POLITYKA

Zbadać, winnych pomówienia osądzić.

Jeden z najbardziej znanych w tych nowych czasach historyków dyspozycyjnych Piotr Gontarczyk, nawołuje na łamach pewnego tabloidu, do pilnego zweryfikowania historii o Jedwabnem. Jest ona bowiem kompromitująco niesprawiedliwa i w złym świetle stawia naród polski.

O tym, że Polacy ukatrupili tam liczną całkiem gromadę Żydów dowiedzieliśmy się w roku 2000 za sprawą książki Grossa. Niestety, jak to zwykle bywa, kiedy prawda w oczy kole a duma mocno czuje się urażona, natychmiast zrobił się mega rejwach i wrzask niewiniątek niósł się echem po całej Rzeczpospolitej.

Przy nielicznych głosach pokory, jakże liczne były więc głosy, że to skandal, nieprawda, potwarz i bezczelne pomówienie Polaków o czyny których nigdy się nie dopuścili. A jeśli ktoś twierdzi że się dopuścili, to kłamie jak pies.

Teraz jak widać nastał czas dobrej zmiany i dobry czas, by oburzenie przekuć w konkretne czyny i wyprostować historię, czyli szybko i bezkompromisowo ją wybielić. Zwłaszcza, że w międzyczasie mord w Jedwabnem trafił do kultury masowej, więc tym samym problem stał nie niezwykle – nomen omen – palący i czas, by niewygodną prawdę poddać pilnym i zgodnym z nową polityką historyczną korektom, nim na dobre utrwali się w masowej pamięci, zwłaszcza młodego pokolenia.

» REKOMENDOWANE :: Jak cudownie uniknęliśmy stanu wojennego

Nie wiem komu Gontarczyk przypisze tym razem winę, natomiast że my z tej historii wyjdziemy czyści jak zła. Oznacza to również, że winni pomówienia nas o ten niecny czyn poniosą wkrótce przykre, a nawet bardzo przykre konsekwencje. My Polacy mamy swoją dumę i mamy swoje poczucie wartości i nie mamy powodu z czegokolwiek się wstydzić, a tym bardziej brać na siebie odpowiedzialności za nie swoje czyny. Ktosie którzy to zrobili niech teraz się z tego tłumaczą. Anonimowi z pewnością nie zostaną bo nie po to mamy już nowe, merytorycznie głębokie, wizerunkowo płytkie kolegium IPN, żeby takie sprawy odłogiem leżały. Sprawcy więc, nie tyle spalenia Żydów co zniewagi narodu polskiego, zostaną bezdyskusyjnie wskazani, niezależny sąd zaś (sądy zaraz zostaną też „odzyskane”) wymierzy stosowną karę. A tego Grossa spalimy przy okazji i bez rozgłosu.

3 komentarze dotyczące “Zbadać, winnych pomówienia osądzić.

 1. Mirgal

  Jeżeli mnie pamięć nie myli To Instytut Pamięci Narodowej jako takie polskie Ministerstwo Propagandy zostało powołane po odzyskaniu przez nas „wolności”.
  Jego głównym celem było ujawnienie „i prawne” potępienie ubowców i ich tajnych współpracowników.. Częściowo im się to udało,ponieważ część z nich uratował przed szykowanym im „ziemskim piekiełkiem” dobry Pan Bóg zabierając ich do siebie do Nieba. Tych kilkunastu, którzy jeszcze żyją to są staruszkowie, niesprawni 80 – cio 100 – latkowie. Prawdopodobnie ostatnim już „lustrowanym TW” jest prawie 100 letni Generał , Żołnierz AK Ścibor – Rylski.
  Starają się „chłopcy” jak mogą. Nawet ekshumowali w Londynie zwłoki Generała Sikorskiego by dokonać Ich sekcje i znaleźć Jego mordercę. Oczywiście zaliczyli następne „pudło”..Okazało się, że Generał zginął w wypadku lotniczym..

  Profesowie IPN – owscy zapewnili sobie następne kilkanaście lat pracy.
  Rozpoczęli pracę jako grabarze. Rozkopują cmentarze w poszukiwaniu kości żołnierzy wyklętych.
  Wyniki tych poszukiwań muszą być nikłe, ponieważ IPN nie raczy powiadomić nas, społeczeństwo które ich opłaca o ilości kości ekshumowanych i ilości resztek kości żołnierzy wyklętych.
  Brawo panie „profesorze” Piotrze Gontarczyk za pomył rozpoczęcia rozkopywania Jedwabnej.

  Ponieważ kończy się kadencja obecnego Prezesa IPN, proponuje wam powołanie na to stanowisko pana Maciarewicza .
  Badania wypadku smoleńskiego dowodzi, że ma gość nie tylko wyobraźnię ale również zmysł organizacyjny.

  Gratuluje również pracownikom Tego naszego Ministerstwa gigantycznego zadania które wykonują a mianowicie zmiany Historii Polski
  Proponuje rozpoczęcie tego doniosłego zadania od Popiela, jak to się stało, że zjadły go myszy ?
  Jak to było,że zwykły kołodziej Past stworzył ród królewski ?
  Jak to właściwie było, że Bolko Chrobry, który bardo surowo karał swych poddanych za cudzołóstwo a sam i miał kilka żon i a ze zdobytego Kilowa przywiózł zgwałconą 14 – to czy 15 – to letnią księżniczkę ruską i trzymał ją w Legnicy jako kochankę

  Jestem pewien,że przy tworzeniu nowej historii Polski pracę będą miały jeszcze wasze wnuki

  Polubienie

 2. Stanisław

  Czym się różni propaganda IPN-u, od propagandy komunistycznej lub nawet tej faszystowskiej?
  Wybielić, przemilczeć fakty bądż je zatuszować, winić wszystkich – pomijając milczeniem – grzechy własne…
  Policja historyczna /ipn/ – to obok Policji Politycznej / cba /, polityka kształceniowa/ przekłamywanie historii/ – to główne oręże palantów z pis-lamu!
  Stanisław

  Polubienie

 3. wujcio

  Większość parlamentarna przegłosuje w nocy nową wersję historii i po sprawie.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: