EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty miss Derwish (11)

icon-reba-derwisz-80
Powered by Reba

Znajomi mi mówią, że ponoć w Polsce, w Gdańsku, wydarzeniem weekendu był pogrzeb bohaterów z nowego rozdania. Sprawdziłam, faktycznie tak było. Oczywiście wszystkie obowiązkowe ochy i achy na ten temat możecie przeczytać gdziekolwiek, zarówno w gadzinówkach jak i w porządnych gazetach, więc ja sobie tę przykrość daruję, po co zaśmiecać i tak z założenia krótki tekst. W Polsce teraz dobrze widziane jest zachwycanie się, nawet nieszczere, bohaterami specjalnej troski i sprawcami niepotrzebnych tragedii. No taki widać klimat tam macie. Myślę poza tym, że od jutra – bo na dziś już nie zdążą – obszerny pogrzebowy fotoserwis plus cytaty z prezydenta, będą obowiązkowym elementem opakowania każdego towaru w każdym supermarkecie (do tych powyżej 50 złotych będzie dołączany także apel smoleński), żeby pamięć się utrwaliła a i duch coś na tym skorzystał.

Jak się jednak trochę we wszystkie te relacje wczytałam, to jedna rzecz mnie zaskoczyła a nawet rozbawiła. Otóż pani premier (znów zapomniałam jak się nazywa) powiedziała coś takiego: „Zagończyk” oraz „Inka” nauczyli nas jak żyć“.

Jeśli to miał być dowcip, to dość makabryczny a jeśli recepta to mało praktyczna.

No, bo skoro byli to tacy specjaliści od życia i mieli tak doskonałą i uniwersalną na to życie receptę, to czemu nie żyją? Innymi słowy ta Inka na przykład, kiepski na życie miała pomysł, skoro zakończyła je zaledwie po 18 niepełnych latach. Okej, zakończyła je rzec można nie z własnej woli, ale ów tragiczny finał był niestety konsekwencją beznadziejnych i durnych życiowych wyborów. Bo jak ktoś głupio i bez sensu wybiera, to i głupio kończy.

Więc w przeciwieństwie do tej waszej pani premier apeluje, aby nikt z Was, pod żadnym pozorem jej nie naśladował, bo ona nie nauczała jak żyć, tylko jak bez sensu z życiem się rozstać! A przecież po mojemu, nie o to w życiu chodzi, żeby nie żyć. ♦ Piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

5 komentarzy dotyczących “Szorty miss Derwish (11)

 1. Zobaczysz Jah , jeszcze w tej twojej Aroma Cafe będą wisiały zdjęcia ,,Zagończyka i Inki ” i nie tylko , bo Kaczyński jest zbawicielem i pomazańcem Bożym … przynajmniej dla dużej grupy idiotów , a idiota dużo może …Chociażby taka Duda , czy Maciarenko …A Krzyż w sejmie kto powiesił , nie idiota ? Historia zrobiła koło i jeszcze dojdzie do tego , że znajdą się świadkowie na to , że to Żydzi wyniszczali biedny naród niemiecki w obozach zagłady a nie odwrotnie . Tak jak obecnie w Polsce , z morderców przeklętych robi się bohaterów , a z ich ofiar bandytów .

  Polubienie

  • Asystentka Revelsteina

   Reba pisze swoje teksty z Jaffy, z niewielkiej acz sympatycznej kafejki na rogu Dizengoff i Eliezer Kaplan St. Więc wiszą tam tylko te zdjęcia których życzy sobie właściciel.

   Polubienie

  • Do Asystentki: Jeżeli wierzyć mapom Googla to nie istnieje róg Dizengoff i Eliezer Kaplan St.Ulice przechodzą jedna w drugą na skrzyżowaniu z Ibn Gabirol St.

   Polubienie

 2. wiesiek

  Strach się bać, jeśli już światli i oczytani ludzie łapią się na „bajdy i klechty ludowe” i prymitywną propagandę, to co sądzić o „mięśniaku z bejsbolem”w patriotycznych kolorach, którego gdy szyld przeczyta lub napisy na nominałach NBP, głowa „musowo rozboli”
  Jak to łatwo jest nabrać „lud polski” na lep „patriotyzmu” byle tylko powtarzać, powtarzać i przemawiać.
  Dzis wiedzę historyczną maja zastąpić rekonstruktorzy,rekonstrukcje i przemówienia przy pomnikach
  I wmówiono „ludowi swemu” ze cały naród walczył z hitlerowcami i nikt się zdradą nie splamił.
  Ze gdyby nie kościół, nie byłoby Polski i polskości.
  Ze juz nie żołnierze września,”od Maczka czy Andersa” /bo ci z pod Lenino od zawsze byli be, dla prawicy/ nie Powstańcy Warszawscy,tylko „żołnierze wykleci”
  Nie bacząc iz ci”żołnierze” nie usłuchali rozkazów Komendy Głównej AK ze w większości przeszli na bandyterke/czemu się nie dziwie/ze żyją jeszcze ,przez nich niedobici czy potomkowie niedobitych,ze żyją świadkowie tamtych spraw ,ze nawet np Słowacja stawia veto przeciwko pomnikowi Ognia a Bialorusini…
  Pytałem takiego jednego/a znajomego/co trzymał warte honorową, w strażackim mundurze, przy pomniku „wyklętego”, niedawno postawionym.
  Czemu to akurat wy czcicie, najbardziej pokrzywdzeni,i to wy, wasze rodziny, doniosły na niego do UB,i to „wy” wskazaliście miejsce jego ukrycia.Dzis przemówienia,kwiaty warty i obowiązkowa msza.
  No tak, powiedział.
  Dzis mi kazali stać A rodzina tego z pomnika, silna jest i się odgraża,ze wiedza kto go wydał
  A pierwsza rzeczą jaką zrobiła to złożyła wniosek do sadu o odszkodowanie i takie odszkodowanie skwapliwie wzięła.
  No tak pomyślałem, to samo zrobił Romaszewski „a ryba psuje sie od głowy” a Duda dziś powołuje do Kapituły Orła Białego członka tej rodziny.
  Tak to toczy się ten światek.
  PS
  A pomniczek ma już obowiązkową ochronę w postaci monitoringu z 2 kamer.Jak powiadają po to by wiedzieć kiedy należy usuwać wypalone znicze i zwiędłe kwiaty składane przez upamiętniających co dnia
  Jesli sarkofag Lecha, na Wawelu, ma tez takiego ochroniarza, w postaci strażnika Straży Miejskiej to tu my mamy monitoring,

  Polubienie

 3. JohnMR

  …niech żyje wojna…
  …muzyczka marsza rżnie…
  …WOJNA !!!
  …pieniążki sypią się…
  …wroga…
  …i w imię BOGA !!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: