SENEGAL. Czarno to widzę

Czarny to modny kolor. Twarzowy. W tym sensie wizyta w Polsce czarnego prezydenta czarnego Senegalu z czarnej jak najbardziej Afryki nie może dziwić. W zasadzie to budzi ona nawet zainteresowanie i wręcz podziw.

Może świadczyć na przykład o wizjonerskiej polityce zagranicznej pana prezydenta Dudy, bo nim jeszcze mleko do końca się wylało (białe mleko), on już przewiduje tego skutki i szuka rozwiązań. Wie, że za chwilę nikt z białych, zwłaszcza w Europie, nie będzie chciał z nami rozmawiać, stawia więc na nowe, jakościowo inne sojusze.

Biorąc pod uwagę, iż poziom demokracji w Senegalu jest w tej chwili zdaje się na tym samym co u nas poziomie, a może nawet odrobinę wyższym, to przyjazd prezydenta Salla nie jest tylko zwykłym wydarzeniem turystycznym. Ma pewien kontekst polityczny. To co ważne i istotne: u nich Trybunał Konstytucyjny jest tak samo dekoracyjny jak ten nasz. Co to oznacza?

Jednym z istotnych wątków rozmów z panem Sallą (czy jak on tam się odmienia) będzie z pewnością wymiana doświadczeń i odpowiedź na pytanie, jak skutecznie wyłączyć trybunał, tak żeby był, ale jakby go nie było.

Z pewnością gość z Senegalu podpowie kilka ciekawych myków. To zresztą dowód na to iż powiedzeni że jesteśmy ileś tam lat za murzynami, wcale nie jest pozbawione sensu.

Zaprzyjaźniony z nami kontakt z prezydenckiej kancelarii relacjonował również, że prezydent Duda koniecznie chciał się dowiedzieć, jak nazywa się ichni, senegalowy Kaczyński i czy panu prezydentowi również się zdarza, że w środku nocy musi podpisywać głupie ustawy i rozdawać jeszcze głupsze nominacje. Niestety, albo z winy tłumacza, albo z powodu źle zadanego pytania, prezydent Sall udawał, że nie chwyta istoty tematu, czyli po mojemu zwyczajnie strugał wariata.

Bo przecież nikt nie uwierzy, że tam u nich nie ma Kaczyńskiego. Każdy ma przecież jakiś Kaczyńskiego!

Jeśli wczytać się w oficjalny komunikat, to przynajmniej wczoraj, rozmawiano też o gospodarce. Streszczając problem: w zamian za kolorowe koraliki i muszelki, będziemy im sprzedawać coś tam, coś tam. W sumie to nic wielkiego, nie takie biznesy prowadzimy i nie takie biznesy organizował i koordynował już Jurgiel. Ponoć też ten Senegal ma nas poprzeć w ONZ. Ale na boga, kto dziś pamięta czym jest i czym się zajmuje jakiś tam ONZ?

I to byłoby na tyle. Służby dyplomatyczne Pałacu, gorączkowo poszukują już kolejnego afropartnera i prezydenta, który wyraziłby ochotę przyjazdu do Polski. Nawet jesteśmy skłonni mu zapłacić.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “SENEGAL. Czarno to widzę

 1. ” Andrzej Duda zaznaczył, że Senegal jest najbardziej stabilnym krajem regionu, krajem o ugruntowanej demokracji, który dba o bezpieczeństwo, stabilność i możliwości rozwoju gospodarczego w całym regionie. Jak dodał, także celem polskich władz jest zapewnienie stabilności rozwoju naszej części Europy „…
  Prezydent Sall odpowiedział:
  ” Polska NIE JEST najbardziej stabilnym krajem regionu, krajem o ugruntowanej demokracji, który dba o bezpieczeństwo, stabilność i możliwości rozwoju gospodarczego w całym regionie. Jak dodał, celem senegalskich władz jest zapewnienie stabilności rozwoju ich części Afryki ”
  Prezydent Sall, nawiązując do programu, w ramach którego odwiedził Polskę – zapytał też długopisa-dudę, czy prawdą jest, że następnym projektem wolskim, będzie projekt: ” Go to Korea Północna ” ?
  Odpowiedzi nie usłyszeliśmy, bo – zupełnym przypadkiem – zgasło światło:(
  Stanisław

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.