Program 6300+

radamediow-1607261-1200600

Mimo, że pomysł zafundowania podwyżki posłom PiS wszystkim jak leci, zdaje się chwilowo upadł, to wcale jednak nie znaczy, że niektórzy z nich podwyżki nie dostaną. A jakże, dostaną jak najbardziej. Na sowitą kasę załapią się bowiem bliscy pretorianie Prezesa wyznaczeni właśnie przez niego (głosowanie w sejmie to tylko formalność) do służby w imieniu PiS w tak zwanej Radzie Mediów Narodowych.

I tak Krzyś Czabański, chwilowo jeszcze wiceminister skutecznie usiłujący popsuć media, za dalsze ich psucie z wyjątkową premedytacją i determinacją, będzie inkasował co miesiąc dodatkowe 6300 złotych. Nieco mniej, bo po 4200 dostaną panie posłanki Ela Coś Tam Coś Tam Kruk, oraz Joasia Lichocka, jeszcze nie Coś Tam, ale jak przyjmie coś tam, to ubaw szykuje się po pachy, bo łeb ma raczej słaby, niczym Ela. I tak przez – teoretycznie przynajmniej – 6 najbliższych lat, plus coroczna indeksacja.

Jeśli ktoś będzie mi teraz udowadniał, że to najnormalniejsze wynagrodzenie za pracę, to ja się jednak zapytam, za jaką niby pracę?

Przecież owa Rada to jest taki trochę kwiatek do kożucha. Ma być i nie więdnąć, i o resztę się nie matrwić.

Prawda banalna jest taka, że oni w tej Radzie Mediów nic konkretnego do roboty nigdy nie będą mieli. Jakiekolwiek decyzje jeśli będą do podjęcia, zostaną i tak przysłane faksem. Więc umówmy się, że zdjęcie papieru z faxu i umiejetność przeczytania co najwyżej paru stron owego faksu z jakim takim zrozumieniem, trudno nazwać pracą (gorzej będzie z mailem, bo trzeba będzie umieć włączyć komputer). Poza tym czynność ta, niezależnie z jakim zaangażowaniem będzie wykonywana, nie jest kwalifikacją na tyle oryginalną i rzadko spotykaną, że wymaga tak dobrego uposażenia. Stąd też tej dodatkowej kasy nie nazywajmy pensją, wynagrodzeniem czy uposażeniem. To zwyczajna podwyżka i nagroda za wierne lizanie prezesowego tyłka i łaskotanie po jajeczkach. Zobaczcie, Joasia od tego lizania i międlenia to nawet pieprzyk nad wargą dostała.

lichocka-160726-1200600

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

Jedna myśl w temacie “Program 6300+

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.