POLITYKA

Będą nas bombardować!

Przyznam szczerze, że po raz kolejny pomysłem swoim zmroził mnie Antoni Macierewicz. Chodzi o jego słowa wygłoszone w jakimś pierdziszewie koło Nowego Sącza podczas wczorajszych obchodów 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego. Ciągle we mgle lewitujący minister oświadczył bowiem, że „Aerokluby w całym kraju będą miały swój udział we wsparciu powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju“. Nie wiem jak wy, ale ja na swojej posesji zaczynam budować okopy, oraz koniecznie przeciwlotniczy schron.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że jak już ten Antoni z pomocą złotego medalisty Misiewicza, zbuduje to oddziały OT, a oprócz czołgów wyposaży je również w samoloty, nawet z jakiegoś durnego aeroklubu, to nie dość, że będą nas permanentnie ostrzeliwali przy byle okazji i pod byle pretekstem, to dodatkowo będą nas bombardowali z powietrza. To absolutnie niedopuszczalne, oraz wyjątkowo niesprawiedliwe. To dawanie niezasłużonych for tylko jednej stronie. Bo dlaczego niby zbrojni mają być tylko kibole i faszyści, plus inni patrioci, a my naród jak zwykle odgrywać mamy niewdzięczną rolę tarczy? To mi się właśnie nie podoba, to mnie napawa przerażeniem, bo nie tak drogi panie Antoni się umawialiśmy. Acz po czasie zdaję sobie sprawę z tego, że umawiać się Macierewiczem, to mniej więcej tak, jak umawiać się ze śmiercią, że przyjdzie po śniadaniu, nie wcześniej jednak niż o 10.00.

To co piszę, to wcale nie są żarty, bo jeżeli ktoś myśli, że aerokluby dalej będą sobie dalej szkoliły tak jak do tej pory szkoliły jakiś tam pasjonatów od latania tekturowymi szybowcami, to jest w dużym błędzie. Za moment dostaną nowe zadania i nowe obowiązki, które inteligentnie pan minister sformułował w przemowie.

„To wkrótce będzie obowiązek codziennego wsparcia powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju, które przecież muszą mieć także komponent lotniczy. Aerokluby w całym kraju będą miały w tym swój udział“.

I słusznie, bo przecież z tych szybowców wywijających podniebne piruety, nie ma nic pożytecznego. Z szybowca nie da się ostrzelać seriami marszu KOD, nie da się też zbombardować punktów oporu oderwanych od koryta buntowników i tak zwanych obrońców tak zwanej demokracji.

Szkolenie w aeroklubach musi więc wejść na inne tory. Przybyłym na uroczystość aeroklubowym adeptom, z dumą pokazano śmigłowce bojowe Mi-24 i odrzutowce F-16. Minister Antoni był w siódmym niebie.

„Patrzcie, dotykajcie, cieszcie się. Już wkrótce na takich będziecie latali broniąc lepszej zmiany, Polski broniąc i Prezesa Kaczyńskiego. Śmierć wrogom ojczyzny!“

Jasnym punktem obchodów aeroklubowej rocznicy, zwłaszcza dla ludności patriotycznie wrażliwej, było odczytanie apelu smoleńskiego.

Chodziło o to, żeby lud boży Podhala, pamiętał o tych „którzy polegli pod Smoleńskiem“. Żeby pamiętał prezydenta Lecha Kaczyńskiego zwłaszcza, znakomitego dowódcę i zwierzchnika sił zbrojnych, który jako pierwszy poległ na tej wrogiej ziemi, jemu pierwszemu ten zaszczyt był dany. Była to z jego strony ofiara krwi wyjątkowa (ofiara losu również, ale o tym Antek jakoś nie wspomniał), która już owocuje odradzającą się polską siłą, determinacją i gotowością do obrony ojczyzny. I jak za chwilę dłoń naszą w pięść zaciśniemy, jak pierdolniemy… Tak właśnie mówił Antoni Macierewicz, a ludność brawo biła i samogon trąbiła.

6 odpowiedzi »

 1. A po szybownikach i baloniarzach w kamasze pójdą kajakarze, wędkarze z łódkami (toż to przecie flota!), a potem artyleria, czyli łucznicy, kulomioci, młociarze itd… Paranoja postępuje.

 2. Opisane przez Pana życzenia Macierewicza wkładam między bajdy. Ten nawiedzony minister chce aby aerokluby za pieniądze mitycznych sponsorów kształciło jakis rwących się do bitki debili. Każdy klub ma swój cennik i aby skorzystać z cudzej pracy to trzeba zapłacić. Sponsorów mogą mieć tylko wybitni sportowcy szybowcowi. Panu M., jak zwykle, cos sie chrzni w główce.

 3. Smolnie to widzę w usmolonych łapach szmacierewicza.
  ……..smolnego apelu racz nam dać panie.
  V-kaczpospolitej obojga szmacierewiczów bronić będą wybitni sportowcy za pieniądze prywatnych sponsorów dla prymitywnych patriotyzmów kaczego rządu na uchodzstwie wraz z panią martą ptasiej urody.
  ……..ptasiejpospolitej błogosław panie.

 4. Nie lekceważyłbym obłąkanych pomysłów macierewicza, bo pamiętam, gdy w chwili szczerości, pis-lam ogłosił, że to tworzone ” pseudo wojsko „, ma służyć ochronie rządu. Rządu pis-lamu i kaczora – dyktatora!
  Biorąc pod uwagę ” usłużność ” i wiernopoddańczość wobec władzy / jakiejkolwiek, nawet faszystowskiej/, wielkiej części społeczeństwa , widzę to jako ZAGROŻENIE i nijak mi do śmiechu:(
  Macierewicz jest wariatem, ale całkiem cwanym wariatem – to niepodważalny fakt.
  Ale… kim jesteśmy MY, obywatele tego wariatkowa, że dopuściliśmy/ w demokratycznych wyborach/ do polskiego koryta – takich szaleńców? No kim ? !!!!!!!
  Stanisław

 5. Lenin powiadał, że kucharka może rządzić państwem. Kaczyński już nie powiada, lecz wciela w życie idee Lenina.Tak kończą inteligenci i liberałowie, którzy dostrzegali wielość wyborów tam, gdzie wybór był od początku tylko jeden – między dżumą PO a cholerą PiS. Dzisiaj muszą wielbić po leninowsku wykwalifikowanych: Panią Premier i jej Państwo Ministrostwo oraz Pana Prezydenta i jego Państwo Prezydentostwo. Szczerze mówiąc, jakoś – mimo intelektualnego wzmożenia – nie dostrzegam różnicy między tym co było, a tym co jest. Może ci świeżsi są ociupinkę bezczelniejsi i butniejsi, no i bardziej dbający o własny elektorat. Więc alleluja i do przodu. Amen nad przepaścią.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.