Czekamy? Ja tam nie czekam!

dni-mlodziezy-160703-1000500

icon-devil-55Pomóżcie mi zrozumieć problem, bo ja jakoś nie do końca mogę sens tego uchwycić. Dlaczego nie z tego ni z owego, staję się obywatelem drugiej kategorii? Dlaczego stado przeróżnych pawianów, tzw. uczestników tzw. dni młodzieży, będzie miało zapewnione w Warszawie darmowe wejścia do muzeów i absolutnie darmową komunikację miejską, gdy tymczasem ja mieszkaniec tego miasta od pokoleń, płacący tu podatki i non stop opierdalający sąsiadów za to, że gówien po swoich psach z trawników nie sprzątają, na taki luksus liczyć nie mogę i de facto jestem dyskryminowany?

O ile mnie moja krótka pamięć nie myli, te dni młodzieży to się mają odbywać w Krakowie i okolicy.

Niechaj więc to ów Kraków płaci za swoją głupotę i za wyrywność swoją i za swoje przywiązanie ponoć do „chrześcijańskich korzeni“, za to, że z Dziwiszem porządku nie potrafi zrobić i przywołać go do nogi, by karnie na smyczy chodził. Kompletnie zaś nie rozumiem czemu za fanaberie owego gościa i jego kolegów, płacić muszą inne miasta a niedogodności znosić muszą mieszkańcy tych miast.

Co wspólnego ma Warszawa z dniami młodzieży? To co najwyżej tylko przystanek przesiadkowy. Tu każdego dnia przesiada się na dworcach i lotniskach dziesiątki tysięcy ludzi, czy oni też w związku z tym mogą liczyć na darmowe muzea, kina i komunikację? Dlaczego do podobnego typu fanaberii i prześladowania własnych mieszkańców dopuszcza się też Łódź, a także Poznań (jeśli kogoś nie wymieniłem, niechaj się upomni)? No, nie chwytam tego kompletnie.

Szlag człowieka trafia jak lekką ręką znajdują się dziesiątki miliony złotych na zapewnienie wspomnianym na początku pawianom muzeów i biletów na tramwaj i autobus, a jednocześnie odmawia się pieniędzy choćby szpitalom. No, chyba że uznamy, iż dni młodzieży są nam nieodzowne i konieczne do życia a szpitale to już niekoniecznie. Na to wygląda, acz nie jestem pewien czy rzeczywiście tak powinno być.

Powiem i napiszę wam tak: serdecznie i centralnie w dupie mam dni młodzieży, ale jak już są niestety, to rachunki za nie niechaj płaci sprawca, czyli faktycznie podżegający. Niech nie wyciąga chciwej łapy do państwa, niech nie udaje dziada, tylko jak kasy nie styka, niechaj sprzeda jeden zbędny pałac albo nawet dwa, niech sięgnie głębiej do przepastnej kościelnej kiesy.

» REKOMENDOWANE DZIŚ :: Zdecyduj czy wyślesz tam swoje dziecko

Niechaj sobie też te pawiany jadą przez Warszawę, Łódź i Poznań na zdrowie, niech się tu zatrzymają jak mają czas i ochotę. Welcome! Ale niechaj bulą tak jako i ja bulę. Nie godzę się, aby z tak głupiego powodu fundować komuś szczególne ulgi, kosztem komfortu życia mieszkańców.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

11 myśli w temacie “Czekamy? Ja tam nie czekam!

 1. podpisuję się pod każdym słowem. tylko co z tego ? kto zmusi kościół do zajmowania miejsca, które powinien mieć w świeckim państwie? za to mam największe pretensje do lewicy i tuskowizny; teraz, daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia …

  Polubienie

 2. A wystarczyłoby zajrzeć do oficjalnej biografii naszej kochanej Hanusi Warszawskiej, żeby dowiedzieć się, ze od 1982 roku należy do Ruchu Odnowy w Duchu Świętym (cokolwiek to znaczy, musi coś bardzo pobożnego). No i odnawia nam Warszawę w tym duchu na potęgę.

  Polubienie

 3. A jakaż to różnica, która opcja rządzi? Od 26 lat każda polska władza jest zblatowana z kk bez względu na głoszoną przez się ideologię. Miller Lesio, który do dzisiaj nie umie skończyć jako ten – no – menczyzna, też latał do Jankowskiego z koncesją na bursztyn. Różnica między poprzednikami a obecną ekipą PiS jest tylko taka, że PiS zdjął rękawiczki i nie wstydzi się swoich decyzji, które podejmuje w świetle kamer. Wisi mi, w jaki sposób są realizowane interesy polskiego kk. Liczy się skutek a nie mniej czy bardziej zawoalowany sposób ich przeprowadzenia. Niestety skutki będą bardzo ciążyć Polsce przez pokolenia. Świat się zmienia, a my nie mamy żadnego realnego sojusznika, który pomógłby nam obronić niepodległość i utrzymać się w głównych trendach przemian. Jak zwykle oberwiemy, bo tym krajem rządzą elity z wieczną słomą w butach. Neoliberałowie poprzez brak empatii społecznej i celowe sekowanie prekariatu doprowadzili do wybuchu rewolty społecznej, na której jak zwykle największe rzeczy ugrają …. Wstawić dowolne określenie tych ludzi. Amen.
  PS.
  HGW walczy o ponowny wybór, licząc na wsparcie panów w kieckach. Przeliczy się oczywiście, bo nie jest w stanie dać im tego, co im daje PiS. Futrowanie uczestników ŚDM nie jest futrowaniem kk. Dziwne, bo kobieta ze świata bankierów, jakby nie było, a nie potrafi zrozumieć tej prostej zasady, że kasę leje się do właściwej dziury, a nie do każdej tylko dlatego że katolicka.

  Polubienie

 4. Wszystko ok! Tylko generalnie Kraków za wiele nie miał do gadania. Kardynał Kapciowy chciał imprezki, papa się zgodził a miasto ma cierpieć. Mieszkańcy tego szajsu nie chcą. Ilość utrudnień które nas czeka przez to katoparty jest wprost ogromna. Jak prezydent miasta oficjalnie mówi – uciekajcie z miasta jeśli tylko możecie bo będzie komunikacyjna gehenna to jest już mocna przesada. 100 razy bardziej wolałbym żeby z moich podatków ktoś wszedł sobie do muzeum za darmo niż żebym musiał ponosić realne straty.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.