EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty miss Derwish (5)

icon-reba-derwisz-80
Powered byReba

Właśnie wyczytałam, że pewien ksiądz z Mazur razem z panem Dudą zakładają na dniach Drużynę Uratowanego Przebiegle Andruta (DUPA). Przypomnijmy, że pan Duda stał się naprawdę sławny, kiedy mniej więcej rok temu bohatersko schwycił w dłonie swe zmierzającą nieuchronnie w kierunku gleby hostię, która właśnie zamierzała popełnić samobójstwo. Stał się tym samym bohaterem mediów i większości polskich parafii. Teraz sławy pozazdrościł mu ksiądz Jarząbek (Mieczysław nie Wacław, a więc w żaden sposób nie spokrewniony z trenerem II klasy Jarząbkiem), który kilkanaście dni temu, z palącego się kościoła gdzieś na Mazurach, wyniósł przede wszystkim… hostię, resztę bezceremonialnie zostawiając na pastwę ognia i losu. Zjarało się wsio. Teraz razem, pan Mietek i pan Andrzej będą jeździć po kraju i ratować zbłąkane i zmęczone życiem hostie. Nie gaście ducha ani kościołów.

3 komentarze dotyczące “Szorty miss Derwish (5)

 1. Alexis

  Dupa? Oj…!

  Polubienie

 2. Junona

  Do sekretarki Revelsteina. Szanowna Pani, czy byłaby Pani uprzejma zwrócić uwagę swojemu pryncypałowi, aby nie obśmiewał symboli religijnych ważnych dla wyznawców religii katolickiej (i żadnej innej). Czytam od dłuższego czasu ten blog, lecz nie zauważyłam, aby Pani szef ośmieszał nie tylko z równą dezynwolturą, ale kiedykolwiek, symbole religii muzułmańskiej, czy żydowskiej. A powodów do ośmieszania byłoby tam bez liku, jak w każdej religii. Cenię obśmiewanie i punktowanie przez Pani szefa głupoty, hipokryzji, i wszelkich grzechów głównych i pobocznych kleru, lecz religię upraszam o pozostawienie w spokoju.

  Polubienie

  • Sekretarka Revelsteina

   Droga Junono, po konsultacji z Szefem chciałam zauważyć iż rzeczony Revelstein jak słusznie sama zauważyłaś, obśmiewa i punktuje wszelkie możliwe przejawy głupoty, hipokryzji i inne grzechy główne, w sposób absolutnie stronniczy, złośliwy często naginając rzeczywistość pod swoje tezy. Religia w tym wypadku nie ma jakieś szczególnej taryfy ulgowej. Jest siedliskiej wszystkiego tego naraz, czyli rzeczonej hipokryzji, głupoty i wszelakich grzechów głównych.
   W jednym masz wszak rację, że koncentruje się w zasadzie tylko na jednej religii, ale nie ze względu na wyjątkowy szacunek do tych innych, tylko ze względu na to, że w tym konkretnie kraju, katolicyzm jest wiarą absolutnie dominującą i coraz bardziej prześladującą. Islam, judaizm czy buddyzm (acz dla Reve to bardziej filozofia życia niźli czysta religia) to margines, kompletnie bez znaczenia, przynajmniej na razie. Zmierzam więc do tego, że religia tutaj zawsze będzie miała pod górkę, a nawet chyba pod wiatr. Łącze obowiązkowe pozdrowienia. 🙂

   PS. O sierpnia awansuje w hierarchii i będę już Asystentką Revelsteina, ze znacznie większa gażą. Sekretarką zostanie Iwonka, pod warunkiem że zaliczy ostatni egzamin.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: