trzeciej nad ranem, prezydent podpisze odpowiedni dokument, że za parę godzin, razem mamy świętować setną rocznicę niepodległości Rzeczpospolitej. Kto nie z nami, ten niech nie skacze, bo jeszcze zdąży sobie poskakać. Ludzie Ziobry i Kamińskiego mu to zapewnią. Czyż nie piękna przeto to idea zjednoczenia narodu wokół wielkiego święta? Mnie chwyta za serce, a nawet za to co poniżej. A was?

Czyli będzie dokładnie tak, jak powiedział pan Magierowski:

„To jest wyciągnięcie ręki, próba zbudowania ad hoc pewnej koalicji wokół najważniejszego święta, które w najbliższych latach nas czeka”.

Właśnie. „ad hoc”, to jest to dobre i jedynie celne słowo!

Przypominam też niezorientowanym, że w tym roku pan prezydent zrobił też kolejny gest „jednoczący wszystkich Polaków. Trzy dni temu „wzbogacił” Grób Nieznanego Żołnierza o jeszcze jedną tablicę. Oto wśród bezimiennych na ogół Polaków, którzy za Polskę walczyli i za którą ginęli, zawisła tablica sławiąca Polaków znanych doskonale z imienia i nazwiska, którzy przeciwko Polsce walczyli, bo im się ta Polska z jakiś osobistych powodów nie podobała. Dożyliśmy więc czasów, że Grób traktuje się jak tablicę ogłoszeń. Każdy wiesza co chce i co akurat mu pasuje.

2 komentarze dotyczące “Andrzej, to JUŻ BYŁO!

 1. Stanisław

  Masz rację Gospodarzu – to wszystko JUŻ było! Za nieboszczki ” komuny „, którą tak pracowicie chce wskrzesić mała kaczka! Chyba orzy KCPZPR była taka struktura, która określała, pod jakimi hasłami i z kim – będzie świętowany 1 – Maj. I inne uroczystości. Ozdobnikiem był ” czynnik społeczny ” – w postaci jakiegoś prezesa PAN-u, ” pax ” – u , czy śmiaksu!
  Komitet obchodów określał: wrogów i przyjaciół, po te założenia mozolnie komponował i zatwierdzał hasła!
  Biję Gospodarzowi pokłon, bo mało kto: świadomie bądż nieświadomie – zauważył ten fakt i intencję jaka ” przyświeca ” partii!
  KC PIS określi ” priorytety „, zagrożenia i wrogów klasowych! My wspólnie będziemy manifestować poparcie dla umiłowanego przywódcy, kaczora parszywego pierwszego!
  Beze mnie, pisowskie osły!!!!
  Stanisław

  Polubienie

 2. Jaśnie Pan Prezydęt chyba niedostatecznie popuścił wodze fantazji zapominając, że do komitetu organizacyjnego powinni także wejść przedstawiciele środowisk nieustająco kibicujących klubom piłkarskim (ze szczególnym uwzględnieniem legii). Chociaż z drugiej strony…może lepiej niech nie popuszcza, bo zepsuje atmosferę.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: