POLITYKA

Kosztowne priorytety

cba-160721-1200500

Rząd z jaki powodów (jak sądzicie, z jakich?) „kupuje” sobie wdzięczność i posłuszeństwo służb. Płaci dobrze, acz nie wszystkim, bo jak wiadomo zawsze są lepsi i gorsi. Najwięcej powodów do zadowolenia i do wiernej służby mają funkcjonariusze wojskowych służb specjalnych (SWW i SKW), oraz CBA. Inni już tak dobrze mieć nie będą, bo prawdopodobnie nie zasłużyli na szacunek i jedyne co im pozostało, to merdać posłusznie ogonem w oczekiwaniu na ochłap. Ale po kolei.
Kasa jest całkiem nie licha i robi wrażenie na wszystkich bez wyjątku pracownikach sektora publicznego, choć pewnie nie tylko.

Bo powiedzmy sobie szczerze, któż by nie chciał dostać podwyżki rzędu prawie 3 tysięcy złotych. Jakże wielu jest takich, których pensja stawi mniej więcej połowę kwoty podwyżki jaką dostaną funkcjonariusze ulubionego i hołubionego przez Pispaństwo CBA.

Czy zapierdalająca na okrągło pielęgniarka pogardziła by podwyżką rzędu 1800 złotych? Nie sądzę żeby marudziła i narzekała, a o taką kasę zwiększa się właśnie miesięczne dochody funkcjonariusza wojskowego kontrwywiadu. Ci z wywiadu dostaną o 300 złotych mniej a więc tylko marne 1500.

Niewiele jest pielęgniarek, nauczycielek, ludzi pracy generalnie, których pensje wynoszą tyle co podwyżki państwa funkcjonariuszostwa. Podkreślam: mówimy tylko o podwyżkach, bo pensje to zupełnie inna historia. I to od 1 stycznia 2016, czyli będzie też wyrównanie za wszystkie te miesiące, które już przeleciały. Na bogato jednym słowem. Można powiedzieć że będzie ich stać na łapówki dla pielęgniarek.

Ale żeby nie było tak słodko…

Z jakiegoś powodu nie darzona szacunkiem ABW musi się zadowolić podwyżką tylko o 300 złotych. To marny raczej ochłap dla wiernie warującego dotąd psa. A wojsko? Nic z tych rzeczy, nic nie dostanie, może parę groszy na krzyż z programu inflacyjnego. A policja? Tak samo, na szczaw koledzy wypierdalajcie. Zero znaczących podwyżek, bo nie zasługujecie!

Zapytacie o co chodzi w tym wszystkim?

Chodzi moi drodzy o priorytety! To co się stało w Turcji dowodzi, że priorytety są najistotniejsze. Wojsko de facto nie jest aż takie istotne, bo to zbieranina nie wiadomo czego, nie wiadomo skąd, zbieranina niepewna, magmowata, być może nawet zdolna do wszystkiego pod warunkiem jednak że się jakoś skrzyknie. A jak będą się skrzykiwali i coś kombinowali, po turecku tak na ten przykład, to po to właśnie mamy dobrze teraz opłacany wywiad i kontrwywiad, żeby to odpowiednio wcześnie wyniuchał i komu trzeba łeb ukręcił.

To samo dotyczy CBA, które ma zastawiać sieci i bezlitośnie łowić wszystkich systemowych wrogów pod byle jakim pretekstem. Po to im teraz będziemy dobrze płacić, żeby nie mieli wątpliwości, rozterek i jakiś tam wyrzutów sumienia. Wdzięczni za docenienie mają iść na całość.

Mamy więc do czynienia z doskonale znanym i po wielokroć już obserwowanym na całym świecie zjawiskiem.

Jak władza, jakakolwiek władza, panicznie bać się zaczyna o swoją przyszłość, to przede wszystkim zaczyna dobrze opłacać i kupować służby. Kasą, przywilejami, gwarancją bezkarności…

Służby zaś w podzięce pomogą rozwiązać znaczną część nękających bojaźliwą władzę problemów i strachów. Na jak długo pytacie i z jakim skutkiem ubocznym? A to się za czas jaki okaże.

9 komentarzy dotyczących “Kosztowne priorytety

 1. Jak skutecznie przyznać podwyżki najwierniejszym psom?
  Najpierw proponujemy oszałamiający przyrost płac szerokiej grupie kandydatów, a na drugi dzień z tej oferty się wycofujemy.
  Teraz już możemy naszą propozycję ograniczyć dla wąskiej grupy wybrańców i przy gromkim aplauzie naiwniaków skok na kasę jak najbardziej się udaje.

  Polubienie

 2. JohnMR

  Wycofali się z tego,tzn. że nie dadzą se żadnych podwyżek ??
  Rzekomo ani prezydent ,ani premier,ani pierwsza dama i wicepremier.

  Polubienie

  • Sekretarka Revelsteina

   My tu nie piszemy o podwyżkach dla erkowiczów czyli rządu, a jedynie o podwyżkach dla „służb”

   Polubienie

 3. Zwinka

  A co, za friko mają po łbach walić, jak im przyjdzie demokracji bronić ???

  Polubienie

  • Sobiepan

   Zwinko – nie będą walić po łbach – nie te czasy !!! Odejdą od mocodawców !!! No pomyśl sama – wykonała byś jakieś polecenie „szalonego Antka”. Poruta na pokolenia !!!

   Polubienie

  • Zwinka

   Sobiepan, teoretycznie ma Pan rację, ale …

   Polubienie

 4. Stanisław

  W wypadku takiego burdelu w Polsce, jaki zafundował Turkom – Erdogan – ” sużby muszom mieć świadonmość „… kto pan, kogo trzeba napierniczać i wieszać jako ” zdrajców ” !
  Kaczka doskonale wie, że w przypadku, gdy ” dobra zmiana ” nie wypali – ” sużby „, wojsko macierewiczowe – będą gwarantem ich nędznego życia! Trza ich szanować, a szacunek, poprzez nędzną łapówkę, najlepszym gwarantem bezpieczeństwa pis-lamistów!
  Stanisław

  Polubienie

 5. Stanisław

  Gdy widzę, z jaką bezmyślnym poddaństwem, starsi oficerowie W.P., wykonują rozkazy macierewicza, czytając ” apel smoleński „, przy każdej okazji i bez okazji… wiem, że Polska nie może liczyć na bezstronność i neutralność armii! Wojsko już jest wojskiem macierewicza. Honor? jaki honor? ” Buk, chonor i wolszczyzna ” teraz obowiązuje:(((

  Polubienie

 6. JohnMR

  Te wszystkie służby to [——] na usługach np. macierewicza,błaszczaka,kamińskiego i innych.
  Oni pełnią tzw, służbę,no to jak służba to za darmo kurwa a nie podwyżki i przywileje.
  Koczkodana za darmo bronić nie będą €€€€

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: