Szorty miss Derwish (2)

icon-reba-derwisz-80
Powered byRebaDerwish

Mimo usilnym zabiegom, aby obyło się bez aluzji i połajanek, prezydent Obama nie odmówił sobie przyjemności nasikania Dudzie do filiżanki z kawą. No bo jak inaczej to interpretować: wyraziłem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. (…) Demokracja to nie tylko słowa w Konstytucji, ale praworządność, niezależna władza sądownicza i wolna prasa. To są wartości, na którym Stanom Zjednoczonym bardzo zależy“. Oczywiście usłużne pieski salonowe natychmiast odszczekały, że to drobiazg a być może nawet błąd w tłumaczeniu, zaś całość to przecież wielki sukces i że nieprawdą jest jakoby ktoś do filiżanki panu Endrju nasikał, tylko że deszcz padał a Magierowski zapomniał parasolki. No tak to wszystko wygląda przynajmniej naszej perspektywy (Yafo IL – Dizengoff St – Aroma Cafe). Ja, Reba, mówię i piszę jak jest, i nie ma to tamto…

Opublikował/a

Z mojej ulubionej kawiarni w Tel Avivie, wszystko to co u was się dzieje wygląda jeszcze bardziej śmiesznie. Choć bywa też strasznie.

3 myśli w temacie “Szorty miss Derwish (2)

 1. „Jeszcze nie rozpoczął się szczyt NATO, a już wybuchł polityczny skandal. Jego autorem jest stowarzyszenie Solidarni 2010 Ewy Stankiewicz, które de facto stanowi przybudówkę PiS, hojnie finansowaną ze środków publicznych.

  Otóż na Stadionie Narodowym przedstawiciele tego stowarzyszenia rozdają gościom ulotkę następującej treści (tłumaczę początkowy jej fragment z angielskiego – trochę nieporadny język przekładu odzwierciedla pewną nieporadność angielszczyzny oryginału):
  „Śmierć polskiego prezydenta w Rosji – 10 kwietnia 2010. Dowody podważają śledztwo Putina w sprawie katastrofy smoleńskiej. Prezydent kraju NATO i dziesięciu generałów NATO zostało zabitych. 10 kwietnia 2010 roku samolot Tu 154 należący do polskich sił zbrojnych rozbił się w mieście Smoleńsku w Rosji, zabijając wszystkich 96 ludzi na pokładzie, podczaj ich podróży do Katynia. Wśród nich znajdował się Prezydent Lech Kaczyński oraz jego żona Maria, były Prezydent Polski na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, założycielka ruchu Solidarność Anna Walentynowicz, szef Sztabu Generalnego oraz dziewięciu innych najważniejszych polskich generałów NATO. Polski Prezydent i ogromna większość pasażerów była znana jako polscy patrioci, a wielu z nich było w opozycji w stosunku do rządu polskiego, na którego czele stał Premier Donald Tusk z partii PO”.
  Dalej wymienia się argumenty na rzecz „hipotezy zamachu”, powtarzające banialuki o rzekomo zbyt szerokim rozrzucie szczątków samolotu itp.
  Z ulotki wynika logicznie bądź sugerowane jest co następuje:
  – śledztwo w sprawie katastrofy prowadził Putin – polskiego jakby nie było
  – prawie na pewno w Smoleńsku miał miejsce zamach
  – jako że w katastrofie/zamachu zginęło wielu przeciwników rządu Donalda Tuska, rodzą się podejrzenia, iż może on być jej/jego winowajcą.”
  Profesor Jan Hartman
  A ja pytam:
  Jak to się stało, na tak strzeżony zjazd NATO, ktoś wniósł kłamliwe szpargały? Wychodzi mi, że to musiał być ktoś, kogo nie kontrolowano… Macierewicz, a może sam duda? Antypolskie sqrwysyny!
  Stanisław

  Polubienie

 2. 14 plansz a na nich historia „Polski w NATO”. Są zdjęcia czołgów, okrętów, żołnierzy oraz trzech polityków: premiera Jana Olszewskiego oraz prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Nie ma fotografii żadnego z polityków, którzy doprowadzili do wprowadzenia Polski do NATO. Taką wystawę zaprezentowano na Stadionie Narodowym, gdzie w piątek zaczął się szczyt NATO. Sprawę tę komentowali w „Faktach po Faktach” rzecznik rządu Rafał Bochenek i poseł PO Andrzej Halicki. W korytarzu na Stadionie Narodowym ustawiono 14 plansz. Jedna z nich informuje, że na zdjęciach zaprezentowano 17 lat Polski w NATO. Każda sygnowana jest logo Ministerstwa Obrony Narodowej. Wyrzucili Geremka, wstawili Dudę (http://www.tvn24.pl)
  Wszystko sqrwysyny chcą zakłamać?

  Polubienie

  1. Tak Stanisławie ! Tak wygląda karykatura patriotyzmu według tych s…..synów.
   Nieużywający mózgu obrzydzili wiarę (pytanie w co ?), wespół z boskimi urzednikami obrzydzili watykański biznes zwany kościołem (tu akurat pretensji nieee mam) i obrzydzą czegokolwiek się dotkną. To co oni nazywają patriotyzmem, to normalny człowiek określa jako nienawiść. Pytanie na ile im starczy tej nienawiści oraz hipokryzji i jak wielu ludzi jeszcze zgłupieje dla kariery? Tyle szmaciarstwa dawno nie widziałem, choć tvpiss nie oglądam.
   No ale jaki lud (produkt ponad tysiąclecia indoktrynacji), takie jego wybrańce :(((

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.