POLITYKA

Fascynująca transmisja live z psychiatryka

W zasadzie to po wczorajszym szoł komisji Macierewicza, nie za bardzo jest o czym pisać. W ogóle na ten temat nie powinienem w klawiaturę stukać, bo niby dlaczego? Nic nowego, żadnych nowych faktów, tylko zwyczajowy stek bzdur do którego już zdążyliśmy przywyknąć. A przecież miało to być nowe rozdanie, miały być nowe sensacyjne i nieznane dotąd fakty. Nic nie było.

Piszę o tym tylko dlatego, że nie raz i nie dwa zajmowałem się tu tym tematem, no i tak odpuścić kolejną nadarzającą się okazję do wyżycia się nad idiotami, to byłby grzech i niedopuszczalne zaniechanie.

Będzie jednak krótko, bo temat już nudny i mało kogo kręci. Dwie rzeczy generalnie.

I tak po pierwsze…

Znacząca część antkowych ekspertów których mieliśmy okazję wczoraj oglądać, to amatorzy i kompletni dyletanci. Jakiś chemik, oraz żeby było śmieszniej, jakaś pani muzykolog i antropolog, autorka pracy doktorskiej pt. „Kultura muzyczna metropolii inkaskiej“, specjalizuje się w historii pramuzyki na terenie Peru, Ekwadoru i Boliwii.

Do tego były, emerytowany pilot Tutek (na tej zasadzie każdy kierowca może się uznawać za wybitnego eksperta od katastrof drogowych), oraz siedzący nieopodal były nauczyciel kapitana Protasiuka. Dalej mamy także akustyka, specjalizującego się w teorii nagłaśniania koncertów, prawnika, psychologa nerwic (być może Macierewicz jest jego pacjentem i wcisnął go do komisji, żeby powetować mu w ten sposób ewidentny brak sukcesów w leczeniu skomplikowanych niczym minister przypadków), oraz inżyniera, popularyzatora wiedzy technicznej.

Jest też specjalista od inżynierii lądowej i transportu, oraz nawiedzony duński biznesmen i wynalazca, prywatnie mąż cierpiącej na poważne odpały Ewy Stankiewicz. Nie sposób też nie wspomnieć o konstruktorze (niby) od Boeinga, który uwielbia robić symulacje w oparciu o puszki coca coli… Jest też autentyczny profesor od materiałów i inżynierii mechanicznej, ale występujący raczej w roli gwiazdy i celebryty, niż eksperta od czegokolwiek. Nikt, nigdy nie słyszał, by gość wygłosił jakąś sensowną teorię. Każda próba przepytania Biniendy przez dziennikarzy, kończy się zaś jego natychmiastową ucieczką. Kuriozalna postacią jest też Frank Taylor, zbzikowany Angol, przedstawiany a i sam z ochotą się podający za eksperta od katastrof (brytyjska komisja badania wypadków lotniczych kategorycznie zaprzecza żeby kiedykolwiek był on jej członkiem), o którym na dobrą sprawę nikt nie słyszał, a ci co słyszeli łapią się za głowę i czym prędzej uciekają.

Czy wymieniać dalej? I czy zachowanie jakiejkolwiek, chociaż elementarnej powagi, przy nominacjach do jakiejkolwiek komisji, to aż tak bardzo w Polsce nieosiągalny i niewyobrażalny do spełnienia warunek?

No i teraz po drugie…

Oto ten fascynujący i z nóg wręcz powalający zespół wyjątkowo wybitnych ekspertów, poinformował wczoraj, że odkrył wiele nieznanych do dziś faktów i informacji pilnie dotąd skrywanych przed opinią publiczną. Niestety, wszystko wskazuje jednak na to, że oni jeśli już, to czytali jedynie pobieżne streszczenie raportu komisji Millera i Laska. Bo gdyby czytali całość i czytali to uważnie, a także ze zrozumieniem, to zapewne by wiedzieli, iż to wszystko co wczoraj uznane przez nich zostało za sensacje, jest we wspomnianym raporcie, w załączonych do raportu aneksach. Odkryli więc to, co dawno już zostało odkryte, zmierzone i zważone, odkryli coś nowego, tylko dlatego, że nie chciało im się przeczytać raportu o tym co inni już odkryli.

I jak tu to wszystko poważnie traktować? No, nie da się! Na koniec z całego serca dziękuję wszystkim telewizjom, że z takim zapalem przekazywały obraz live z psychiatryka. Dzięki, to było naprawdę wielkie przeżycie!

7 odpowiedzi »

 1. Nowym, sensacyjnym i nieznanym dotąd szerokiemu gronu ekspertów faktem jest całkowita niewrażliwość obwodów mózgowia maciorry na piorunujące dawki arypiprazolu i amisulprydu. Objawy wytwórcze nie tylko nie uległy wygaszeniu, ale wręcz skokowemu wzmocnieniu. To przypadek pacjenta godzien gruntownego odnotowania w literaturze fachowej.

 2. Wiesław Binienda został członkiem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), gdzie współdecyduje o podziale miliardów złotych. Wybiera pomysły naukowców, które mogą przydać się armii, służbom specjalnym i policji. Binienda wierzy, że Tu-154 eksplodował w powietrzu.
  Wiedzą jak się dostać do państwowej kasy! Wystarczy robić ” dobrze ” – macierewiczowi!
  Zapadła decyzja o jesiennych ” wykopkach „. Znaczy się – wykopią wszystkie ofiary katastrofy i ponownie je zakopią, a panuprezydentowi zrobią – przy okazji – okazałą powtórkę z wawelskiego pochówku! Kościół znowu zarobi, a
  ” bohaterstwo” prezydentatysiąclecia, się utrwali:)
  Stanisław

 3. Jacek Żakowski: Rosyjska pętla wokół Macierewicza
  W samym jądrze kierowanej przez Antoniego Macierewicza polskiej obronności są ludzie mający rosyjskie powiązania. Przypadkiem odkryło je stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, a ogłosił Jan Śpiewak tropiący patologie reprywatyzacyjne w Warszawie. To wygląda na dalszy ciąg odkryć Tomasza Piątka, który trzy miesiące temu w „Gazecie Wyborczej” ujawnił rosyjskie powiązania innych wieloletnich współpracowników obecnego ministra obrony. Rewelacje Piątka PiS zlekceważył i wyśmiał. Teraz byłoby to trudne lub bardzo podejrzane – pisze Jacek Żakowski dla WP Opinii.
  Badając pajęczynę warszawskiej reprywatyzacji MJN natknęło się na tajemniczą grupę Radius, przez którą, jak podaje wersja 2.0 Warszawskiej Mapy Reprywatyzacji , „przewija się wiele osób związanych z rosyjskim kapitałem”. Robert Szustkowski, który kontroluje grupę, jest „tajemniczym biznesmenem”, obywatelem Szwajcarii, który przez 20 lat robił interesy w Rosji.
  W 2012 r. grupa Radius miała sprywatyzować Polski Holding Nieruchomościowy. Ministerstwo Skarbu było oskarżane o wycenę prawie dwa razy poniżej wartości rynkowej. Transakcję zatrzymano. Wówczas w „Gazecie Polskiej Codziennie” ukazał się artykuł pod wiele mówiącym tytułem „Rosyjski lobbing w nieruchomościach”. GPC stwierdziła wówczas, że Radius jest związany z rosyjskim kapitałem.”

  Od lat zadaję pytanie: Dlaczego macierewicz, w pierwszej kolejności: przetłumaczył raport o WSI, na j. rosyjski?
  Stanisław

 4. DLACZEGO?
  Dlaczego macierewicz uciekł ze Smoleńska, nie interesując się ofiarami katastrofy? Mógł biec na miejsce katastrofy, mógł pomóc, w czymkolwiek! Uciekł jak skończony tchórz!
  Był dziesięć minut od miejsca katastrofy, a gdy ta informacja do niego i pozostałych – dotarła: poszedł – spokojnie – zeżreć zapłacony wcześniej obiad, po czym: pogonił wszystkich do pociągu, kazał zasłonić okna w wagonach i UCIEKAŁ jak tchórz? W czasie, gdy polski prezydenet i inne ofiary… leżały, często rozczłonkowane, w ” ruskim błocie ” ! To pytanie trzeba zadawać codziennie, bo macierewicz łże, jak bura suka!
  Stanisław

 5. Podkomisja nie potwierdzila obecnosci Blasika w kokpicie.
  Dlatego mam pytanie:
  Gdzie byl i co robil gen, Blasik dowodca lotnictwa, gdy piloci w mgle, bez widocznosci ziemi starali sie wykonac NIEWYKONALNE w tych warunkach ladowanie?
  Moze kleczal i modlil sie o pomoc sil wyzszych? o ile tak to ktos zrozumial opacznie prosbe o 4-ta gwiazdke i zafundowal cala Droge Mleczna.
  Pozdrawiam : Luciano

  • Tak, to sensowne pytanie. Postaramy sie wkrótce poszukac na nie odpowiedzi i naszkicować możliwe scenariusze. PZDR

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.