KULTURA&MEDIA

Amerykanie nie bierzcie przykładu z Polski!

Prezenter amerykańskiej sieci telewizyjnej CNN Fareed Zakaria przestrzega Amerykanów przed złym wyborem. Posiłkuje się przykładem Polski. 

„Jako absolwent stosunków międzynarodowych zdaję sobie sprawę, jak krucha rzeczą jest demokracja. Spójrzcie tylko na Polskę (…) Nie wydaje się, że to mogłoby się stać w Ameryce. Ale wystarczy jedna osoba, jedna partia, jeden głos, by zniszczyć tradycje demokratyczne”. 

Doszło więc już do tego, że za chwilę Polską będą nie tylko w Ameryce, ale w całym cywilizowanym świecie, dzieci straszyć, słusznie zresztą.

Bo Polska w tej chwili, to obok Turcji i Rosji, jeden z najbardziej autorytarnych krajów i reżimów w Europie i w jej bliskim otoczeniu, z dnia na dzień przeistaczających się w coraz bardziej cuchnące szambo.

Oczywiście na słowa Zakaraii natychmiast zareagował nasz dyżurny idiota, czyli minister Błaszczak. W reżimowej stacji TVPInfo powiedział:

„Zapraszam żeby przyjechał i zobaczył, może 11 listopada. To dobry czas. Niech zobaczy wszystko i porozmawia z ludźmi, którzy mają bardzo różne poglądy”. 

W Stanach ludzie też mają różne poglądy, i będą je mieli nadal obojętnie kto te potyczkę ostatecznie wygra. Acz trudno jest zaprzeczyć, że Trump to może być najfatalniejszy wybór w całej ich, niezbyt długiej jeszcze historii.

Poza tym jest jednak ryzyko, że gdyby nawet ten Zakaria przyjechał do Polski, to co by zobaczył owego 11 listopada?

Zobaczył by stado rozpasanego i zdziczałego bydła o nazistowskich wręcz zapędach, które to bydło zawłaszczyło radosne kiedyś święto niepodległości i uczyniło z niego najbardziej znienawidzony dzień w roku. Te tabuny bydła, obowiązkowo z krzyżem, orłem, pochodnią i biało czerwoną w łapie, ani przez moment nie zawaha się, by zlinczować takich jak Zakaria. Bo ciapaty na pierwszy chociażby rzut oka, bo pewnie Żyd a może nawet muzułmanin. Na drzewo z nim!

Taką Polskę chcemy pokazywać dziennikarzowi z CNN? Błaszczak, puknij się w ten swój pusty łeb i litość miej.

0 komentarzy dotyczących “Amerykanie nie bierzcie przykładu z Polski!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: